Нинішній склад міської ради Полтави вичерпав себе в питанні будь-якого смислового розвитку. У основі діяльності міськради, на жаль, лежать «розбірки» й просто боротьба за владу. І поки не з’являться там «потуги» до спільного уявлення про майбутнє міста, одна «розбірка» замінюватиме іншу. Натомість, полтавські республіканці намагалися ситуацію перевести в конструктивне русло – за результатами XX Полтавської Студреспубліки та у подальшій діяльності. Деталі — в матеріалі.
7 липня 2018р. на базі Інституту розвитку міста республіканці провели своєрідне змістовне підведення підсумків ювілейної Полтавської «регіоналки» у вигляді дискусії на тему «Майбутнє Полтави через прогрес і мир: наша спільна відповідальність». І продемонстрували, що у Полтаві об’єднання повинно бути не навколо людей, а навколо позицій і спільних програм розвитку. Щира подяка всім, хто долучився!
Окрім активу Студреспубліки, участь у дискусії взяли такі відомі особистості, як експерт Студреспубліки, політолог Андрій Окара, депутат Полтавської міської ради, Полтавський міський голова 2006-2010рр. Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради, республіканець Олександр Глазов, Студентський мер Полтавщини-2005/2006, учасник Міжнародного оргкомітету Студреспубліки, лідер республіканців Полтавщини Олег Слизько, головний архітектор міста 2006-2016рр. Вадим Вадімов, керівник КУ «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко, депутат Полтавської міської ради V скл. Ігор Кужик, голова ГО «Полтавська громада разом», учасниця бойових дій Віра Маслак, журналіст(к)и та просто активні громадяни міста.
Протягом 2-місячної підготовки ігротехніків, 3-х діб спільної роботи кількох сотень активних громадян, жителів/ьок Полтавського регіону, а також пулу експертів/ок у різних напрямках розвитку усе зійшлося до того, що прогрес і мир на Полтавщині можливий через «нове просвітництво» і «розумну солідарність» навколо проблемних питань.
Студентський магістрат разом зі Студентським мером Полтавщини Владиславом Призовим представили напрацювання стосовно «реформування мислення», проектів громадянської солідаризації, формування образу майбутнього нашого регіону, а загал учасників/ць критикував їх позиції з метою отримання максимального результату.
Для досягнення прогресу і миру на Полтавщині необхідно, щоб жителі/ьки регіону буквально стали повноцінними носіями влади, власне кажучи, самим же стати самоврядуванням. Так, це надзавдання, це не досягнеться за рік чи за два, але надіятися на когось, що хтось прийде і за нас це зробить, не варто.
Бо голосуючи кілька разів на 5 років, громадяни не перебувають безпосередньо у процесі прийняття рішень, і відстань від влади до людей утворює провалля, люди не довіряють владі, прямо її не розуміють, а влада ж лише намагається «виправдатися» політтехнологіями, які не дають результату.
У продовження, 1 серпня Студентський мер Владислав Призов разом із депутат(к)ами Студентського магістрату буквально увірвалися до кабінету Полтавського міського голови Олександра Мамая, чого він ніяк не очікував, акцентуючи увагу на надважливому питанні – досягненні прогресу й миру на Полтавщині. Сівши за стіл переговорів, республіканці презентували власне бачення вирішення проблеми, яка не дає розвитку місту. Рецепт ініціаторів базується на довгостроковій послідовній роботі республіканців над стратегуванням майбутнього Полтавщини. Основною критикою було те, що до міста «спущено повноваження», збільшено бюджет, а до «низів» цей процес не дійшов — і в Полтаві, як вирішував усе міський голова з депутатами, так воно й залишилося.
Депутат(к)и магістрату запропонували максимально передавати права й можливості співуправління містом його жителям: проводити місцеві референдуми, голосування й інші проекти за принципом прямої демократії, обговорення проблем у дворах і мікрорайонах із подальшим винесенням на районний і міський рівень. І конкретну пропозицію провести загальноміський референдум за те, чи підтримують полтавці спірний проект реконструкції історичної частини вул. Соборності (Жовтнева), на що Полтавський міський голова дав своє погодження. Тепер магістрат на чолі з Владиславом Призовим готує необхідні документи.
Сьогодні важливо, щоб в Україні зупинилася масова еміграція, щоб із-за кордону верталися наші співгромадяни, треба людям повернути нормальність життя, щоб вони хоча б на один порядок «вилізли» з бідності, яка не дає можливості навіть думати про щось інше, окрім виживання. Прямо формувати рівноправ’я й розширення свобод на Полтавщині, зрозуміти якою повинна бути людина майбутнього й прагнути до змін. У практичному розумінні це означає, що на Полтавщині потрібно запустити багато гуманітарних процесів й забезпечити величезну підтримку громадянських ініціатив, реалізації громадських проектів.
Дискусія показала те, що зміна порядку денного в місті й регіоні, політика уявлення полтавського майбутнього в сім’ї українських міст, областей, громад і місцин, а потім важка роботи над втіленням програм – дадуть дуже якісний результат. У той же час, ніякі нові коаліції в обласній, міських і райрадах без, як мінімум, програмного стратегічного коаліційного документу – нічого не змінять.
І потрібно, щоб у суспільстві, насамперед молодіжному середовищі, з’явився надлишок енергії та людей довгої доброї волі, цих агентів змін була критична маса. Закликаємо усі суб’єкти громадського розвитку, органи влади й місцевого самоврядування, політичні партії, трудові й творчі колективи і просто активних громадян спільно спрямувати свої зусилля над формуванням образу того, яким ми хочемо бачити Полтавський край у майбутньому й прямо брати відповідальність за це!
Усіх співгромадян, які переймаються проблемою досягнення прогресу й миру в Україні, переконливо запрошуємо взяти участь у фіналі ХХ ювілейної Студреспубліки з 24 по 27 серпня на березі Чорного моря. Реєструйтеся!