fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
26-05-2009 / всі теми /  Україна

Аграрна дала початок цьогорічним Cтудреспублікам

Серія вишівських Студреспублік сезону-2009 розпочалася з Полтавської державної аграрної академії, яка вже не вперше реалізує концепт "Студентської республіки" на рівні окремо взятого вишу. Захід відвідав Голова НДЛМ Павло Вікнянський.
 
Лірика
 
З 22 по 24 травня у оздоровчому таборі с.Петрівка проходив вузівський етап по праву визнаного кращим молодіжним проектом України фестивалю "Студентська республіка".
У цьому році організатори проекту велику увагу приділяють розвитку "Студентської республіки" саме на рівні навчальних закладів, адже початковим етапом ось уже 11-й рік є регіональний. З 2004-го, після перемоги на виборах Президента Студреспубліки представника полтавської делегації, у Полтаві стали проводити вишівські республіки.
Здебільшого, суть республіки у виші – виявити нових молодих лідерів для студентського самоврядування, але бувають і інші цілі, які ставляться організаторами у їх плануванні. Головним питанням "Студентської республіки" Аграрної академії було подивитися, що буде зі студентським самоврядуванням через рік та передати організацію "Студентської республіки" більш молодим.
 
1 день
 
Оргкомітет попередньо учасникам надав інформацію про те, що Студреспубліка відбудеться у гуртожитку учгоспу академії, а в дійсності усі вирушили до мальовничого оздоровчого табору на березі Ворскли у с.Петрівка під Полтавою (цим самим оргкомітет намагався обмежити доступ до проекту тих людей, які хотіли просто потусити, і надати перевагу тим, хто б навіть у гуртожитку готовий був три дні працювати).
Після приїзду на місце, учасники зайнялися суспільно-корисною працею: прибиранням території, збиранням хмизу, приготуванням їжі. Цим оргкомітет хотів показати, що кожен з учасників є складовою суспільства і майбутнє залежить від особистого вкладу кожного з нас.
Гра передбачала різні формати її проведення залежно від дня. У перший день учасникам було запропоновано напрацювати шляхи підвищення активності серед студентства, але для цього спочатку потрібно було визначити «хто такий активний студент». У роботі застосовували елементи орг-діяльнісної гри. У режимі роботи секцій, де групи відповідали на питання «хто такий активний студент?», було багато версій відповідей на нього, які були презентовані на пленарному засіданні. Саме з них були сформовані теми роботи наступних секцій, як підвищити рівень активності серед студентства через органи студентського самоврядування та студпрофкоми, академічні групи, клуби за інтересами, товариства художньої самодіяльності та соціальні мережі, мобільні телефони. Секції показали декілька цікавих моментів: куратор групи (викладач) нічого не вартий; між академічною групою і органом студентського самоврядування немає логічного ланцюга взаємодії, тому старости фактично не є лідерами студентського самоврядування груп та ін.
У ролі еквівалентів гри, наявна кількість яких визначала рейтинг учасників, виступила студрики – гроші "Студентської республіки". Це надзвичайно стимулювало гравців до роботи. Під час установчої доповіді, кожен з гравців, який приймав участь у суспільно-корисній праці, отримав студрики за роботу. Варто сказати, що хто активно працював, отримав більше, хто ледарював – нічого! Цим ходом ігровий комітет познайомив учасників з державним режимом – принциповою демократією під гаслами «закон один для усіх», «відповідай за кожне сказане слово, за кожну дію» (на відміну від СР-2007 в аграрці – розхлябана демократія, така як зараз в державі; СР-2008 – тоталітарний режим).
Учасників потрібно було виводити з формату 1-го дня у формат звичної Студреспубліки. Зважаючи на те, що переважна більшість учасників – це першокурсники, які ще жодного разу не приймали участь у республіках, потрібно було хоч якось їх підготувати до 2-го дня. Тому, розбившись на три групи, біля 23-ї години, учасники зайняли місце за трьома вогнищами, це зближувало і налаштовувало на командну гру. Модератори засідань, підкуривши цигарки без фільтру, відрекомендувавшись сивими дідусями, які розповідають про війну та їх минуле, розказали трішки з історії Студреспубліки та про роль аграрної академії у ній, ввели студентів у інший формат. Усе це супроводжувалося смаженням на вогнищі сала на дерев`яних шпажках… Така романтика…
 
 
Крик подобен грому, дайте людям рому!
 
