fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
05-07-2007 / Новини Cтудреспубліки /  Чернігів

1 липня у Чернігові відбулася «Студентська республіка»

Місце проведення — Літній театр у центральному парку культури та відпочинку, де щодня збирається значна кількість молоді, щоб відпочити та гарно провести вільний час.

Для учасників мульти-фестивалю була підготовлена цікава та насичена програма заходу, але змова трьох активних команд-учасників (ЧДТУ, ЧДПУ, Ніжинський аграрний інститут) «Студентської республіки» внесли корективи у плани оргкомітету…

Як і було заплановано об 11:00 у Літньому театрі розпочалася реєстрація, але тільки одна із 7-ми команд зареєструвалася, три команди-змовники провели агітаційну роботу ще із трьома командами і шляхом умовлянь та підкупів переконали їх реєструватися пізніше. Тим часом було оголошено, що оргкомітет є таким, що незаконно захопив владу, призначив міністрів, суддю та голову ТВК. Були організовані збори частини магістрату минулого року на чолі із мером та написано декілька нормативно-правових актів, котрі оголосили владу СР у м. Чернігові нелегітимною, після чого випустили нові бланки паспортів, спробували силоміць захопити територію та владу Республіки. Оскільки захопити владу у СР силовим шляхом їм не вдалося, то революціонери намагалися організувати альтернативну СР у м. Чернігові…

Але із достовірних джерел оргкомітету було відомо, що всі інші учасники  Студреспубліки, на щастя,  не мали бажання брати участь у подібних акціях і найближчим часом продовжуватимуть реєстрацію.

Зважаючи на значний протест з боку трьох команд були проведені довгі та важкі перемовини, після чого був досягнутий компроміс –  голову ТВК обрали шляхом голосування представників кожної із команд, влада на СР залишилася за оргкомітетом, паспорти видані революціонерами визнали недійсними та такими, що не дають право голосу.

Після 13:10 почалась активна реєстрація представників та формування політичних партій, котрі необхідно було зареєструвати до 14:00.

Революціонери визнали, що революція була запланована для того, щоб зробити гру жвавішою та цікавішою.

До 14:00 зареєструвалися чотири політичні сили: Народна ТУСА, НАТІ, Студентська воля, Молодіжна країна – та два кандидати у мери: Усенко Ірина та Симоненко Сергій. Проте одній політичній силі та кандидату у мери було відмовлено у реєстрації у зв’язку із неналежним оформленням документів та простроченням строків реєстрації.

Одразу після реєстрації партії повинні були підготувати завдання, отримане шляхом жеребкування, котре включало в себе висвітлення одного із напрямків розвитку міста: туризм, охорона здоров’я, економіка та освіта.

На підготовку командам виділили півгодини, після чого кожна з них впродовж п’яти хвилин представляли свою партію та десяти хвилин виступали по отриманій темі.

Під час підготовки до виступу декілька представників кожної із команди активно займалася агітацією та розповсюдження агітматеріалів.

Кожна із команд достойно представила свою політичну силу та виступила відповідно до отриманого завдання.

Паралельно із цим стартували чотири квест-команди, полем гри, для котрої, слугував Чернігів.

Фестиваль продовжувався агітацією за політичні сили та купуванням ефірного часу на радіо СР. Активно виступали представники влади із критикою революційних дій, котрі породжували нестабільність у СР, та  представники опозиції (між іншим, бувші революціонери), критикувавши устрій Студентської республіки та організацію заходу…

Захід продовжувався цікавою та змістовною грою, котру організувала спеціально для Республіки Чернігівська міська молодіжна громадська організація «Молодь 21 століття», суть якої полягала у тому, щоб розподілити бюджетні кошти. Кожен із учасників гри отримував певну роль: наприклад, мер, робітник, пенсіонер, вчитель, представник громадської організації (усього 25 ролей та учасників). Під час даної гри кожен із гравців мав можливість висловитись, тобто дати можливість ще раз оцінити громадянам (виборцям) Республіки фаховий рівень підготовки представників політичних сил.

Після закінчення гри та проведення агітаційної роботи відбулися вибори магістрату. Специфікою даних виборів було те, що за політичні партії могли голосувати лише представники ВУЗів (не більше 10 з кожного ВУЗу за умови попередньої реєстрації).

Після чого гра продовжувалася дебатами кандидатів у мери на тему студентського самоврядування.

Надалі громадяни Республіки мали можливість визначитися зі своїм вибором та проголосувати за відповідну кандидатуру. Після закінчення волевиявлення громадян та фінішу квест-команд розпочався підрахунок голосів, отриманих за політичні партії та кандидатів у мери. Студентським мером Черніговщини-2007/2008 стала представниця ЧДТУ Усенко Ірина, магістрат сформували представники ЧДТУ, ЧДПУ, Ніжинського аграрного інституту та ЧДіПСТП: Дайнеко Юлія, Гарига Павло, Бачинська Тетяна, Коломієць Роман, Мішарін Андрій, Голубєв Андрій, Гіневська Ірина, Валенчук Артур, Пономаренко Олександр, Музиченко Володимир. 

Завершенням офіційної частини було нагородження магістрату та мера членом політвиконкому НДП, головою Чернігівської обласної організації НДП Максаком Володимиром Івановичем та секретарем міської ради Чернігова Гольцем Віталієм Віталійовичем.

Після чого відбулось нагородження кращої студентської квест-команди міста Чернігова.

Захід тривав, відбулася концертна програма із виступом музичних колективів (Депо 02, Песочное время, Позитив, Похила площина, Внутренний расклад) та КВК-команди Чернігівського інституту бізнесу і права.

Завершувався фестиваль спілкуванням у дружній атмосфері, дискотекою та грою у культову гру «Мафія».  




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Чернігівської Студреспубліки