Site icon Студреспубліка

100 років вищому авіаційному пілотажу

14 вересня 2013р. у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України (м. Київ, вул. Грушевського 30/1) відбудеться Міжнародна військово-історична конференція з такою назвою. Вона присвячена тому, що вищий авіапілотаж почався з "петлі Нєстєрова" у Києві 100 років тому. Організатор конференції — Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство, співорганізатор – Студреспубліка. Запрошуємо!

На конференцію запрошені іноземні фахівці з Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки.

Історичні передумови проведення конференції: історія розвитку світової авіації, в тому числі й військової, тісно пов’язана з Україною. У небі над Сирецьким аеродромом у Києві, видатний військовий льотчик Петро Нєстєров відкрив нову еру в історії авіації – еру вищого пілотажу, виконавши на літаку «Ньюпор» на висоті 600 метрів над землею свою знамениту «мертву петлю» 9 вересня 1913р. (27 серпня за старим стилем).

Згодом, за час Першої світової війни він виконав 28 бойових вильотів, а 8 вересня 1914р. біля містечка Жовква на Львівщині Петро Нєстєров здійснив свій останній подвиг – уперше в історії авіації протаранив і знищив австрійський літак, який проводив повітряну розвідку. Похований у м. Києві на Лук’янівському кладовищі.

Його сподвижник і послідовник, легендарний герой-авіатор Євграф Крутень, автор тактики винищувальної авіації, випускник Володимирського Київського кадетського корпусу похований поруч на Лук’янівскому кладовищі.

На сучасному етапі розвитку військової авіації в Україні та світі в цілому, «петля Нєстєрова» є невід’ємною частиною й обов’язковою фігурою вищого пілотажу, а досягнення та напрацювання військових льотчиків П.Нєстєрова й Є.Крутеня – золотими сторінками вписані в історію розвитку авіації.

Мета проведення конференції:

1. Військово-історичний аналіз причетності України до становлення та розвитку авіації на початку ХХ століття, історична оцінка заслуг видатних військових авіаторів;
2. Професійна оцінка значення напрацювань та досягнень перших авіаторів для сучасної військової авіації та використання їх на сучасному етапі розвитку;
3. Військово-патріотичне виховання молоді, виховання гордості за історію та сучасні досягнення у розвитку літакобудування та військової авіації в Україні.

Адреса оргкомітету: 03035,  м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, оф. 901
тел./факс: (044) 520-00-34,  моб. тел.: (063) 629-18-79, e-mail: viraichest@ukr.net
Контактна особа: Глуховський Володимир Євгенович
Реєстрація учасників конференції: 14.00-15.00

Організатор конференції — Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове  братство за підтримки Міністерства оборони України.
Співорганізатори: МГО «Київський клуб «Червона зірка», всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність», ВМГО «Студентська республіка».