Site icon Студреспубліка

Про освіту та нову індустріалізацію — полтавські балачки

media-share-0-02-04-a80d3063e958770d6cd948c8c4c3a85cf07b6caa8da02c3215e78ad87f45bf64-0f894b43-9943-4d06-aec9-594531d035c4По завершенню Полтавського етапу Студреспубліки-2017 у Студмера та Студмагістрату продовжується активна робота щодо підготовки до фіналу. В рамках всеукраїнської бонусної програми був проведений змістовний захід, у якому були задіяні Студентські мери і депутати Студентського магістрату різних років, відомі експерти та громадські діячі, просто друзі-республіканці та звичайні активні полтавці.

Зустріч стала рефлексію результатів ОДГ-подібної та політично-рольової ігор, які були під час місцевої «регіоналки», і пройшла у вигляді семінару на тему «Освіта — ключовий напрямок нової індустріалізації Полтавщини». Обговорили подальші плани зі спільної реалізації проектів. Отже, читайте!

У самому центрі Полтави, в Корпусному парку, прямо на траві, як популярно в цивілізованих країнах світу, 2 серпня 2017р. республіканці влаштували дискусію за результатами регіональної Студреспубліки. Обговорення проектів почалося з презентації активіста Ігоря Полякова, в якій він описував ідею «висококваліфікованого фахівця» на прикладі кругової схеми Ейлера, в якій було зосереджено 3 основних аспекти людини, яка є професіоналом своєї справи, а саме: психологічний, соціальний і професійний.

Наступною презентувалася Студентська мерка Полтавщини-2017/2018 Анастасія Голос. Одним із запропонованих проектів було проведення «Open-air лекторіїв» між молодими спеціалістами, студентами, абітурієнтами та школярами з ціллю профорієнтації, обміну досвідом та кращого орієнтування абітурієнтів в обранні спеціальності.

Також дуже цікава ідея була, ініційована депутаткою Студентського магістрату Полтавщини-2016/2017 Анастасією Бридихіною. Ідея полягала у реалізації проекту «Школа інженерних монстрів» як крок нової індустріалізації за рахунок розвитку висококваліфікованих спеціалістів-інженерів, які будуть конкурентоспроможними у всьому світі як сьогодні, так і в майбутньому. Образом інженера майбутнього є не людина, яка працює в холодному цеху, в старих рукавицях і захисних окулярах, а молода людина, яка володіє комп’ютерними технологіями, іноземними мовами, здатна управляти багатьма інженерними процесами одночасно, мислити системно й швидко аналізувати, обробляти, систематизувати інформацію, випрацьовувати цікаві інженерні рішення, це людина-творець, людина, яка щоденно читає книги та самовдосконалюється.

Наприкінці виступили запрошені експерти. Один із лідерів Політичної партії «Республіка» Олег Слизько акцентував увагу учасників на суті освіти як такої, на протиріччі, коли сьогоднішні виші спрямовані на виживання і їх дії прямо не відповідають завданню надавати якісну сучасну вищу освіту. Відомий політичний філософ Андрій Окара говорив про роль культури у рості кваліфікованого фахівця, про революцію у сфері освіти по всьому світу, про зміну філософії освіти, як такої, і про здатність полтавських республіканців відповідати сучасним викликам.

Полтавські республіканці збираються на фінал Студреспубліки-2017 і запрошують до себе в делегацію, команду найкращих, хто себе такими вважає і готовий не бла-бла-бла, а на ділі підтвердити свої слова! Проходимо реєстрацію!