Site icon Студреспубліка

Чи є у нас повноцінна свобода слова?

 

Do We Have Full Freedom of Speech? (en)

У вільному суспільстві не може бути виправдань брехні чи напівправді, чим би вони не прикривалися: війною або намаганням бути такими собі «дуже патріотичними» українцями/ками. На жаль, в Україні ситуація зі свободою слова погіршується, що надає особливої актуальності ІІ Громадянському лекторію на тему: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати», який Студреспубліка разом із газетою «Нова Республіка» проводитимуть 19 травня 2018р. у Києві. Реєструйтесь для участі!

Наступ на свободи – це, на жаль, реальність в Україні. Про це вже не мовчать, проте є такі, хто виправдовує. Республіканці ж послідовно привертають увагу до необхідності забезпечення свободи слова. Вже вдруге діалог про це за участі активістів/ок, експертів/ок, журналіст/ок, медійників/ць відбудеться у форматі Громадянського лекторію. Подробиці – нижче.

Утиски свободи слова — дуже важлива публічна проблема, вона потребує суспільної уваги, обговорення та вирішення. Насильство (аж до вбивств) проти журналістів/ок, відсутність якісного розслідування таких фактів, ув’язнення критично налаштованих журналістів/ок, відбирання ліцензій, тиск, погрози та цькування медій і журналістів/ок, які критикують владу чи мають альтернативні погляди, темники для медій, спроби контролювати інтернет, прояви (само)цензури, наявність пропаганди – це все сумна реальність інформаційного поля України на всій її конституційній території.

Слід наголосити, що в наші часи наступ на свободу слова відбувається по всьому світу, постправда і фейки — це вже реальність навіть західних країн, т.зв. зразків демократії.

Так свідчать не лише досвіди наших життів і новинні сюжети, але вже і звіти авторитетних міжнародних організацій.

У той час, як історія людства стверджує, що вільні медії, захищені права людини (без виключень), критично мислячі громадян(к)и та фахові журналіст(к)и, можливість займатися громадянською журналістикою і повага до опозиції – це архітектурні деталі розвинутого суспільства й ефективної держави, в фокусі яких інтереси кожної людини. Для цього потрібне громадянське просвітництво.

Громадянські лекторії – важлива ініціатива Студреспубліки, яка збирає активістів/ок, експертів/ок, молодих лідерів/ок і просто небайдужих громадян/ок разом для діалогу про інноваційний розвиток України й особистісну самореалізацію в нових складних умовах, про розвиток людини й універсальні цінності. Формат події – інтенсивний лекторій у режимі презентації проблемних позицій у вигляді експертних доповідей із подальшим змістовним обговоренням.

ІІ Громадянський лекторій: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати» відбудеться 19 травня з 12:30 до 20:00 (початок реєстрації з 12:00) в Інформаційному агентстві «Українські новини» (м. Київ, М «Палац спорту», вул. Еспланадна 20, 1-й поверх). До участі запрошуються прогресивні громадян(к)и, вчені, журналіст(к)и, медійники/ці, активіст(к)и, блогер(к)и, студент(к)и тощо. Попередньо потрібно пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

Мусимо кожну мить дбати, оберігаючи право кожного на вільну думку, а значить слово!

Подія проводиться із нагоди 2-річчя газети прогресивних людей «Нова Республіка».

Партнери: Газета прогресивних людей «Нова Республіка», журнал «Спільне».

Умови участі

Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com

Про Громадянський лекторій у Києві (2018; інновації та «нова індустріалізація»)
Про Громадянський лекторій у Києві (2017; політика пам’яті) 
Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017; громадянин, громада і держава) 
Про I Громадянський лекторій у Києві (2017; свобода слова) 
Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016; громадянин, громада і держава) 
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015; громадянин, громада і держава)