Фонд «Україна 3000» нагородив переможців ІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України»
11 квітня 2009 року в приміщенні столичного Українському Домі пройшов Національний молодіжний форум «Новітній інтелект України». Форум є завершальною частиною Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України», який вже втретє проводить Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».
У заході взяли участь Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, народний депутат України, член Комітету з питань науки і освіти Леся Оробець, заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, голова представництва MSI в Україні Айрін Чен, директор освітніх програм корпорації Intel в Україні Тетяна Нанаєва, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук. Серед запрошених також був і Голова Народно-демократичної ліги молоді, керівник програми Студреспубліка Павло Вікнянський. Були і представники державної і місцевої влади, Академії наук та Академії педагогічних наук України, освітянської спільноти, громадських установ, бізнес-структур, організаторів конкурсу, а також понад 400 молодих людей з усіх областей України, які взяли участь в конкурсі «Новітній інтелект України».
Організатори та партнери форуму – Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Державний департамент інтелектуальної власності, Інститут обдарованої дитини, Союз обдарованої молоді та інші державні й громадські інституції, які займаються розвитком та підтримкою талановитої молоді.
Ключова тема форуму – «Формування ефективного механізму суспільної підтримки інтелектуально обдарованої молоді». Серед тем, порушених його учасниками, – формування національної системи підтримки інтелектуально обдарованої молоді, створення системи громадського моніторингу реалізації національної програми підтримки обдарованої молоді та конкретні пропозиції щодо її модернізації та розвитку.
Також учасники форуму виступили з ініціативою створення системного періодичного видання «Біла книга молодіжної політики: як підтримати обдаровану молодь».
Виступаючи перед присутніми, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук нагадав історію конкурсу та відзначив позитивну динаміку його розвитку. Так, кількість учасників, порівняно з першим конкурсом, зросла більш ніж удвічі, і сьогодні він проходить у всіх областях України, маючи десятки регіональних та національних партнерів. «Наш конкурс – це не дистанційний іспит на знання, ми не граємо в інтелектуальні ігри з молоддю. Ми задаємо нашим конкурсантам цілком конкретні прикладні запитання, які сьогодні цікавлять все наше суспільство, і у більшості випадків отримуємо конкретні відповіді», – підкреслив Голова Правління Фонду «Україна 3000».
Також Олександр Максимчук виклав пріоритетні шляхи розвитку конкурсу «Новітній інтелект України». Це, по-перше, вдосконалення системи післяконкурсної підтримки учасників, до якої входить, зокрема, стажування в установах та підприємствах – партнерах Фонду, залучення до проектів та акцій Фонду і його партнерів, проведення регулярних зібрань найактивніших учасників, переважно у формі освітніх шкіл, просування поданих на конкурс бізнес-ідей серед представників бізнес-середовища, сприяння авторам соціальних проектів щодо їх реалізації. По-друге, Фонд має намір розширити перелік національних та регіональних фінансових партнерів конкурсу, для яких його підтримка повинна стати частиною корпоративної політики соціальної відповідальності.
Окрім цього, Фонд почав розробку системи заходів задля підвищення соціального статусу переможців конкурсу. З цією метою 2009 року Фонд запровадив Почесний срібний знак «Новітній інтелект України», який встановлюється для відзначення молодих дослідників віком до 35 років за значні досягнення у сфері інтелектуальної діяльності, за вагомий внесок у розвиток інтелектуального потенціалу України.
Наприкінці свого виступу Олександр Максимчук закликав всіх учасників форуму об’єднати зусилля і створити дієвий механізм підтримки талановитих дітей та молоді.
Народний депутат України Леся Оробець відзначила, що сьогодні підтримці обдарованої молоді приділяється багато уваги. Якщо раніше політики не цікавилися цією темою, оскільки діти, навіть найталановитіші, не є виборцями, то сьогодні багато хто замислюється над їхнім майбутнім. «Я переконана, що необдарованих дітей немає – є не дуже обдаровані викладачі», – підкреслила Леся Оробець, додавши, що в багатьох випадках для розкриття дитячих талантів необхідна індивідуальна підтримка і допомога. Також вона дала високу оцінку діям Міністерства освіти і науки, зокрема, в напрямку введення зовнішнього тестування та впровадження освітньої реформи.
