Замість пропаганди та політики безпам’ятства — потрібна деміфологізація, зважені та максимально об’єктивовані політики пам’яті, які шукають не те, що розділяє, а те, що робить нас Людьми. Аналіз Жовтня – ледь не ідеальна можливість для актуалізації цієї проблематики. Як долучитися до експертів та активних українців, які під час Громадянського лекторію дискутуватимуть про 1917-й і політики пам’яті – далі.
Необхідність системної модернізації України, переформатування державного механізму, гуманізації українського суспільства передбачає зміну інтелектуального клімату в країні та створення потужної системи громадянського просвітництва.
Багаторічний культ всенародного свята Жовтневої революції змінився її майже повним замовчуванням і псевдоісторичними маніпуляціями, що неприйнятно і з політичної, і з наукової точок зору, враховуючи безпрецедентне згортання соціальних гарантій у нинішній Україні, а також те, яку роль у революції відіграли уродженці й мешканці України, як вона вплинула на всю подальшу історію людства.
До участі в Громадянському лекторії, що відбудеться 7 листопада з 10:30 до 20:00 (початок реєстрації з 10:00) під час Громадянського лекторію: «Політика пам’яті як політика для живих», що проходитиме в Київському міському Будинку природи (м. Київ, вул. Рогнідинська 3) запрошуємо прогресивних громадян, філософів, істориків, політологів та інших інтелектуалів, активістів, журналістів, студентів. Попередньо треба пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!
Партнери: Інститут вільної історії (Інститут боротьби з безпам’ятством), Газета прогресивних людей «Нова Республіка», Журнал «Спільне».
Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017)
Про Громадянський лекторій у Києві (2017)
Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016)
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015)