Залізо, лицарські закони, краса та винайдення нових політичних технологій. Саме такою була «Студентська республіка» на Житомирщині.
Свято відбувалось на базі відпочинку біля р. Тетерів. А розпочалось воно під приємний дощик помпезним в’їздом прапору «Студентської республіки» під лунання гімну мульти-фестивалю. Відразу після виконання гімну погода зрозуміла – потрібне сонце, саме таке сонце, як на прапорі.
І… поїхали!!!
Відразу мешканці обрали дійових персонажів: головного прокурора та його помічників, голову ТВК та представників ЗМІ фестивалю. Відкрию невелику таємницю: за задумом ігротехників на Студреспубліці було змодельовано місцеві вибори 2010р. За сценарієм, діючий мер Кубраков Олексій узурповує всю владу, має повний вплив на ЗМІ «Студентської республіки» та підкупляє головного прокурора республіки. Цікаво, як впорюються мешканці з цим не простим завданням – консолідуватись та перемогти. Давайте подивимось як це було…
Штурм мізків, якщо вони є…
Першим суб-фестивалем була інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?». По 6 представників з кожної команди почали виборювати звання найрозумнішої команди. Від себе хочу добавити, рівень питань був дуже високий. На початку в мене склалось враження, що більшість команд не на одне запитання не дасть правильної відповіді. Але мешканці «Студентської республіки» – це Вам не перехожі на майдані. Це — розумні та кмітливі молоді люди, які зі швидкістю притаманної музиканту-віртуозу, давали правильні відповіді ведучому. У той час, коли відбувалося змагання, інші гравці скористалися можливістю та пропіарили свою команду. Під натиском інформації, кнопки на ноутбуках редакції газети «ЗаДіло!» почали «випускати пар». Один з представників житомирського молодіжного видання був здивований креативністю та активністю команд. «Як Ви змогли зібрати стільки креативних та активних молодих людей?», — поцікавився журналіст. На що почув відповідь: «Це «Студентська республіка» – вона збирає найкращих».
Краса, м’язи та залізо
Перший тур інтелекту відбувся, настав час обрати найчарівнішу «Першу леді». У перевах між етапами конкурсу всі мешканці міста дивилися за рольовим театральним видовищем від майстрів з історичного фехтування «Шпора» та «Дружина». Звання «Перша леді» виборола Олександра Жукова, «Леді фото» Божена Пліщук, та «Леді глядацьких симпатій» Алла Захарчук.
Ахтунг! Що трапилося?
Під час конкурсу діючий студентський мер розпочав неформальні перемовини з головним прокурором республіки. Не всі гравці це помітили, але під кінець конкурсу краси відчувалось, що зараз щось трапиться. Відразу після нагороджень та привітань найкрасивіших дівчат на сцену вийшов головний прокурор.
Викрадення століття.
«За підозрою у отриманні хабаря затримується Павлюк Василь – голова ТВК «Студентської республіки»» — розпочав головний прокурор і відразу помічники прокурора підхопили голову ТВК, і зникли у невідомому напрямі. Було зрозуміло, що хтось когось замовив.
Судія
Що було зрозуміло, поясню: без голови ТВК вибори не можуть проводитися, це автоматично означає владу діючого мера. Але і тут мешканці не розгубились перед діями хитрих ігротехників. За 30 хвилин всі мешканці «Студентської республіки» консолідувались та знайшли вихід – обрали суддю «Студентської республіки», який визнав дії прокурора протизаконними та визволив голову ТВК.
Ніч мафіозі
«А вже читали перший випуск газети «ЗаДіло!», в якому ще нині діючий мер намагався залишитись при владі завдяки пропаганді. Але у цю ніч стане зрозумілим, що більш вірогідними є два представники: Білоусов Сергій (партія «Молоді та креативні») та Куліков Олександр (партія «Приємного відпочинку»). А на разі триває чемпіонат з інтерактивно – інтелектуальної гри «Студентська мафія».
Політичний батл та квест
Ось тут саме цікавеньке! Якщо кандидат у мери Білоусов Сергій розраховував на кількість своєї партії, яка приведе його до перемоги, то Куліков Олександр зробив акцент на якості політичної програми. Розпочав соціальне опитування з гостріших проблем. Основуючись на опитуванні розробив програму та розпочав агітацію. Якщо б ви бачили як публічно виступав кандидат, то ви зрозуміли: на Студреспубліці зароджуються справжні оратори та лідери. У той же час партія «Креативні та молоді» обмежилась у масових виступах, та розпочала компанію «від палатки до палатки». Розпочались вибори… а поки ТВК підраховувала голоси команди, проходили квест фестиваль і фестиваль бодіарту.
Фінал
Кулікову Олександру вдалося з невеликою командою провести вдалу агітацію та отримати 54% голосів за свою партію «Приємного відпочинку». Але при агітації він зробив прорахунок – забув написати своє прізвище на агітаційних плакатах, та рідко називав його при виступах. Тому з невеликою перевагою перемогу на посаду Студентського мера здобув Білоусов Сергій.