У приміщенні Кіровоградської
Що саме було обговорено представниками діючої та студентської влади, хто і які пропозиції виніс і до яких висновків прийшли учасники після засідання — читайте у статті.
На заході 29 липня 2016р. були присутні секретар Кіровоградської міськради Сергій Бойко, Студентський мер Олександр Болєлов і депутати Студентського магістрату Кіровоградщини, Студентські мери попередніх років: Роман Череватенко, Василь Коваль, Віталій Слюсаренко — лідер Кіровоградської Студреспубліки.
Також були запрошені: голова правління МГО «КУРС» Микола Балєлов, заступник голови ППО студентів КДПУ ім. В.Винниченка Максим Набойченко та помічниця-консультантка секретаря Кіровоградської міськради, членкиня Молодіжної ради при виконкомі Кіровоградській міськради, голова ревізійної комісії ППО студентів КДПУ ім. В.Винниченка Ганна Трушевич.
Круглий стіл відкрив секретар Кіровоградської міськради Сергій Бойко, який підкреслив, що місту потрібна активна молодь, а також розповів про ті шляхи, якими молодь може впливати на розвиток міста. Такими шляхами є система електронних петицій, право громадян на індивідуальні чи колективні звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб. При цьому, Сергій Вікторович наголосив на необхідності об’єктивного та виваженого ставлення до речей, конкретного підходу до них і прорахування їх перспективи. Говорячи про позитивні сценарії модернізації регіону, секретар міськради розповів, що на шляху модернізації гарним способом виступає написання проектних робіт на обласні гранти. На жаль, за словами Сергія Бойка, в нашому місті мало громадських організацій, котрі займаються написанням проектів. Виходячи з ситуації, секретар міськради запропонував створити Креативне бюро, яке буде займатися саме написанням проектів. Посадовець побажав учасникам круглого столу успіхів.
«Сьогодні про Студреспубліку мало хто знає, це можна було побачити по явці на регіональний етап, а також по тому, що запитуючи про Студреспубліку, громадяни розводять руками. Ще більшого обурення в мене викликає той скептицизм із яким до студреспубліканців відносяться, зі Студентським мером ніхто не має бажання працювати, тому що в усі часи це була формальна особа. Тому на даний момент хочу ще раз подякувати В.Слюсаренку за те, що він ініціював проведення Студреспубліки, а також народному депутату України О.В.Горбунову за підтримку цієї ініціативи — разом вони відродили регіональну Студреспубліку. Я вважаю, що ті, хто підтримав в цьому році Студреспубліку, надали їй нового життя і невдовзі побачать її швидкий зріст», — зазначив Олександр.
«До кінця поточного року плануємо проведення щорічного літературного конкурсу «Мужай прекрасна наша мово!..», заснованого мною в 2015р. (жовтень); ярмарки вакансій; науково-практичної конференції «Нова молодь — нова Україна» (листопад); у грудні-місяці буде проведено фестиваль талантів для дітей, що навчаються в навчальних закладах інтернатного типу; проведемо обласний чемпіонат із гумору — це заходи, які мають бути виконані в обов’язковому порядку, адже з ними я йшов на вибори.
Можливо хтось подумає, що ярмарка вакансій — не цікаво. А якщо я кажу, що буде запрошення представників роботодавців, а навчальним закладам необхідно буде креативно представити спеціальності, професії, які студенти здобувають у цих навчальних закладах? Для прикладу, я б представив будівельника, взяв би бутерброди з ікрою чи то ковбасою і побудував би собі хатку, відзнявши це на відео. Результатом заходу буде створення Студентського центру зайнятості (жовтень).
Задаємо собі питання:
Сьогодні все актуальнішим стає питання екології. Будь ласка, ми вже готові створити ЕкоКлуб, метою якого є певні аспекти збереження природи, покращення якості довкілля, підвищення екологічної самосвідомості населення.
До пересічних заходів я відношу такі, як суботники, проведення лекторіїв, крім того, плануються зустрічі зі студентами, поїздки по навчальним закладам, за результатами яких будуть здійснюватися обговорення, зустрічі, звернення. Думаю над ідеєю створення студентської дружини», — амбіційно пояснював Олександр Болєлов.
Після представлення програми діяльності Студентського мера, учасники мали можливість задати питання, висловити своє бачення, надати пропозиції.
Віталій Слюсаренко подав ідею стосовно створення в місті інтелектуальних клубів, які будуть об’єднувати молодь зі спільними інтересами. Учасники цих клубів будуть досліджувати питання, які відноситимуться до їх тематики. Також Віталієм було вкотре підняте питання стосовно молодіжного центру в місті. Наголосив на тому, що кімнати, яка виділена для Молодіжної ради не достатньо. Студентський мер повністю підтримав позицію голови Молодіжної ради, а Серій Бойко запропонував днями оглянути будівлю, яка перебуває в комунальній власності і не використовується.
Мали можливість виступити представники МГО «КУРС», які висловили свою підтримку молодому меру й анонсували проведення Школи громадського діяча.
Протягом круглого столу обговорювалися організаційні питання, що стосуються всеукраїнського етапу Студреспубліки, а закінчилося 1,5-годинне спілкування висловленням подяки учасникам, а також сподівань на підтримку.