Як саме проходила дискусія 29 листопада 2019р., хто був спікером, про що говорили та яких висновків було досягнуто — читайте у підсумковому пострелізі події.
Студентство — найактивніша група у суспільстві, у всьому світі та й в Україні, воно практично завжди стояло на передовій усіх прогресивних процесів. Це майбутні професіонали — інженер(к)и, лікарі/ки, космонавт(к)и, науков(и)ці, які через декілька років будуть жити в країні, розвиток якої закладається сьогодні. Ми — вигодонабувачі/ки майбутнього, а тому хто, як не ми, найбільш зацікавлені у прогресивному розвитку країни і себе особисто.
На сьогодні існує багато проблемних питань у молодіжній сфері: це і питання масової міграції молоді, і ситуація, коли дуже багато молоді вимушені займатися короткостроковим підробітком, і останні стипендіальні «реформи» — все це впевненості не додає. А тому критично важливо створити прогресивне бачення розвитку.
Прогресивне студентство по всьому світу б’ється не лише за свої права і інтереси, але й за кращий світ для майбутніх поколінь
Сьогодні зазвичай у країнах Європи, Північної Америки існує налагоджена система, коли є доступ до безкоштовної або доступної освіти, а з іншого боку студентство, разом із викладач(к)ами, професурою, стоять на сторожі того, коли намагаються здійснити якість урізання чи наступ на автономію.
«Завжди є альтернатива і розуміння, що велика студентська активність — це та, яка йде далі студентських проблем, і яка чітко усвідомлює, що потрібно для того, щоб далі змінювати країну, світ на щось краще для майбутніх поколінь», — підсумував спікер.
Солідарність має стати однієї з ключових цінностей студентства
А
Іншим цікавим досвідом є низові ініціативи, які утворюються самостійно й діють незалежно від адміністративних структур. І тут є точка зростання: університет має бути зацікавлений у розвитку (максимальної кількості) таких ініціатив, а тому потрібна більша лібералізація процедур їх діяльності. Але й самі студенти мають відповідально вести свою активність із розумінням необхідності ефективного навчального процесу.
Питання самоорганізації студентства є важливим фактором розвитку особистості та його персональної свободи, адже отримання навичок організаційної роботи, суспільної комунікації сприятиме не тільки ефективному навчальному процесу, але й успішній соціалізації у суспільстві. Не дарма лозунгом студентського братства ΧΦ Принстонського університету ще у 1824р. стало: «Правда, честь і свобода особистості».
Також у цей часу Києві відбувся ще один прогресивний захід, в якому взяли участь республіканці — GlushkovFest, котрий проходив у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка у рамках VIII Всеукраїнської конференції «Глушковські читання» пам’яті видатного українського радянського кібернетика та вченого В.М.Глушкова. У рамках цієї події виступив республіканець Олександр Круглов, який розповів про оптимізацію сіткової торгової стратегії генетичними алгоритмами.
Організатори: «Студентська республіка КПІ», Київська Студреспубліка.