Активний сесійний період у розпалі:
Студреспубліка виступає за рішучу модернізацію України, основою чого є модернізація освіти. Через це викликає природнє розчарування і протест політика корумпованої влади, спрямована на економію за рахунок молоді, студентів, інших соціально незахищених прошарків населення. Наслідки такого, без перебільшення, антинародного курсу викриває Павло Вікнянський в декількох інтерв’ю ICTV, «Українському радіо» та радіо «Ера ФМ».
Скорочення кількості отримувачів стипендій множить соціальні проблеми
В сюжеті журналіста Валерія Литонінського на телеканалі ICTV, у програмі «Ранок у великому місті», Павло Вікнянський зауважив, що переважна більшість студентів проти скорочень у стипендіальній системі: «Кількість українців, які їдуть на навчання, щоб потім залишитися назавжди за кордоном, у найближчому зарубіжжі — збільшилася, виходить, що зменшення осіб, які отримують стипендії, призводить до того, що більше українців виїжджають за кордон і залишаються там».
Чому така політика Уряду є антисоціальною і регресивною, детальніше роз’яснюється в інтерв’ю «Українському радіо».
Юрій Табаченко: Принципова річ, Гриневич каже, що стипендії збільшуються на 30%, але при цьому кількість стипендіатів скорочується, так? Тобто, виходить, що менша кількість людей отримають, але більші гроші. Тобто це більша мотивація вчитися краще: якщо ви погано вчитеся чи недостатньо добре, тоді ви нічого не отримуєте чи майже нічого; якщо ви вчитеся добре, ви багато отримаєте.
Олена Зелінченко: Але чи не перешкодить це тим студентам, які вчяться трохи вище середнього рівня? І так… намагаються, але все одно не виходить, тому що тепер вони не потрапляють у число щасливчиків.
Ми не погоджуємося з цим підходом, бо скорочення у більшої кількості студентів навіть невеликої стипендії призводить до помноження соціальних проблем. Адже студенти в результаті цього вимушені йти працювати, навіть із 1–2-го курсів або їхати за кордон, і там вчитися й працювати, або тягар їх утримання лягає на небагатих батьків. У той час, як весь світ робить курс на збільшення кількості людей із вищою освітою, говорить про освіту протягом всього життя, то чомусь в Україні хочуть економити якраз на молоді й студентах.
Чи залишається Україна соціальною державою, як це прописано в Конституції?
Павло Вікнянський: Питання у філософії діяльності країни. Це все-таки Україна, яка є згідно Конституції соціальною правовою державою і далі такою залишається, чи мусимо чесно визнати, що не є соціальною державою, повністю скинути соціальні зобов’язання, виправдовуючи, чим завгодно, і при цьому далі дивитися, що кількість людей у списку Forbes мультимільйонерів і мільярдерів збільшується, хоча більшість населення не просто бідніє — люди, особливо молодь, студенти евакуюються з країни?!
Марина Фіалко: Як підтримати молодь, талановиту студентську молодь, Ви знаєте?
Гуманітарне — передусім! Людина має бути в центрі прийняття всіх рішень, тобто не схеми, не економічні формули, а спочатку інтереси людини — і тоді все запрацює.
От, ми бачимо, в Польщі, Словаччині роблять так, і тепер наші молоді люди туди поспішають, на жаль, не навпаки. Я [нещодавно] був на зібранні Української спілки промисловців і підприємців і там українські роботодавці прямо кажуть, що є дефіцит робочих рук, і вони вже задумуються, яким чином іноземців залучати в Україну…
Яков Рабкін про освіту та демодернізацію
Інтернет-батл Вікнянський–Марченко «Нам кажуть — відріжте ногу, легше буде йти»