Інтелектуальні ігри на Студреспубліці — це солідарність розумів у ім’я майбутнього. Це змагання зі «Що? Де? Коли?», «Своєї гри» й інтелектуально-психологічної гри «Бункер». Правила кожної з них і деталі, як потрапити на дійство — далі.
Чи готовий/а ти перевірити свою ерудованість? Чи здатен/на ти прийняти виклик і відповісти на якомога більшу кількість складних запитань? Якщо відповідь позитивна, то не гай часу – швидше реєструйся на змагання з Інтелектуальних ігор на фіналі ХХІ Студреспубліки. Це вир емоцій, нових відкриттів і нових знайомств. Доведи, що саме твоя команда є найрозумнішою у всій Україні. Тема цьогорічного турніру зі «Що? Де? Коли?», «Своєї гри» та «Бункера» — «Суб’єкт модернізації – відповідальність Покоління».
Беручи участь у цих змаганнях, ти не тільки розширюєш свій світогляд, ти подаєш справжній приклад українській молоді – сучасній і майбутній.
«Що? Де? Коли?»: правила
1. Кількість команд у грі – необмежена. Ведучий/а задає командам ігрові питання.
2. Після оголошення слова «Час!», команди починають обговорення з метою знаходження відповіді. При цьому користування довідковими матеріалами (словниками, довідниками, інтернет-ресурсами тощо) заборонено. Обговорення команди триває 60 с. Після того, як пройшло 50 с, ведучий/а має повідомити команди, що залишилося 10 с. Після того, як ці 10 с спливли, ведучий/а має оголосити «Час!» і почати зворотній відлік ще 10 с, які відведено на те, аби команди записали та здали їхні відповіді. Відповіді здаються командами на ігрових бланках, на яких позначається номер питання, а також назва (або ігровий номер) команди. Відповідь на кожне питання здається на окремому бланку.
3. Після того, як ведучий/а закінчив зворотній відлік, команди не мають права здавати відповіді.
4. Ігрове журі перевіряє відповіді команд. Вірною відповіддю вважається така, що відповідає критеріям заліку, які записані в пакеті питань.
5. Після цього ведучий/а має оголосити вірну відповідь. Далі починається розіграш наступного питання.
«Своя гра»: правила
2. Учасникам/цям пропонується кілька тем (зазвичай 8-12), розбитих порівну на 2 раунди — «Синій» і «Червоний». Кожна тема складається зі 5 питань різного ступеня складності, в Синьому раунді — від 10 до 50 балів, в Червоному раунді — від 20 до 100. 10 балів «коштує» найпростіше питання теми, 50 — найважче.
3. Перед початком гри командам роздають бланки для відповідей.
4. Ведучий/а оголошує назву теми, потім зачитує питання в суворій послідовності від 10 до 50 балів.
5. Після зачитування кожного питання теми ведучий/а робить паузу на 15-20 секунд для обговорення командами відповіді. Після того, як зачитані всі питання даної теми, дається час (10 с) на здачу бланку з відповідями, після чого оголошує правильні відповіді на питання даної теми.
6. Правила нарахування очок:
a) якщо команда вірно відповідає на це питання, то вона заробляє стільки очок, скільки «коштує» поставлене запитання;
b) якщо команда дає невірну або неточна відповідь, то вартість питання віднімається з її загального рахунку;
c) команда не зобов’язана відповідати на питання, при цьому її рахунок не змінюється.
7. Таким чином, команда може заробити в кожній темі Синього раунду від -150 до 150 балів, в кожній темі Червоного раунду: від -300 до 300 балів.
8. Коли всі питання відіграні, підсумовують бали, отримані командою за гру, і визначають переможця/ницю.
Нагадуємо: для участі обов’язкова онлайн-реєстрація на сайті Студреспубліки, тож не прогав свою можливість стати частиною крутого інтелектуального екшну:
«Бункер»: правила
1. Особиста – лишитись у «Бункері» щоб відродити планету;
2. Командна – прослідкувати, щоб у «Бункер» потрапили люди, з якими вам буде вірогідніше вижити в екстремальних умовах.
По ходу гри (на кожному колі) ти поступово розкриватимеш характеристики свого/єї персонажу/ки, демонструючи сильні картки та пояснюючи, чому саме ти повинен/на вижити. З кожним раундом ти все більше і більше розвиватимеш свої дискусійні навички та навички переконування.
Все вирішить голосування! Дехто залишиться та допоможе відновити життя та побут на постапокаліптичній планеті, а дехто вийде назовні та «загине» (за власним рішенням, принісши себе в жертву, або за спільним рішенням інших учасників/ць).
У цій грі ти зрозумієш, що кожен/на персонаж/ка – унікальний/а! Є 7 характеристик, які зможуть тобі допомогти (або ж ні) лишитись у «Бункері» та допомогти відновити цивілізацію на планеті з нуля!
Пам’ятай, що зброї й насильства немає – лише дискусії та лаконічні обґрунтування своєї важливості та необхідності!
Зацікавило? Тоді зустрінемось на фіналі XXI Студреспубліки-2019! А там хід подій непередбачуваний!
Деталі – у куратора мульти-фестивальної частини Олега Слизька, 097 929 81 33, olehslyzko@ukr.net
Як проходили «Інтелектуальні ігри» на фіналі Студреспубліки-2018