fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
24-02-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Другий день ЗиСР-ІІІ

Ранкове пленарне засідання порадувало появою привиду комунізму. Одна з груп представила ідею жорсткого тоталітарного утворення. З одного боку «нагодуємо усіх», з іншого «незгодних виженемо з країни». Основним механізмом прийняття рішень мали бути репресії. Можливо, молодий вік учасників змушує їх звертатися до радянського минулого, усі радощі якого вони не пережили (інакше складно сказати, чому ця ідея виявилася такою привабливою). Доречним був коментар експерта Нікітіна «Кулаком годинник не полагодиш».

Невелика дискусія про те, де більш живі люди «в українському селі» чи у російському трохи розбавила напругу та очікування військового комунізму.

Володимир Африканович [Нікітін] наголосив на необхідній процедурі для будування майбутнього «відмовитися від минулого».

«Вас нельзя распредметить, потому что вы не опредмечены!». Цитата експерта В.А.Нікітіна стала лейтмотивом другого пленарного засідання. Він пояснив, що перші дні агротехніки-методологи витрачають на те, щоб «розпредметити» гравців, позбавити їх минулого досвіду, професійного ідіотизму. Проте, нашим учасникам це загрожує через відсутність елементарних знань з політики, релігії, стратегування та багато чого іншого.

Виступ експерта Володимира Африкановича був останнім на даному заході, тому він коментував не окремі презентації, а гру у цілому. «Для мене виховати школу більш важливо ніж окремого учня», — сказав він.

Павло Вікнянський погодився з експертами щодо беззмістовності презентацій та наголосив, що пріоритетним має бути саме сенс, а не спецефекти.

Вечірнє пленарне засідання вразило тим, що деякі позиції учасників виявилися небезпечними для країни: позиція повернутися до «дикого» феодалізму та замкнутися у культурній ізоляції. Групи були розпущені та сформовано нові відповідно до типів груп: «недержавна організація», «партія», «науковий інститут», «бізнес».
 

Хроніки ЗиСР-ІІІ випуск № 3, лист 1

Хроніки ЗиСР-ІІІ випуск № 3, лист 2

Хроніки ЗиСР-ІІІ випуск № 4, лист 1

Хроніки ЗиСР-ІІІ випуск № 4, лист 2

Обговорення на форумі 





Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба ЗиСР-ІІІ