Юрій Павленко окреслив основні кроки Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту в напрямі підтримки талановитої молоді. Він нагадав, що 2009 рік проголошений Указом Президента України Роком молоді, тому завданням не лише Мінмолодьспорту, а й інших міністерств, відомств, центральних та місцевих органів влади, громадських організацій, є концентрація на вирішенні проблем молодої людини. Міністр нагадав, що в Україні існує цілий ряд можливостей для фінансової, матеріальної та організаційної підтримки з боку держави молодої людини, яка здатна запропонувати щось нове і конкурентоспроможне. «Я впевнений, що успішна, сильна розвинена людина – це успішна, сильна, розвинена держава, – підкреслив Юрій Павленко. – Наше завдання і головний пріоритет – створити всі можливості для розвитку і досягнення успіху молодої людини в себе на Батьківщині».
Думку Юрія Павленка розвинув заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський. «Дуже важливо, щоб обдарована молодь із самого початку була переконана в тому, що вона потрібна своїй країні, – сказав він. – Але, з іншого боку, потрібні зусилля і самої молодої людини». Павло Полянський розповів про дії Міністерства щодо більш диференційованого підходу до освіти і виховання, щоб діти могли розкрити закладені в них таланти і здібності, зокрема – запровадження профільної освіти у старшій школі, розвиток системи позашкільної освіти.
Також перед учасниками форуму виступили заступник голови Київської обласної державної адміністрації Валерій Кондрук, начальник Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Лілія Гриневич, голова представництва MSI в Україні Айрін Чен, академік Національної академії наук Микола Веселовський, радник Міністра освіти і науки, заступник голови Ради з питань освіти інвалідів Андрій Шевцов, віце-президент Академії педагогічних наук Василь Мадзигон, голова правління Союзу обдарованої молоді Сергій Терепищий.
Наприкінці роботи форуму відбулася церемонія нагородження лауреатів ІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України».
Спочатку свої нагороди вручили партнери конкурсу.
Минулого року представництво Intel в Україні започаткувало в рамках конкурсу спеціальний приз авторам робіт, пов’язаних з розробкою і застосуванням новітніх інформаційних технологій. Цього року компанія відзначила студентку Одеського державного економічного університету Олену Бондарук, яка запропонувала ідею повернення українських науковців, які сьогодні мешкають за кордоном, за допомогою вже існуючої інтернет-спільноти. Приз – ноутбук Intel Core 2 Duo – вручила директор освітніх програм корпорації Intel в Україні Тетяна Нанаєва. Також цього року компанія запровадила заохочувальний приз, який отримав Віталій Чупак з Івано-Франківська.
Львівський інститут менеджменту встановив приз автору кращої роботи на тему «Як створити нову бізнесову еліту України?». Ним став Роман Донець, який отримав диплом і грошову премію від ректора інституту Петра Яницького.
Заступник директора Інституту розвитку аграрних ринків Роман Корінець вручив диплом і грошову нагороду за кращу роботу на тему «Як зберегти інтелектуальний потенціал України?» Сергію Решновецькому з Київської області.
Ліберальний економічний клуб запропонував приз за найкращу адаптацію концепції економічного лібералізму до вирішення проблем сучасної української економіки. Грошову премію у розмірі 2000 гривень від президента клубу Василя Магаса отримала Ірина Базулько, учениця Миколаївської гімназії №3.
Після цього розпочалося нагородження переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Новітній інтелект України». Переможці Конкурсу наукових досліджень з гуманітарної та економічної тематики отримали дипломи і призи, а володарі перших місць – ще й ноутбуки MSI Wind.
