Site icon Студреспубліка

Як студенту знайти першу роботу?

Щоб одразу після отримання диплома знайти серйозну роботу за фахом, краще розпочинати роботу ще під час навчання. Тоді на момент закінчення інституту випускник матиме досвід, з яким простіше влаштуватися. Але куди беруть студентів без досвіду? Як знайти першу роботу та сподобатися роботодавцю? Ця стаття допоможе розібратися у темі.

Де потрібні молоді спеціалісти?

За даними порталу Jooble найпопулярніші галузі, в яких роботодавці шукають молодих фахівців, це:

А найпоширеніші вакансії, орієнтовані на молодь:

Неважко помітити, що вищезазначені позиції не передбачають глибоких професійних знань з галузевої належності вакансії.

Здавалося б, робота офіціанта навряд чи може бути чимось корисним у сенсі старту для майбутньої професійної кар’єри, наприклад маркетолога чи юриста. Але насправді навіть робота не за профілем дає певні універсальні навички, а успіхи в ній розвивають і демонструють майбутньому роботодавцю якості, важливі для більшості професійних сфер, як мінімум:

У цьому сенсі робота, наприклад менеджера з продажу або роботи з клієнтами, може стати хорошим стартом для багатьох різних професій.

Де шукати роботу?

У пошуку роботи краще використовувати відразу кілька ресурсів — так ви підвищуєте свої шанси і отримуєте можливість вибору кількох варіантів.

Розкажіть друзям і знайомим що шукаєте роботу, розмістіть пост на своїй сторінці в соцмережах. Можливо, десь шукають саме таку людину як ви. Не бійтеся підійти з запитанням працевлаштування до викладачів у ВНЗ. Вони нерідко поєднують викладання з практичною роботою, або, принаймні, у них є зв’язки в професійному середовищі, що вас цікавить. Викладачі, пов’язані з практичною роботою, і самі часто придивляються до перспективних студентів та «хантять» їх. Як мінімум можна розраховувати на рекомендацію викладача, відомого у професійній галузі, якщо ви сильний студент та шукаєте роботу самі.

Як не стати жертвою шахраїв 

На жаль, на кадровому ринку зустрічаються недобросовісні компанії, які запрошують недосвідчених студентів на співбесіду та пропонують платне навчання, обіцяючи потім взяти на роботу. Це обман, нові працівники таким «роботодавцям» не потрібні. У реальних роботодавців навчання персоналу включено у робочий процес.

Буває, що кандидатів використовують як безкоштовну робочу силу. Схема така: шахраї пропонують виконати тестове завдання, обіцяючи за його допомогою визначити, чи підходить кандидат на посаду. Після того, як людина відправляє виконане завдання, їй відмовляють у роботі або нічого не відповідають, а результат її роботи використовують у своїх цілях. Щоб уникнути обману, пошукайте в інтернеті відгуки про роботодавця, перш ніж виконувати пробне завдання. 

Поставтеся скептично до ситуації, коли у вас просять занадто велике тестове завдання. І придивіться до того, як з вами спілкується роботодавець: наскільки докладно вас розпитують про знання та вміння, необхідні для передбачуваної роботи, чи відповідають вам на детальні питання про функціонал, який включає вакантна посада.