Site icon Студреспубліка

ОДГ і карнавал на Республіці у Сумах

З 1 по 4 липня 2010 року тривав Сумський регіональний етап молодіжного мульти-фестивалю «Студентська республіка». Місцем проведення, як і в минулому році, стало урочище Зелений Гай. Участь узяло більше ста учасників – усі сумські виші та команда м.Курськ із Росії. І знову на них чекав новий формат…

Цього разу організатори – СММГО «Студентська республіка» – вирішили розбити захід на два окремі етапи. Перші два дні зайняла абсолютно нова для Сум організаційно-діяльнісна гра, у рамках якої розглядалося функціонування громадсько-політичної організації та пов’язана з нею стратегія розвитку міста Суми. Приємною несподіванкою виявилося те, що учасники, багато з яких погано собі уявляли, на який захід їдуть, зуміли мобілізувати всі свої інтелектуальні здібності й показали високий результат.

Другий етап мав більш класичний для Студреспубліки формат, у якому поєднувалися рольова гра та мульти-фестивальна частина. З одного боку, учасники потрапили у ніби вже знайоме місто «С», проте за рік у ньому багато чого змінилося. Якщо на минулорічній сумській Республіці головні події розгорталися навколо релігійної громади, то цього разу своєрідним центром суспільного життя зробився Верховний суд. Після кількох резонансних судових справ дісталося багатьом – покарання довелося відбувати навіть меру та голові ЦВК.

З суб-фестивалів були проведені «Перша леді» (переможниця – студентка СФ ХНУВС Марина Андрієнко), «Нічна туса» до ранку, турнір з гри «Мафія», змагання з пляжного футболу й волейболу, але найяскравішим став, як його влучно назвали, «карнавал боді-арту», який з рядового конкурсу перетворився на всеохоплюючу музично-мистецьку «денну тусу» з танцями та розмальовуванням одне одного учасниками гри та членами сумського й всеукраїнського оргкомітетів.

Але підсумком другого етапу гри, звісно, стали вибори. У виборах до магістрату міста «С» взяли участь дві партії – «Нова хвиля» та «Ескімо», що набрали майже однакову кількість голосів і відповідно отримали рівну кількість місць у магістраті.

Вибори ж мера міста «С» вперше виявилися суто жіночими: кандидатами на цю посаду мера стали Євгенія Оленченко з СумДУ та Олександра Рибак з УАБС НБУ. З помітною перевагою у відданих голосах місто очолила Євгенія Оленченко.

Від імені Міжнародного оргкомітету у Сумській Студреспубліці взяла участь бренд-менеджер ВМГО «Студентська республіка» Дар’я Бурік, яка вручила лідерам Студреспубліки Станіславу Стародубу та Дмитру Лантушенку почесні грамоти Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Тепер можна сказати, що, поєднуючи погано поєднуване або непоєднуване взагалі, «Студентська республіка» у Сумах піднялась на нову сходинку. І довела, що сумські студенти вміють продуктивно працювати головою, грати у рольову гру, відпочивати і при цьому виявляти надзвичайну єдність молодіжною спільноти.