Полтавська Студреспубліка — одна з найкращих в Україні. Чим на цей раз здивували полтавчани, які саме інновації вони застосували, а також, який секрет того, що полтавці зробили модним слово «модернізація», а цей тренд — популярним серед лідерської молоді — ознайомлюйтесь далі.
Майже 25-річна історія незалежної України стверджує, що будь-які справжні модернізаційні зміни можливі лише за ініціативи прогресивних громадян, які мають сильну волю та свіже креативне мислення, а також здатність до змістовної дискусії. Тільки через взаємодію і наполегливість можна зрушити цей камінь із місця. Тому й цьогорічною темою для республіканців була «Програма модернізації Полтави».
У перші два дні за містом на базі дитячого табору «Маяк» у с. Головач (Полтавський р-н) було проведено організаційно-діяльнісну гру на зазначену тему, участь в якій взяли 30 учасників. За шаленої спеки учасники намагалися досягти ефекту «повного занурення» і згенерувати справжні ідеї для розвитку нашого міста, по черзі працюючи над наступними темами: «Сучасна Полтава: цілісна характеристика», «Причини занепаду Полтави (недієві механізми)», «Зони модернізації Полтави», «Гуманітарні і соціальні перетворення (міжсуб`єктні відносини, розвиток інститутів», «Економіка і господарство (реформи й інновації)», «Програма модернізації Полтави» та «Наш план роботи».
Основними стартовими зонами модернізації Полтави учасники визначили освіту та громади, а також енергетику та податкову систему. Республіканці таким чином показали «червону картку» тим, хто вважає, що першочерговим для реформ і модернізації є гроші.
Дорогою додому приміською електричкою в учасників «горіли очі», так сильно їх зацікавила тема розвитку нашого міста. Пересічні пасажири прямо відчували енергетику молоді, але не могли до кінця зрозуміти її першочергового джерела. Відповідь на це питання учасники Студреспубліки залишили для полтавців відкритим ще на два дні…
Уже 10 липня на третій день Студреспубліки завданням для команд було привести власні програми до робочого вигляду і у режимі «політичного квесту» погодити їх з відомими у Полтаві особами. Учасники закінчили власні варіанти Програм модернізації Полтави майже наприкінці робочого дня п`ятниці й нарешті вирушили на узгодження їх з місцевими експертами!
Переможцем політ-квест-фесту стала команда «Правильні реформи – ефективне місто» на чолі з Владиславом Призовим, яка отримала 10 балів за мінімально необхідних трьох.
Наступного дня, 11 липня, в суботу, завданням команд було «упакувати» власні програми і розробити агітаційний продукт. Пізніше – загітувати полтавців і привести їх на вибори. Перед самим голосуванням відбувся круглий стіл «Інноваційний розвиток територій силами прогресивних громад», на якому лідери партій і кандидати в мери презентували свої програмні позиції щодо модернізації Полтави і критикували напрацювання опонентів.
Особливістю виборів був прогресивний експеримент, коли люди голосували не за назви партій, а за програми, тобто не за обличчя, а за зміст, – проголосуй не за Івана або Наталку, а за модернізацію освіти чи реформу податкової системи. Також експериментальною новацією у виборчому законодавстві Полтавської Студреспубліки було право учасникам регіонального етапу голосувати двічі (у класичному форматі через виборчу дільницю і бюлетені, а також через гаджети), пересічні полтавці голосували ж один раз.
Зрештою, у непростій смисловій і політичній боротьбі трьох партій, які представляють позиції «Правильні реформи – ефективне місто», «Модернізація Полтави через масову освіту» і «Сильна громада – запорука ефективної держави», перемогу здобули перші – економісти, реформаторі й новатори в податковій системі та енергетиці. Депутатами Студентського магістрату стали Олена Прихожа (ПНТУ), Ольга Забураєва (АКУП), Богдан Пащенко (ПУЕТ), Дмитро Кандиба (ПНТУ), Станіслав Мостовенко (ПНПУ), Олександр Єжов (ШБЕіШЛ), Владислав Призов (ПБТТБ), Юрій Сапсай (ПНТУ), Олексій Олефіренко (ПДАА) і Руслан Тойстер (ПНТУ).
Не менш запеклим було протистояння кандидатів в мери Алевтини Вакуленко та Владислава Призова. Лише на два голоси більше отримала студентка Полтавської державної аграрної академії Алевтина Вакуленко, у результаті 93 виборці «за».
На кожного республіканця чекала немала кількість інтелектуальних змагань. На регіональному етапі Студреспубліки відбулися останні ігри сезону «Що? Де? Коли?» (куратор Євгенія Гмиря) інтелектуального клубу республіканців. Переможцем стала команда «Троянський + 1 + Олег і Ліля» (кращий гравець Віталій Мусієнко), II місце – команда «Кобищанська культурна спілка», III місце – команда «Давайте».
У суб-фесті «Студентська мафія» (куратор Денис Ягольник) переможцем став Сергій Каюн. Переможцем Фото-конкурсу «Спалах емоцій» став Юрій Сапсай.
Урочисте закриття й інавгурація ноообраного мера відбувалася на сцені Парку культури й відпочинку «Перемога» в рамках концерту Poltava Music Live Awards, учасниками якого були друзі Студреспубліки, відомий гурт DK,Dance (м. Суми), прогресуючий дует «Сен-Тропе» (м. Полтава), який ще й перезентував свій новий кліп «Бивша», а також гурт із 23-річною історією ONEYROID (м. Полтава).
Концерт проходив спільно з холі-фестом, яскравим дійством, керівником оргкомітету якого була голова Студентської ради Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Оксана Лашенкова.
Оргкомітет XVII регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка» щиро дякує всім партнерам і тим, хто просто допомагав організовувати цей проект: управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту Виконавчого комітету Полтавської міської ради (О.Ромас), відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації (Н.Шкоденко, Ю.Северин), Студентській раді м. Полтава (О.Глазов), Полтавському національному технічному університету ім. Ю.Кондратюка (В.Онищенко), Полтавській державній аграрній академії (В.Аранчій), Полтавському університету економіки і торгівлі (О.Нестуля), управлінню культури міськвиконкому (Л.Кречко), дитячому табору «Маяк» (Л.Сердюк), Video TT (А.Головко), «Йо-Майо» (Б.Шевченко, В.Мусієнко), Школі барменів «Ейфорія» (О.Єжов) й усім, хто допомагав і сприяв. Окрема подяка експерту Дмитру Геращенку й усім, хто взяв участь у обговоренні та погодженні Программ модернізації Полтави!
Регіональні етапи «Першої Леді», спортивних ігор, Кубку КВН і Фестивалю аматорського відео відбудуться протягом липня-серпня як окремі заходи в рамках регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка».