Вже 3 роки поспіль уряд Гройсмана по 12-бальній шкалі отримує середню оцінку 7 балів, але ефективність роботи Жданова за рік вже нижче середньої «по палаті» — складає лише 5 балів. Аргументація оцінок і повна версія коментаря Вікнянського — далі.
Оцінювали для «Фокусу» діяльність Жданова на чолі Міністерства молоді та спорту голова ВМГО «Студентська республіка» Павло Вікнянський, президент Національного паралімпійського комітету, уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, президентка Української асоціації студентів Лідія Фесенко, виконавчий директор ГО «Топ Раннерз» Ігор Кретов. Бали підсумовувалися й ділилися на кількість експертів/ок по кожному фігуранту/ці рейтингу — в результаті вийшов середньоарифметичний бал.
З іншої сторони, виконавчий директор ГО «Топ Раннерз» Ігор Кретов активно критикує Жданова, звинувачуючи міністра в непрозорих тендерних закупівлях і вважаючи його слабким менеджером. Кретов наводить приклад участі збірної України з легкої атлетики в Чемпіонаті світу в Бірмінгемі, коли на українських спортсменів не було національної айдентики, оскільки міністерство не встигло вчасно закупити форму. Крім того, експерт відзначає відсутність стратегії розвитку різних видів спорту, закону про меценатство в спорті, а також підтримки спортсменів-любителів.
Порівняно з 2017р., у царині молодіжної політики все, на жаль, лише погіршилося, тому лідер республіканців Павло Вікнянський громадянськи вимогливо, але виважено критикує якість роботи Жданова й оцінює її мінімально. Розгорнута версія коментаря: «Цього року (2018-го) у нашого Покоління Республіки, покоління незалежності, свято — нам 20 років! Студреспубліка — єдиний масштабний громадянський проект в Україні, який реалізується молоддю, активіст(к)ами вже 20 років без перерви по всій Україні. Звісно, ні слів подяки, ні хоча би вітання для сотень тисяч наших випускників/ць і учасників/ць ми не почули…
Масова евакуація молоді за кордон, зубожіння, криза перспективи — всі ці негативні явища за рік лише посилилися. Сильний і сучасний міністр реагував би на виклики точно не менторствуванням, пошуком «ворогів народу» і середньовічною риторикою.
Пане Ігорю Олександровичу, Ви ж міністр класної європейської країни, може досить про «скрєпи» і глобальну змову? Може час зняти ідеологічний однострій і побачити, що молодь в Україні дуже різна, що мільйонам її представників/ць дуже складно — і сісти за стіл, щоб не комісарити, а щоб чути?
Бо був у нашій історії колись такий державний ідеолог як Жданов. Більше не треба».
Журнал акцентує увагу, що всі минулорічні аутсайдери, яким експерт(к)и «Фокусу» в 2017-му поставили «незадовільно» («неуд»), позбавилися своїх портфелів.
Залишається сподіватися, що експертне «останнє попередження» для Жданова стане поштовхом для висновків, покращення роботи та справжнього діалогу, а не, як це вже було за його керівництва, показових репресій і дифамацій за участі «ручної громадськості» у стилі свого сталінського тезки.