Студреспубліка має не лише унікальний формат і унікальних учасників, а ще й унікальних експертів. Ми вкотре переконалися в цьому зовсім недавно, і тепер представляємо вашій увазі думки Андрія Окари, Ігоря Шевченка, Олександра Лозовицького – про все, що відбувалося з 20 по 24 серпня у Криму.
Дуже гарно, що зроблено такий колосальний масив роботи, надзвичайно гарно! Навіть не уявляю, як все те можна було встигнути — особливо без єдиного спонсора! Усі мої зауваження щодо проекту мають несистемний характер — окрім одного: для створення великого колективного соціального суб’єкту (Лепський таке називає «Средовой субьект«), необхідно створювати колективне міцне ядро — щось на кшталт ордена.
Для цього слід створювати таку собі «кругову поруку» і тип відносин повної довіри, де б виникав синергетичний ефект. Ну а в самій Студреспубліці необхідне дуже ефективне цілепокладання, аби воно не перетворювалося на суто рольову гру — без відповідного сухого залишку.
Ігор Шевченко, громадський діяч, юрист:
Я зустрів тут багато розумних, інтелектуально розвинутих, активних, ініціативних і найголовніше — небайдужих до майбутнього України молодих людей. По-третє, мені дуже сподобався формат заходу, який проводився як організаційно-діяльнісна гра і дав можливість її учасникам не тільки отримати теоретичні знання та подискутувати з приводу актуальних суспільних проблем, а й застосувати свої знання та навички на практиці. Громадяни Студреспубліки створювали свої партії, писали ідеології та передвиборчі програми, організовували виборчі кампанії та обирали дійсно кращих з кращих, чого не скажеш про реальну політику в Україні.
Також дуже якісним був підбір експертів, які оцінювали результати роботи учасників та допомагали їм своїми порадами, коментарями та ідеями.
В цілому в Студреспубліці панувала дружня атмосфера оптимізму та віри в краще майбутнє як України, так і всього світу. Незважаючи на деякі побутові негаразди та внутрішньореспубліканські політичні перипетії, захід досягнув своєї мети. Учасники в бурхливих дискусіях сформулювали основні засади ідеології України майбутнього, отримали нові знання, навички та знайомства, насолодилися кримським морем, сонцем та повітрям, а також отримали значний заряд натхнення, ентузіазму та енергії для подальшої діяльності на благо України.
Олександр Лозовицький, кандидат політичних наук:
Учасникам було поставлено багато запитань та отримано багато відповідей, після яких виникли нові перспективи розвитку молодіжного і студентського руху. Все це допомогло зрозуміти одну найголовнішу річ – Українська нація існує, українці мріють, думають і діють!
Продовження буде
Хочеш висловитися? Всі спілкуються тут