«Звісно, «кращих студентів» є багато, але наш проект відрізняється від інших тим, що це всеукраїнський проект. Тобто, спочатку проходять етапи у вишах, потім регіональні, і тільки потім фінал. По-друге, конкурс впізнаваний завдяки тому, що це проект ВМГО «Студентська республіка». Самі розумієте, що це організація з іменем, про яку вже знають в усіх куточках країни, бо цей бренд уже працює 15й рік над цікавими інтелектуальними проектами. Третьою відмінністю є кількість номінацій, яких є вісім:
— Кращий студент України (комплексна характеристика);
— Кращий студент-аналітик України;
— Кращий студент-громадський діяч України;
— Кращий студент-дизайнер України;
— Кращий студент-медійник України;
— Кращий студент-науковець України;
— Кращий студент-програміст України;
— Кращий студент-спортсмен України.
«Важко сказати який рік був вдалішим, оскільки кожного року своя специфіка. Експерти кажуть, що учасники проектів із кожним роком стають сильнішими. Думаю, що з кожним роком проект стає кращим. Можу сказати, що ми внесли деякі зміни в конкурсний добір. Наприклад, намагаємося проводити фінал конкурсу в тому місті, з якого переможець. Ми не прив’язані лише до Києва, оскільки є всеукраїнською організацією», – пояснила бренд-менеджер громадського руху.
В.Андріюк розповіла, що учасники та переможці конкурсу «Кращий студент України» отримують не лише матеріальну винагороду та грамоти, але і можливості для особистого та професійного розвитку. Крім того, конкурс дозволяє студентам у іншому форматі взаємодіяти із своїми викладачами та однолітками. «Перше, що дає участь у конкурсі – це самореалізація. Друге – обмін досвідом зі студентами інших вишів. При цьому, зовсім різних регіонів. Так, Захід вільно спілкується із Сходом. Все це відбувається на одному місці в один день, де немає ворожнечі, образ і т.п. По-третє, це є хороший старт для кар’єри. Учасники презентують свої соціальні проекти, які можуть побачити всі, в тому числі інвестори, спонсори, просто однодумці. Ще скажу зі свого досвіду, що коли організовувала проект регіонального рівня в Івано-Франківську, то помітила, що він збирає всю еліту області. Разом працюють викладачі, представники державних адміністрацій, студенти, громадські діячі. Це допомагає студентам проявитися, адже у вишах таких можливостей значно менше. Як зазвичай спілкуються студенти і викладачі, – прийшов, конспект написав, гарно відповів. Сідай «п’ять» от і вся взаємодія. А щось справді креативне зробити вдається рідше. Крім того, у підсумку тебе може побачити вся Україна», – зауважила громадська активістка.
Коментуючи специфіку роботи у сфері молодіжних проектів, В.Андріюк наголосила, що фандрайзінг є типовою проблемою для молодіжних організацій, а також розповіла про способи оптимізації організаційної роботи всеукраїнських конкурсів. «Звичайно, є труднощі фінансові. Так, проект організаційно підтримується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, але фінансово все "тягнуть" наші спонсори. Відповідно, тут не обійтися без фандрайзингу. Від цього сьогодні нікуди не дінешся. В організаційному плані важко виділити якість труднощі. Як і у всіх проектах є складні моменти, але щоб якісь кардинальні, чи нездоланні проблеми, то таких нема. Наприклад, цього року ми ввели обов’язкову онлайн-реєстрацію для участі у всіх наших проектах. Це значно спростило роботу з анкетами. Раніше ці анкети губилися на пошті, зліплювалися, хтось забував надсилати. Зараз же реєстрація проста – прізвище, ім’я, виш, номінація + скан-копія або фото всіх нагород, відзнак, листів підтримки тощо. Однак, онлайн-реєстрація не скасовує кількості телефонних дзвінків. Телефон просто не припиняє дзвонити. Чесно кажучи, коли почала займатися організацією «Кращого студента» в Києві не очікувала такого. Постійно дзвонять, щось запитують, уточнюють, радяться. Телефонують навіть викладачі і кажуть, що є у них талановиті студенти, дізнаються, як їх відзначити», – розповіла експерт.
При цьому, коментуючи організаційні моменти конкурсу «Кращий студент України», фахівець із розвитку бренду пояснила, як відбувається співпраця з вишами під час організації і яке місце у ній займають регіональні координатори. «У нас є листи підтримки від МОНмолодьспорту. Вони несуть інформативний характер. І це дозволяє нам розміщувати плакати конкурсу в вишах, інформувати студентів. Зазвичай ця робота лягає на регіональних координаторів. Потім, коли всі реєструються, регіональні координатори можуть подивитися, скільки людей і хто саме з його регіону збирається брати участь», – поділилася організаційними подробицями В.Андріюк.
Нагадаємо, минулого року фінал Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України» відбувся у місті Тернопіль.
Перемоги у номінаціях здобули:
— Кращий студент-аналітик України — Опока Юрій (Львівська обл.);
— Кращий студент-громадський діяч України — Черняк Володимир (Хмельницька обл.);
— Кращий студент-дизайнер України — Кравчук Олена (Рівненьська обл.);
— Кращий студент-медійник України — Гунченко Тетяна (Донецька обл.);
— Кращий студент-науковець України — Підвальна Мирослава (Хмельницька обл.);
— Кращий студент-програміст України — Стеблевський Володимир (АР Крим);
— Кращий студент-спортсмен України — Мельников В’ячеслав (Харківська обл.).
— Кращим студентом України стала студентка Аграрного коледжу Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету Качан Ірина.