fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
19-12-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Світ

Глобальне лідерство молоді

Global Youth Leadership (en)

Менеджер проектів Студреспубліки Ольга Коваленко взяла участь у Міжнародній програмі з підготовки зарубіжних лідерів на тему «Глобальне лідерство молоді: перспективи США», котра була організована Державним департаментом Сполучених Штатів Америки.

До участі в програмі також були відібрані й інші українські молодіжні лідери – міжнародні відвідувачі: Павло Черкашин (віце-президент  громадської організації «Молодіжна дипломатична ініціатива»), Дмитро Колесник (виконавчий директор національної скаутської організації України «Пласт»), Олександра Кудрицька (голова громадської організації «Центр демократичного відродження»), Сергій Молчанов (президент громадської організації JCI Youth (Київ)). 

Хочу зазначити, що за роки існування Міжнародної програми з підготовки зарубіжних лідерів, участь у ній взяли провідні політичні та громадські діячі зі всього світу. Серед них, наприклад, Наото Кан (колишній прем’єр-міністр Японії), Михайло Саакашвілі (президент Грузії), Ніколя Саркозі (президент Франції), Леонід Кучма й Леонід Кравчук (Президенти України) та деякі інші.

Під час тритижневої поїздки до Сполучених Штатів Америки в нас була можливість із різних сторін дізнатися якомога більше про цю країну і налагодити довгострокові відносини з американськими колегами. Переважна більшість зустрічей відображала наші професійні інтереси. Також ми відвідували американські державні й приватні установи, пов’язані з нашою областю інтересів і мали час для різного роду екскурсій.

Метою поїздки було вивчення молодіжних і політичних проектів і програм на федеральному, штатному та місцевому рівнях, шляхів залучення молоді через освіту, наданні економічних можливостей і громадянської участі, дослідження моделі програм, які сприяють громадянській обізнаності та безпосереднє знайомство з молодіжними лідерами.

Для нас не став несподіваним початок програми в столиці США – Вашингтоні (округ Колумбія), який має міжнародну репутацію як космополітичне місто з міжнародною атмосферою та багатим культурним життям.

У Вашингтоні були організовані зустрічі не тільки з представниками громадських організацій, але й, наприклад, із представниками Держдепартаменту США, Інституту Кеннана, Національного фонду на підтримку демократії й іншими.

Ми мали унікальну можливість взяти участь у Міжнародній конференції "Україна в Вашингтоні 2012: лідерство в глобальному світі», де я зустрілася з членом Партнерської ради Студреспубліки, державним діячем Анатолієм Толстоуховим та іншими членами експертних і політичних кіл.

Зустріч, яка найбільш запам’яталася мені під час перебування у столиці США, була з найдавнішою та найбільшою в країні національної асоціацією студентів — Студентською асоціацією США.

Студентська асоціація США відстежує та лобіює федеральне законодавство та політику, а також залучає американських студентів до участі в політичному процесі, навчає свідченням у офіційних слуханнях при Конгресі, проводить кампанії з написання листів, дебати між студентами та виборними посадовими особами під час візитів останніх. Асоціація також представляє студентів у різних національних коаліціях, в тому числі в Комітеті з освіти фінансування, Альянсі допомоги студентам тощо.

Після Вашингтону ми приїхали до штату Вісконсін і його найбільшого міста –  Мілуокі.

Там у нас була одна з незабутніх зустрічей із членами Програми колегіального рішення, яка має три основні складові: Програма відновного правосуддя, миротворчі програми та тренінг «Хранитель кола». Під час нашої зустрічі ми прийняли участь в останньому, який виявився дійсно досить несподіваним і дивним!

Наш наступний пункт призначення був Сіетл — найбільший міський район на північ від Сан-Франциско. Там ми мали зустрічі з різного роду некомерційними організаціями. Однією з них виявилася організація «Штат молоді Америки», яка працює по кампусах середньої школи поза класними заняттями. ЇЇ представники повідомили нам, що вона дозволяє студентам уявити всю потужність політики, а також розповіли про завдання та обов’язки управління. Крім того, я дізналася, що керівництво «Штату молоді Америки» є своєрідним центром політичної обізнаності в школах, а конвенції організації дозволяють зібрати тисячі студентів разом, щоб поділитися своїми думками та перейняти досвід один одного. Під час нашої зустрічі ми обговорили, яким чином вони розширюють свою політичну участь та громадянську самосвідомість серед молоді.

Інша цікава та корисна зустріч відбулася з менеджером по командній роботі з молоддю та волонтерами відомої організації «Корпус Землі» Елізабет Уайт. Їх місія полягає у створенні глобального співтовариства через місцеві екологічні служби. Пані Уайт розповіла нам як організація навчає молодих лідерів, сприяє підвищенню інформованості про екологічні проблеми, а також здійснює екологічні програми відновлення. Також ми обговорили, які переваги вони мають для своїх членів, про систему роботи з волонтерами та дізналися про однорічну інтенсивну програму навчання в «Корпусі Землі».

Однією з найбільш яскравих зустрічей у Бостоні була зі старшим науковим співробітником Центру інформації та досліджень громадянського навчання та взаємодії при університеті Тафтса — з Ф.Салліван. Вона розповіла, що Центр проводить дослідження щодо громадянського виховання в школах, коледжах і на рівні громад, а також про залучення молодих американців до процесу голосування та їх участі в політичному житті та про інші форми громадянської участі. Також було цікаво дізнатися з точки зору методології як вони оцінюють явку молодих виборців, які методи та інструменти обстеження вони використовували в роботі. Ми звернули нашу увагу на коло дослідницьких програм у галузі громадянських знань, понять «громадянства» та «молодіжної відношення та переконань».

Так само приємним сюрпризом стала зустріч із представниками організації "Місто Бостон". Їх місія полягає в побудові демократії через службу громадянина, громадянське лідерство та соціальне підприємництво. Віце-президент зі стратегічного партнерства та спеціальних ініціатив Мередіт Холлінгсворт розповіла нам, що вони залучають громадян-нових членів організації в інтересах загального блага і розвитку молодих лідерів наступного покоління. Викладачі, наставники та молоді лідери по всій території Сполучених Штатів допомагають дітям залишитися в школі, не кидати навчання, мати змістовний відпочинок. Також «Місто Бостон» має міжнародні філіали в Йоганнесбурзі (Південна Африка) та Лондоні (Англія). 

Після завершення нашої програми в Бостоні, ми поїхали до Нью-Йорка, де у нас була можливість познайомитися з містом, до вильоту. Це був незабутній час!

На останок хочу сказати, що всі організовані для нас зустрічі, безсумнівно, мають свою користь. Досвід, який ми отримали, обов’язково стане в нагоді для нашої роботи в майбутньому, а здобуті контакти та знайомства допоможуть нам розвивати міжнародні відносини.

Хочу подякувати всім, хто брав участь у підготовці та реалізації нашої Міжнародної програми, всім, хто зустрічався з нами і про кого я не згадала в цій статті.

 

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ольга Коваленко