Site icon Студреспубліка

Ми це зробили!

Віра Андріюк: «Закінчилася «III Зимова Республіка». Для мене це була так би мовити нова республіка, незважаючи на те, що по рахунку це вже четверта. Нова, у зв’язку з тим, що я вперше не грала в ОДГ, не мала великої відповідальності як організатор, а могла спокійно розглядати, аналізувати і вивчати гру та гравців. Правда, приїхала я аж на 3 день, але так зрозуміла, що нічого не втратила ні в процесі гри, ні в процесі спілкування з учасниками».

      Оскільки на фіналі літньої Студреспубліки я була головним редактором «Хронік», то і тут вирішила продовжити роботу зі ЗМІ. Команда, яка працювала над «Хроніками» та над випуском ТБ була компетентна та надзвичайно дружна і зібрана. Я легко увійшла до їхнього складу і включилася в процес роботи. Так і почалося проживання ЗиСР для мене!

      Першим, що мене вразило найбільше – це те, що на 3 день у грі був повний процес «застою». Учасники не грали, таке враження, що вони теж приїхали лише сьогодні. Мало хто розумів, що відбувається у грі, в чому суть ОДГ, що потрібно робити з презентаціями та з грою вцілому. Відбувалося повне непорозуміння між учасниками команд, гравцями загалом, експертами та ведучим. Учасники  практично не задавали запитань, а активними були лише так звані «старожили» Студреспубліки, які тягнули всю гру на собі.

      До речі, експретами на грі були поважні люди: фундатор проекту «Foundation for future«, авторитетний методолог Володимир Нікітін (Україна), голова Громадської ради Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Російської Федерації, експерт Gallup і World bank Сергій Градіровський (Росія), експерт із стратегування Сергій Дацюк (Україна), традиційно функцію психолога виконував о. Антоній Рудий (Україна).

      На 3 день було сформовано основні групи робота в яких, здавалося, мала б оживитися і рухатися у процесі формування Команди майбутнього. Однак, цього не сталося. Протягом дня всі команди грали, немов у відомому вірші Т.Г.Шевченка «…а човен в синім морі, то виринав, то потопав…». Правда, на кінець дня, десь о 23 год., представником однією з команд була висунута ідея: «Республіка в процесі свого розвитку може стати аналогом держави, але не обов’язково самою державою. Це, наприклад, може бути корпорація». Та вранці ця думка кудись знову зникла, і все розпочалося немов спочатку. І аж на кінець самої гри, коли залишалася остання надія на останній пленум – це сталося! Було завершено гру з результатами. Учасники зібралися і зробили, здавалося б неможливе, підвели підсумки 4 днів по основних напрямках: політична діяльність, громадська діяльність, наукова діяльність та нова діяльність (інше).

      Отже, за підсумками гри, переможцями цьогорічної Зимової Студреспубліки стали:

1 місце – Олег Деренюга (м. Миколаїв);

2 місце – Павло Довгопол (м. Чернігів);

3 місце — Іванна Квітош (м. Кременчук, Полтавська обл.).

     По завершенню балу та нагородженню учасників і переможців «III Зимової Республіки» відбувся діалог між учасниками та організаторами, поділ враженнями, очікуваннями та емоціями. Всі отримали подарункові набори, книги Богдана Гаврилишина «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє», а переможці класні цінні призи від MSI. Окремим щасливчикам дісталися книги з підписами самих авторів: Георгій Почепцов «Глобальні проекти: конструювання майбутнього», Сергій Дацюк «Інтелектуальна політика» та Михайло Мінаков «Толковый словарь опечаток, слов живаго суржика бытия».

     Вранці, 27 лютого, був  представлений  план роботи на 2011р. На цьому засіданні весь контингент розділився за чотирма напрямками зі своїми експертами — політика, громадський рух, освітній напрямок та Інше.

     Політична група зобов’язалась створити нову робочу групу, яка буде займатись написанням ідеології до політичної партії, моніторингом політичної ситуації по регіонам та створенням похідних груп.

     Наукова група переймалась проблемою створення школи Студреспубліки, яка була б осередком духовності і освіти для всіх бажаючих. Проводячи заняття, факультативи з відомими експертами, семінари з  викладачами, всі збагачувались би досвідом експертів, науковців, як презентованого на ЗиСР-ІІІ Пітера Мартінсона, представника руху Ліндона Ларуша, наприклад.

     Проблемою «Іншого» переймалась остання група яка запропонувала створити сайт ОДГ, для більшої популяризації гри через інтернет і  для тих, хто не зміг приїхати на  ЗиСР-III, але мав велике бажання взяти участь у грі. Також запропонували створити свій паспорт ресурсів, який би допоміг кожному республіканцю у його нелегкій і клопіткій праці на барикадах свободи.

      Як бачимо, всі  ідеї гідні поваги і підтримки ,але час покаже, наскільки реальна робота буде відповідати цьому плану.

    Насамкінець, мені б хотілося проаналізувати роботу ЗиСР-III. Вважаю, що тема «Команда майбутнього» була досить складною та відповідальною, враховуючи сьогоднішні події. Частина учасників були новими, молодими, які до кінця так,мабуть, і не зрозуміли, в чому суть гри і що з ними відбулося. Щодо досвідчених гравців, то це ще один крок у їхньому особистому розвитку та взяття нової інтелектуальної вершини. Найбільше, сподіваюся на те, що написані плани не залишаться лише написаними планами, а стануть реально діючими в роботі як Студреспубліки, так і держави вцілому.

    Хотілося б усім подякувати за роботу:) Ви – молодці! Ми це зробили!

    І пам’ятайте, без Вас Студреспубліка була б не такою.                  

    До зустрічі на нових проектах!

* * * 

Організатор ЗиСР-ІІІ – ВМГО «Студентська республіка». Цінні призи – компанія MSI. Сприяння — Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, національна мережа декоративно-будівельних гіпермаркетів «Нова Лінія», видавництво «Смолоскип», Empik.

Інформаційні партнери: politiko.ua, expert.in.ua, tut.ua, gazeta.ua, osvita.ua, hmaro4os.org.ua, газета «Молодь України».

Обговорення на форумі