Site icon Студреспубліка

«Головне, щоб ви ніколи цього не бачили»

День Перемоги – величезне свято, яке щороку змушує задумуватися, якою ціною нам дісталася перемога над нацизмом і фашизмом, і яка доля б чекала на весь світ, якби не героїчний подвиг старшого покоління. Активіст(к)и Студреспубліки різних регіонів із низьким поклоном і глибокою шаною щороку дякують ветеран(к)ам і поминають тих, хто поклав своє життя за мир.

Далі — репортажі та фото з Києва, Маруіполя, Полтави, Харкова та Чернігова, частини міст, де республіканці покладали квіти до меморіалів Слави і трошки прибрали військові кладовища.

Республіканці Маріуполя разом із тисячами містян і військовими поклали квіти до монументу Визволителям Донбасу. Біля пам’ятного місця зібралися ветеран(к)и, наші бабусі й дідусі співали пісні, зрозуміло, що здебільшого про ту страшну війну та про Велику Перемогу, ділилися своєю пам’яттю з маріупольцями, згадували страшні воєнні роки. І казали: «Головне, щоб ви ніколи цього не бачили».

У Харкові ще 8 травня 2018р. республіканці вирішили навести красу біля пам’ятника Воїнам-визволителям. Дружно старе гілля та сміття було «переселено» на смітник. А от, власне, 9 травня актив Харківської Студреспубліки долучився до покладання квітів і святкового дійства, що проходило на Висоті Маршала Конєва. Саме на цій висоті розташовувалися спостережні пункти командувача військ Степового фронту тоді ще генерал-полковника Конєва й звідси розпочиналося визволення Харкова.

 

Республіканці Чернігівщини вшанували пам’ять загиблих під час мітингу-реквієму на території Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників і Могили невідомого солдата (на Болдиній горі). Прямо там зустріли почесного громадянина Чернігова — ветерана Герарда Олексійовича Кузнєцова. Йому зараз 92 роки, з жалем каже, що минулого року міг самостійно ходити під час параду, а в цьому приїхав на візочку. Герард Олексійович намагається свої знання передати молоді, він є автором книг про чернігівське підпілля «Літопис міста Чернігова в період 1941-1945рр.» і «Край нескорений». На початку 2000-х започаткував пошуково-дослідницький клуб «Патріот», а у 2012р. — пошуковий клуб «Пам’ять Перемоги».

 

 

 

 

 

 

 

Незважаючи на непродумані заяви недалеких політиків і чиновників, усупереч провокаціям деяких ультраправих угрупувань, сотні тисяч українців і українок, молоді вийшли і віддали шану переможцям моторошних нацистських і фашистських загарбників. Бо пам’ятаємо!

Ще раз вітаємо всіх із Днем Перемоги, вклоняємось нашим захисникам/цям і дякуємо за наше життя!