Альтернатива для Украины против нищеты и бардака! (рус)
An Alternative for Ukraine is to Be Against Begging and Mess (en)
«Альтер
Цьогорічна ЗиСР була особливою, по-перше, участь у ній взяла велика кількість учасників, по-друге, були вони представляли практично всі регіони України, включаючи Донбас і Крим, по-третє, учасники представляли різні вікові категорії — від студентів до тих, народився ще в 50-ті, по-четверте, у нас було ціле сузір’я чудових експертів, по-п’яте, сама тема зобов’язувала до відповідальної, складної та рішучої роботи. Як учасникам «Зимки» вдалося бути успішними в аналізі проблем України і запропонувати багато альтернативних сценаріїв позитивного розвитку — далі.
Робота розпочалася зі скайп-факультативу про свободу вибору соціоекономічної моделі розвитку задля модернізації від професора історії Монреальського університету д-ра Якова Рабкіна (Канада). Також на події з нами перебували, експертуючи учасників і читаючи факультативи: соціальний психолог Олександр Губенко (факультатив «Креативність мас й еліт як неодмінна умова інноваційної модернізації України. Як цього досягти»); філософ Сергій Дацюк (факультатив «Світові альтернативи найближчого майбутнього»); політолог Андрій Круглашов (факультатив «Політичні комунікації майбутнього»), політичний філософ Андрій Окара (факультатив «Технології утворення нової суб’єктної модернізаційної еліти в Україні в умовах війни й економічної розрухи (політологічний і соціально-філософський аспекти)»), економіст Володимир Панченко (факультатив «Аналіз можливостей застосування альтернативної економіки з урахуванням концепції неозалежності як противага ультраліберальному підходу для випереджального розвитку української економіки»); психолог, священик о. Антоній Рудий (факультатив «Чому колективна тупість сильніша індивідуального розумового феномену»), філософ Володимир Фадєєв (факультатив «Як можлива республіка в майбутньому?»).
Сама гра проходила в надзвичайному інтелектуальному напруженні, яке так захоплювало учасників, що забувалося про все, окрім необхідності зосереджено думати над майбуттям України. Групи змінювалися, позиції то народжувалися, то не витримували експертування і помирали, ідеології відпрацьовувалися на новий лад, а в підсумку залишилося 2 найважливіші складові, два курси нової України: активне громадянське суспільство, яке відстоює принцип побудови України як дуже децентралізованої країни, та політична партія лівих сил західного зразка, яка складається з лівих, інших демократів, вони виступають за повну модернізацію України. Ці великі групи співпрацюють між собою. Партія має комунікувати та чути народ, включати в свої програмові позиції вимоги від громадянського суспільства і зобов’язується їх втілити, коли буде при владі.
«VIII Зимова Студреспубліка» подарувала нам не лише глибокий аналіз реальних проблем, але і розробила бачення модернізаційних змін, які необхідно негайно впроваджувати в Україні, аби вона існувала взагалі. Це не пафос, от такий жорстокий вибір стоїть перед нашою державою, а значить і перед нами.
Перемогу у ЗиСР-VIII здобув полтавчанин Олександр Глазов, депутат Полтавської міської ради, друге місце отримав Юрій Давиденко, що вчиться у Маріуполі, на третьому — Крістіна Літош із Горлівки, яка зараз вчиться у Слов’янську. Переможці отримали цінні подарунки від партнера Студреспубліки – української компанії Impression Electronics, а також інтелектуальні, «розумні» книги. Всі учасники під час офіційної церемонії закриття були нагороджені дипломами, а ще книжками нашого видатного економіста Богдана Гаврилишина.
***
Організатори: ВМГО «Студентська республіка», оргпідтримка Міністерства молоді та спорту України.
Партнери: ПАТ «Гравітон», компанія Impression, SendPulse, ресурсний центр «ГУРТ».