Переможцям Конкурсу наукових досліджень у першій віковій категорії нагороди вручав Генеральний директор МДЦ «Артек» Борис Новожилов. Переможці у другій та третій вікових категоріях, а також Конкурсу соціальних проектів отримали нагороди від Голови Правління Фонду «Україна 3000» Олександра Максимчука.
Голова представництва MSI в Україні Айрін Чен вручила дипломи і нагороди переможцям Конкурсу бізнес-ідей. Володарі першого, другого та третього місць отримали ноутбуки Wind від MSI.
Також Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» вручив подяки партнерам конкурсу «Новітній інтелект України» – Міністерству України у справах сім’ї, молоді і спорту, Державному департаменту інтелектуальної власності і видавництву «Грані-Т».
Після цього відбулося нагородження лауреатів Почесного срібного знака «Новітній інтелект України». Першими володарями відзнаки стали 23 юнаки – переможці конкурсів Союзу обдарованої молоді, наукових досліджень Малої Академії Наук, «ІнтелЕкоУкраїна», «Новітній інтелект України», а також шкільних та студентських олімпіад Міністерства освіти і науки. Нагороду вручила Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко.
Пані Катерина Ющенко привітала всіх переможців і подякувала партнерам конкурсу «Новітній інтелект України». Особливу подяку пані Катерина адресувала бізнес-структурам, які підтримали конкурс, за їхнє розуміння важливості соціальної відповідальності.
Звертаючись до учасників форуму, Катерина Ющенко зазначила: «Я б дуже хотіла, щоб усі ви змогли себе реалізувати. Але важливо, щоб ви розуміли, що для цього треба не тільки добре вчитися і бути розумними. Важливо вміти втілити свої ідеї в життя. Ми запровадили цей конкурс не тільки для того, щоб узнати, хто краще знає ту чи іншу тему, а щоб виявити тих, хто може з нею щось зробити – змінити систему, бізнес, економіку, політику».
Пані Катерина закликала молодих людей розвивати свої таланти в Україні, а виїжджаючи за її межі – гідно представляти інтереси нашої країни.
ІІІ Всеукраїнський молодіжний конкурс «Новітній інтелект України» тривав з 24 жовтня 2008 року до 20 січня 2009 року. Він складається з трьох номінацій: Конкурс наукових досліджень з гуманітарної та економічної тематики (на задані організаторами теми), Конкурс бізнес-ідей та Конкурс соціальних проектів. Партнери конкурсу представили низку спеціальних пропозицій.
Загалом на конкурс надійшло 1 732 роботи. Беззаперечним лідером за кількістю робіт стала Полтавська область – 320 робіт. До п’ятірки лідерів також увійшли Волинська (141), Чернігівська (126), Київська (122) та Рівненська (106) області.
Регіональні відбіркові етапи конкурсу проходили з 23 лютого по 16 березня. Також Національна конкурсна комісія визначила переможців у номінаціях Конкурс соціальних проектів та Конкурс бізнес-ідей.