Того дня залишалося лише видати паспорти студреспубліканців та хоча б як перерахувати студентів, чи всі на місці. Це було зроблено у незвичний спосіб. Гравцям було дано завдання з`явитися до головного вогнища у костюмах піратів. Навколо високого стовпа багаття відбулася посвята у пірати Студреспубліки. Отримавши паспорт, пірат повинен був відвідати з великого черпака чи прямо з відра імпровізованого "рому" (спеціально приготований з підручних продуктів безалкогольний напій). Цікаво! Ефектно! Вражаюче!
Далі молоді пірати вчилися грати у "Мафію" у своїх «старшаків».
Досить насичений темп гри не дозволяв та краще було б сказати, відбирав бажання у гравців випити чарку оковитої.
 
2 день
 
Підйом. Зарядка. Особиста гігієна. Сніданок… і представлення житлових вулиць: "демократичної", "бюро-критичної", "мажорів?тарної", "китайського кварталу" та "гальорки" під час офіційного відкриття. Були також інші адміністративні вулиці: "Майдан Залежності", "Скользкая", "Протоптана", "Станція Республіканський стадіон" та "площа Алєксєєвни".
Далі пішла реєстрація партій на вибори, які, до речі, були визнані такими, що не відбулися. Учасники помітили невідповідність законодавству, яке висіло на стенді «Тоска оголошень», у ході виборчого процесу. По-перше, у бюлетені був відсутній рядок «не підтримую жодну партію», що не дало повноцінно показати волевиявлення громадян. По-друге, ЦВК розставила номери на бюлетенях, що поставило під сумнів анонімність виборів. Учасники відповідно відреагували на це, а суд зробив свою справу.
Виборчі перегони почалися знову, але цього разу їх розбавила ще й боротьба за "престол мера". Студреспубліки показала, що друкована агітація вичерпала себе як таку, про що свідчила її відсутність. Більш популярними були яскраві шоу, екшн та презентація конкретних передвиборчих програм на дебатах. Один з учасників ігрового комітету, запізнившись на них, задаючи свої запитання, просто вносив деструктив у їх хід.
На "Нічній тусі" після містера Студреспубліки оголосили результати виборів. Мером Студреспубліки аграрки стала Іванна Квіташ, яка переграла опонента Валерія Красноштана на 7%.
Різниця у голосах за партії сягнула рівно 8%, але врахувавши, що одне місце у магістраті – це 8,3%, то партії: Партія об`єднаних патріотів-активістів (ПОПА), Еко-баланс та Партія активної молоді (ПАМ) отримали по чотири місця у магістраті.
Також у програмі другого дня з 16:00 до 17:30 передбачався… дощ))
Ввечері відбувся важливий процес – передача влади новому меру і магістрату. Цим показали, що які б не були відносини старої і нової влади, головне – процес та добрі справи, які потрібно любити та жити ними.
 
3 день
 
Підйом. Зарядка. Особиста гігієна. Сніданок… «Перша леді Студреспубліки» — це все повністю відповідальність і робота новообраного магістрату як у ігровому, так і організаційному планах. Намагання виконати передвиборну програму. Обід. Рефлексія. Від`їзд.
 
Епілог
 
Формат придумано новий. Гра вдалася. Автор статті ще у форматі… 🙂
Цього року на відкриття завітав голова Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський, який привітав молодих аграріїв з їх ініціативою, відзначив здобутки аграрної академії у "Студентській республіці" та скуштував справжнього полтавського сала, приготованого за фірмовим студреспубліканським рецептом. Також почесними гостями були Анатолій Андрійович Кочерга, проректор академії, Роман Скок, Президент Студентської республіки та Дмитро Козицький, голова Студентської ради м.Полтава.
Хочеться висловити велику подяку за підтримку "Студентської республіки" адміністрації Полтавської державної аграрної академії і управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту міськвиконкому. Власне за організацію: Тетяні Бардіній – депутату Студентського парламенту-2008, голові оргкомітету з проведення вишівського етапу, Ірині Писаренко – призеру "Зимової Студреспубліки", Тарасу Підтоптаному, Ірині Підтоптаній, Антоніні Миколаївні (Алєксєєвні) – директору табору, Владиславу Шелесту, Вірі Тарасенко, Ірині Коваленко, Михайлу Щербаку, голові Студентської ради ПДАА, Олені Лобач, Сергію Бутенку, Артему Окуню, Марині Дзюбенко, Андрію Корольову, Олені Валко, Лілії Гарназі, Вадиму Дубині та ін.



Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олег Слизько, керівник гри 1-го дня