Як найактивніша молодь столиці спільно шукала відповіді на найскладніші проблеми сучасності та майбуття, які саме проєкти модернізації Києва були напрацьовані, про деталі ОДГ й енергійної мульти-фестивальної частини, а також про те, кого обрали новою студентською владою в Києві — читайте нижче.
Реальних змін і спасіння держави не вирішити простими тренінгами чи майстеркласами, тут не допоможуть коучі/ки та «ефективні менеджер(к)и», мало просто вийти із зони комфорту, потрібні справжні НАДЗУСИЛЛЯ, направлені на формування модернізаційного курсу, який полягає у відновленні нормального, людського життя, встановленні широких свобод і втіленні безлічі прогресивних інновацій та інавацій.
Саме з цією метою, а також щоб обрати студентську владу на наступний рік, 15–16 серпня 2020р. на березі Дніпра зібралась найактивніша молодь столиці. Відкриття почалось з енергійного флешмобу, пыд час якого в драйвовому ритмі джазфанку учасники/ці зарядились на наступну роботу.
Після відкриття учасники/ці могли відвідати школу з ораторського мистецтва та прокачати свої навички з публічних виступів на «Дебатах». Інші бажаючі могли відвідати майстерклас з хендмейду та виготовлення ляльок мотанок й аквагриму від Департаменту молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) чи креативно сфотографуватись біля оригінальної фотостіни.
Цінно, що на подію завітала Директорка департаменту молоді та спорту КМДА Юлія Хан, яка навіть долучилася до частини суб-фестів і майстеркласів. Серед почесних гостей також можна було впізнати державного діяча, учасника Партнерської ради Студреспубліки Анатолія Толстоухова й голову Громадської ради при КМДА, одного з творців Студреспубліки Богдана Назаренка.
Ввечері мальовничі пейзажі Дніпра розфарбував музикою драйвовий Music Live Awards, під час якого виступили відомі на Студреспубліці столичні гурти «Горе От Ума», «ГориниЧ ЗМІЙ» і «БогDAN». Насичений вечір завершився яскравою «Нічною тусою» з конкурсами та запальними танцями.
Другий день був максимально змістовний: команди могли зануритись у проблематику гри та презентувати свої позиції. Розпочався день із «Республікади»: вранішньої зарядки та пляжного волейболу. Після чого стартувала насичена оргдіяльністна гра та політичні протистояння у боротьбі за посаду Студентського мера і депутатів/ок Студмагістрату Києва. ОДГ проявила тенденції до необхідності демократизації політичного процесу в Києві й Україні, а також дала запит на потужний надінноваційний прорив.
Загалом протягом гри виділилося чотири змістовні позиції:
- «Інша сторона», яка стала праобразом лівої партії з національним ухилом, виступала за деолігархізацію країни та націоналізацію стратегічних підприємств;
- «Кіберанархічна група», яка локомотивом розвитку Києва та України бачила зняття ієрархічних центрів впливу та заміну їх на горизонтальні мережеві системи прийняття рішень, що координуватимуться через електронні мережі й інструменти прямої демократії. Іншою особливістю цієї позиції було глибока реформа пенітенціарної системи і перехід від концепції покарання та пригнічення особистості до концепції вільного перевиховання, надання можливостей для ефективного розвитку порушників/ць;
- «Об’єднання прогресистів-технократів Smart Way» своєю ціллю ставило підготовку та втілення потужного інноваційного, індустріального прориву, що спиратиметься на передові наукові розробки й широку програму освіти. За приклад було взято досвід технологічного стрибку Китаю;
- «Група консерваторів-традиціоналістів» виступала за відновлення традиційних укладів суспільства та консервацію нинішнього стану. За результатами гри, в подальшому група-позиція розпалась.
Дані позиції змагались між собою, а дві останні партії прийняли рішення об’єднати зусилля і створили коаліцію, з якою й висунулись на вибори.
Завдяки Центральній виборчій комісії та Міністерству юстиції, вибори пройшли спокійно, з дотриманням карантинних вимог і виборчого законодавства, за чим слідкували Міністерство охорони здоров’я та Міністерство внутрішніх справ Студреспубліки.
Депутат(к)ами Студентського магістрату Києва-2020/2021 стали кандидат(к)и від 2-х партій: «Інша сторона» й «Об’єднання кіберанархістів та Smart Way» (45% і 55% відповідно):
- Антон В’юнник, Державний університет телекомунікацій;
- Вадим Косицький, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»;
- В’ячеслав Крутій, Київський національний торговельно-економічний університет;
- Євгеній Лукацький, Державний університет телекомунікацій, Національний університет фізичного виховання і спорту України;
- Олександр Масловський, Київський національний торговельно-економічний університет;
- Дмитро Мельниченко, Київський національний торговельно-економічний університет;
- Єгор Осипов, Київський національний торговельно-економічний університет;
- Олександр Стасюк, Національний авіаційний університет;
- Діана Черненко, Білоцерківський національний аграрний університет;
- Віталій Шаль, Білоцерківський національний аграрний університет.
Студентським мером Києва-2020/2021 рік було обрано (55% голосів) кандидата від партії «Інша сторона», студента Київського національного торговельно-економічного університету Владислава Лопугу.
За результатами Київської міської Студреспубліки-2020 можна сказати, що у молоді панує великий запит на прогресивні зміни, і що вона вже навіть знає, як ці зміни будуть виглядати та що першим чином буде втілено, але… для них потрібні НАДЗУСИЛЛЯ і тільки в цьому випадку реальним буде втілення прогресу та справедливості в Києві й Україні.
* Під час проведення події дотримувалися адекватних і повністю законних карантинних приписів
Партнери: Департамент молоді та спорту при виконавчому органі Київської міської ради (КМДА), Департамент суспільних комунікацій КМДА, ППОС НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, ППОСА ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана», КМАЕЦМ, УМАКО «Сузір’я», Вареники-Крученики records, НСПУ, Київський осередок Федерації дебатів України.
Інформаційні партнери: KPI TV; Інформаційно-аналітичний молодіжний журнал «Стіна»; Telegram-канали: «Веские поводы бросить универ», «Активна молодь Києва».