Країна моєї мрії це власний добробут чи спільне майно та праця, реальна демократія чи сильний лідер? На ці та інші питання намагалася відповісти молодь Кіровограда з 9 по 11 серпня. Озброївшись анкетами, авторучками та відеокамерами ініціативна молодь міста спільно з депутатами Студентського магістрата на чолі зі Студентським мером Віталієм Слюсаренком проводила опитування серед більш як двохсот жителів міста у віці до 35 років [+ відео].
Респонденти у віці до 18 років на 5% вважають, що у аспекті відношення до власності у країні мрії важливий передусім власний добробут, в той час як рівність добробуту в кожного з громадян турбує 24,5 %, спільне майно та праця відповідно має 2,5%.
Що стосується відносин з державою, то країна мрії на думку 9,5% неповнолітніх це свобода й відповідальність кожної особистості та мінімальна підтримка держави,3 % вважають, що підтримка держави, великі податки і найбільше ( 20,5%) – спільна справа громади.
В аспекті політичного режиму думки розділилися таким чином: 11 % — реальна демократія, 19,5 % — сильний лідер, 5 % — влада місцевих громад.
На питання «Як ти створюєш країну своєї мрії?» 7% юних респондентів вказали власною професійною працею, 11% громадською та/або політичною активністю, 6,5% — вважають, що вона вже створена і туди потрібно імігрувати, байдуже ставляться до питань створення власної країни мрій — 4% і 7,5% — прихильники думки, що країни мрії не існує і це все продукт дитячих вигадок та однойменних балачок.
Від 18 до 23 років думки опитуваних розділилися таким чином:
13,5 % відповіли, що в аспекті відношення до власності у країні мрії передує власний побут, 23,5% вказали на рівність добробуту у кожного з громадян, і лише 2,5% стверджують, що спільне майно та праця.
У аспекті відношень з державою 18% середньої вікової групи вбачають передусім свободу та відповідальність кожної особистості та мінімальну підтримку держави, 5% підтримку держави та великі податки, 27% — спільну справу громади.
Що стосується аспекту політичного режиму 20 % вважають реальну демократію найпершою, 21% бачать важливим сильного лідера і 10,5% — владу місцевих громад.
Останнє питання «Як ти створюєш країну своєї мрії?» викликало наступну реакцію – 16,5% вказали, що власною професійною працею, 14% — громадською та /або політичною активністю, 4 % — планують імігрувати до вже створеної країни мрій, 10,5 % — байдужі до питань державотворення, і 8% — песимістичні і вважають країну мрій дитячими вигадками.
Найстарша вікова група опитуваних 23-35 років наступним чином відповіла на питання анкети:
Аспект відношення до власності у країні мрій данної групи на 3 % — це передусім власний добробут, на 10,5% рівність добробуту в кожного з громадян і на 1,5% спільне майно та праця.
Відношення з державою на думку 7% молоді це перш за все свобода й відповідальність кожної особистості та мінімальна підтримка держави, в той час лише 1,5 % вважають підтримку держави і великі податки основним, а 9,5 % — головним спільну справу громади.
Сторона політичного режиму в країні мрій це реальна демократія у 5 %, стільки ж отримали варіанти «Сильний лідер» та «Влада місцевих громад».
Зусилля на створення країни мрій «наймудріша» група витрачає в наступному співвідношенні – 8% власною професійною діяльністю, 1,5% громадською та/або політичною активністю, 1,5 % — вважають, що вона вже створена і планують туди іммігрувати, найвражаюче, але жоден з опитуваних не залишився байдужим і 5 % сказали, що країна їхніх мрій це всього лише дитячі балачки та вигадки.
Саме такою є думка молоді міста Кіровограда, сподіваємось, що після участі студентів у Міжнародній програмі «Студентська республіка» громадська активність серед студентства регіону зросте і країна власної мрії стане справою життя кожного.