Результат особливо не здивував. Ефективність міністрів і керівників відомств оцінювали за 12-бальною системою, і як і рік тому, середня оцінка уряду Гройсмана склала 7 балів. Робота Мінмолодьспорту також була оцінена на 7. Свідчення застою. Аргументація оцінок і повна версія коментаря Вікнянського — далі.
Ігор Жданов рідко потрапляє в скандальні ситуації, часто граючи на випередження і коментуючи будь-яку критику на адресу свого відомства. На особистій сторінці в Facebook він оперативно дає доручення з приводу проблем, що піднімаються медіа. Міністр публічно бореться з договірними матчами, тут же повідомляє про перемоги українських спортсменів і звітує про збільшення фінансування свого відомства.
Його діяльність підтримує Спортивний комітет України, вважаючи, що краще за всю історію виступ Національної збірної України на Всесвітніх іграх — це заслуга в т.ч. міністерства. Однак зовсім уникнути критики Ігорю Жданову не вдається. Українська шахістка Марія Музичук, яка нещодавно не змогла потрапити на чемпіонат Європи через заборгованість міністерства, все-таки залучила невразливого міністра в скандал. За словами Музичук, проблема полягає не стільки в боргу перед спортсменкою, скільки у ставленні до цієї проблеми самого відомства.
Це чітко показує налаштованість влади у царині роботи з молоддю на кабінетну, бюрократичну, «неживу», менторську роботу, а не на діалог, креатив і політико-ідеологічну неупередженість. Викликає велике навіть не занепокоєння, а загрозу перекіс у сторону індоктринації, коли замість сприяння формуванню багатогранної вільної особистості — виховують ідеологічно-лояльного підданого. До речі, питання тут не лише в некомпетентності нинішньої команди на чолі зі Ждановим — видно, що сам принцип, коли міністром молоді призначають нефахових людей згідно якихось політичних «договорняків», є хибним.
Якщо коротко підбити підсумки, то масова евакуація молоді з України — це неприємний тренд. А для показників якості роботи Жданова — вирок».