Переможці ІІІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України»
Конкурс наукових досліджень
Гуманітарна тематика
І вікова категорія
1 місце – Конаков Богдан, Полтавський міський ліцей №1
2 місце – Мазовецька Ніка, Смілянський природничо-математичний ліцей, Черкаська область
3 місце – Герасимович Вадим, Український колеж ім. Сухомлинського, м. Київ
ІІ вікова категорія
1 місце – Орлова Інна, Національний педуніверситет ім. Драгоманова, м. Київ
2 місце – Крутько Олександр, Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ
3 місце – Білоконенко Діана, Національний університет «Острозька академія», Рівненська область
ІІІ вікова категорія
1 місце – Мельник Віталій, ЛНУ ім. Івана Франка, м. Львів
2 місце – Стасюк Лілія, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут
3 місце – Явоненко Марина, Чернігівський державний педагогічний університет
Економічна тематика
І вікова категорія
1 місце – Січняк Олексій, ЗОШ № 56, м.Одеса
2 місце – Гончар Андрій, Новоград-Волинський колегіум, Житомирська область
3 місце – Гретченко Софія, Дрогобицька гімназія, Львівська область
ІІ вікова категорія
1 місце – Луцюк Юрій, Буковинська державна фінансова академія
2 місце – Федорченко Дмитро, Херсонський національний технічний університет
3 місце – Сирота Вадим, Університет банківської справи НБУ, м. Черкаси
ІІІ вікова категорія
1 місце – Василиця Оксана, Львівська комерційна академія
2 місце – Кучеренко Роман, Канівська філія Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Черкаська область
3 місце – Тарасенко Світлана, Сумський державний університет
Конкурс соціальних проектів
1 місце – Гавришева Ірина, Запорізький обласний благодійний фонд «Щаслива дитина»
2 місце – Порушко Вікторія, Інститут ПАГ АМН України, м. Київ
3 місце – Ящищак Оксана, Тернопільський національний економічний університет
Конкурс бізнес-ідей
1 місце – Боднарчук Юлія, Віньковецький НВК, Хмельницька область
2 місце – Цигода Владислав, Національний технічний університет КПІ, м. Київ
3 місце – Бучинська Дар’я і Співак Світлана, Київський міський педагогічний університет ім. Грінченка
Номінація «Рідний край. Миколаївщина» – Ірина Базулько, Миколаївська гімназія №3. Приз від ВАТ «Зелений гай» – премія у розмірі 2 000 гривень.
Володарі Почесного срібного знака «Новітній інтелект України»
Переможці Конкурсу «Новітній інтелект України»: Конаков Богдан, Полтавський міський ліцей №1 Січняк Олексій, ЗОШ № 56, м.Одеса Орлова Інна, Національний педуніверситет ім. Драгоманова, м. Київ Луцюк Юрій, Буковинська державна фінансова академія Мельник Віталій, ЛНУ ім. Івана Франка, м. Львів Василиця Оксана, Львівська комерційна академія Гавришева Ірина, Запорізький обласний благодійний фонд «Щаслива дитина» Боднарчук Юлія, Віньковецька НВК, Хмельницька область
Переможці Конкурсу «ІнтелЕкоУкраїна»: Олександр Оленєв, Багатопрофільний ліцей №99, м. Запоріжжя Дмитро Титов, Спеціалізована фізико-математична школа №35, м. Донецьк Феріде Ібраімова, Міжводненська ЗОШ, Чорноморський район, АР Крим Лутфі Раіфов, Міжводненська ЗОШ, Чорноморський район, АР Крим
Переможці конкурсу наукових досліджень Малої Академії Наук: Музиченко Валентин, учень 11 класу Луцького навчально-виховного комплексу №9, Волинська область Барнишев Дмитро, учень 10 класу навчально-виховного комплексу №3 ім. А.С.Макаренка, м. Сімферополь, АР Крим Задорожний Олександр, учень 11 класу Горохівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія», Волинська область
Переможці всеукраїнських шкільних олімпіад МОН України: Соболь Олександр, учень 11 класу Фурсівської школи, Білоцерківський район, Київська область Анісімов Євген, учень 11 класу Українського фізико-математичного ліцею КНУ ім. Шевченка Твердохліб Ярослав, учень 11 класу Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер»
Переможці всеукраїнських студентських олімпіад МОН України: Рибак Олександр, аспірант Фізико-технологічного інституту «КПІ» Білецький Василь, аспірант Львівського національного університету ім. І.Франка Скороходов Дмитро, аспірант Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара
Переможці конкурсу наукових досліджень Союзу обдарованої молоді: Стешин Віктор, студент НТУ КПІ, переможець 3 Всеукраїнського конкурсу на кращу статтю у 2008 році (номінація «науково-популярна стаття») Пригода Тетяна, студентка, переможець 3 Всеукраїнського конкурсу на кращу статтю у 2008 році (номінація «публіцистична стаття»), головний редактор «Вісника обдарованої молоді»