Site icon Студреспубліка

Молодь Миколаївщини обговорює план модернізації

8 серпня 2015р. миколаївська молодь обговорювала Програму модернізації Миколаївщини. Організатором проведення заходу стала Студентський мер Вікторія Іванова. Учасники визначали основні проблеми регіону та  можливі варіанти їх вирішення, вносили пропозиції щодо необхідних змін. У заході взяв участь народний депутат України Андрій Вадатурський.

Миколаївщина — одна з найпросунутіших республіканських земель. Тут давні традиції Студреспубліки — як лідерські, так і змістовні. Чим миколаївська команда дивує під час підготовки до крутого фіналу Студреспубліки-2015, який відбудеться на Арабатці — у тексті далі.

Робота відбувалась у групах за 5 важливими для регіону напрямками: якість життя в місті, турбота про літніх людей, студенти і роботодавці, молодь у підприємництві, лабораторія успіху в Миколаєві. Після обговорення лідери команд презентували ідеї та напрацювання за напрямками. Учасниками заходу стали підприємці, керівники громадських організацій, молоді активісти та переселенці зі Сходу України. Напутнє слово для учасників сказав народний депутат України Андрій Вадатурський. Активним учасником заходу був також Валентин Бєльський — підприємець, голова ради Миколаївського клубу директорів, керівник регіонального відділу Української асоціації якості. Почесними гостями заходу були ректор Чорноморського державного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко та бізнесмен, гість фіналу Студреспубілки-2014 у Рибаківці Вячеслав Сімченко

За результатами заходу були визначені першочергові кроки на шляху до модернізованого регіону. Перш за все, необхідно організувати публічні обговорення проблем регіону з обов’язковою участю представників органів влади, усунути адміністративні бар’єри, створити умови для підвищення інвестиційної привабливості регіону. За напрямками було визначено наступні кроки: підвищення кваліфікації кадрів у галузі освіти, здійснення регулярного аналізу ринку праці, збільшення джерел фінансування освітніх програм, впровадження програм із обміну досвідом між студентами та молодими спеціалістами з різних регіонів і країн, створення бізнес-інкубаторів для молоді.

Також було визначено необхідність налагодження діалогу між студентством і роботодавцями, введення у вишах факультативів щодо працевлаштування, проходження співбесід тощо. Важливо створити комфортні умови розвитку для молодих підприємців: грантові програми, можливість отримання безкоштовних консультацій, навчальні заходи, тренінги. Крім того, постає питання про знаходження порозуміння між молоддю та старшим поколінням, турбота про літніх людей має стати одним із пріоритетних напрямів виховання.

 

 

 

 

 

 

 

Серед нагальних проблем міста, передусім, необхідно вирішити наступні: підвищення свідомості та почуття відповідальності жителів міста, встановлення урн, ремонт зупинок громадського транспорту, підвищення поінформованості населення, також було запропоновано конкретні заходи щодо зменшення кількості безпритульних тварин на вулицях міста.