В рамках 10-ї ювілейної Міжнародної програми «Студентська республіка-2008» проходив суб-фестиваль «Семінари і тренінги», що відбувався 28-30 серпня 2008 року на території пансіонату «Сонячна долина», АР Крим, мис Тарханкут, с. Оленівка.
Цьогорічна програма семінарів та тренінгів у порівнянні із минулим роком зібрала більшу кількість учасників і тренерів, тобто можемо небезпідставно відмітити прогрес суб-фестивалю. Серед тренерів, що були задіяні у програмі були молодіжні лідери, відомі політики, громадські діячі, а також керівник Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови. Проте про усе це по-порядку.
Програма тренінгів та семінарів була розрахована на усі три дні фестивалю. Отже у перший день відбулось 2 семінари, у другий — 4, а в третій день — 5 семінарів. У середньому на кожному семінарі побувало близько 20 учасників, тобто загалом програму відвідало близько 200 учасників.
Перший день розпочався з прибуття та реєстрації делегацій, а вже після відкриття Республіки свій тренінг із лідерства провів Назарій Лебедюк. Після вечері та планового народного віче студреспубліканців семінар-презентацію на тему прав студентів успішно завершив керівник секретаріату УАСС Олексій Кляшторний. Незважаючи на те, що перший день був найбільш тяжким для республіканців, вони все ж таки виявили інтерес до запропонованої програми.
На другий день в межах програми відбулися семінари на теми статевого виховання молоді (Костянтин Білик), міжнародних освітніх програм (Андрій Ушаков), ораторського мистецтва (Ірина Тіщенко). Окремо слід відзначити присутність на «Студентській республіці» Мартіна Райзера — Директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, який взяв участь у тренінг-грі «Моделювання співпраці міжнародної фінансової інституції Світовий банк з органами влади». На заході були присутні більше 50 студентських лідерів із різних куточків України.
Протягом третього дня відбулася зустріч із Олександром Олександровичем Іваньком (одним із розробників легендарного радару «Кольчуга»), Супрун Людмилою Павлівною (головою правління Українського фонду миру, лідеркою Народно-демократичної партії), професійним фотографом Олександром Ктиторчуком та Студентськими президентами 2005–2006 років. Цей день програми визначався присутністю гостей, доповіді яких були сповнені досвіду та корисної практичної інформації.
Загалом, цьогорічна програма семінарів поєднала у собі багатьох розумних талановитих цікавих людей як зі сторони тренерів, так і зі сторони учасників. Сподіваємось, що жодне зусилля, яке було покладено на створення цієї програми не було марним. Дякуємо усім тренерам та учасникам семінарів за виявлену цікавість