fbpx
 
ВМГО "СТУДЕНТСЬКА РЕСПУБЛІКА"
 
ПРОЕКТ "Антикорупційний молодіжний театр"

Ничто так не обескураживает порок, как сознание, что он угадан и что по поводу его уже раздался смех.

( М. Салтиков-Щедрін)

 

Корупція  в Україні є однією з проблем як потребують невідкладного розв’язання. Вона становить значну загрозу, в першу чергу, розвитку самого суспільства.

 

Результати загальнонаціонального дослідження «Стан корупції в Україні очима громадян», що проведено проектом «Гідна Україна» свідчать, що молодь є об’єктом особливої уваги з боку посадовців – корупціонерів. Вона не захищена та внутрішньо готова стати жертвою. Разом з тим молодь готова і ініціювати давання хабарів – адже бачить корупцію довкола і вважає її способом швидкого просування та вирішення справ.

 

Саме тому починаючи з жовтня 2007 року Всеукраїнська молодіжна організація „Студентська республіка” реалізує проект „Антикорупційний молодіжний театр”.

 

Метою проекту є активізація студентської молоді, до подолання корупції в сфері надання державних послуг, вищої освіти та  в органах влади на території Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей та АР Крим шляхом створення єдиного інформаційного простору в молодіжному середовищі щодо формування негативного образу корупційних дій за допомогою вистав «Антикорупційного молодіжного театру».

 

Проект в першу чергу реалізується шляхом виконання ряду завдань проекту серед яких, показ вистав антикорупційного молодіжного театру у вищих навчальних закладах цих регіонів, шляхом публічного обговорення проблеми корупції на рівні регіонів та України в цілому та широкої інформаційної кампанії.

 

Протягом грудня 2007 року у ВНЗ міст Дніпропетровськ і Миколаїв було проведено виступи Антикорупційного молодіжного театру.  Особливо вдалими були виступи театру  у Національному гірничому університеті України (м. Дніпропетровськ),  Миколаївському  державному університеті ім. В.О.Сухомлинського та Миколаївській  філії Відкритого  міжнародного університету розвитку людини „Україна”. На цих виступах був аншлаг.

 

В середньому на кожному виступі побувало більше ніж 200 осіб глядачів. Виступи театру сприймалися глядачами дуже позитивно і зацікавлено.

 

Особливу зацікавленість з боку глядачів викликала гра з залом «Казка про корупцію», в якій брали участь глядачі, самі виходили на сцену і розігрували комічні ситуації, пов’язані з корупцією.

 

Крім того в усіх вузах де проходили виступи театру перед виступами було проведено короткі майстер–класи для представників студентського активу. На цих майстер-класах  було презентовано результати загальнонаціонального дослідження „Стан корупції в Україні” та проведено семінар щодо організації студентських ЗМІ, написання статей на антикорупційну тематику, співпрацю студентських ЗМІ з регіональними, місцевими та національними ЗМІ.

 

Візити тетру до кожного областного центру  супроводжувалися проведенням прес-конференцій та круглих столів до участі в яких було запрошено представники засобів масової інформації, як місцевого так і загальноукраїнського мовлення, органів державної влади, місцевого самоврядування, адміністрації вузів та органів студентського самоврядування.  Під час проведення круглих столів та прес-конференцій учасники для учасників було презентовано проект, а також результати загальнонаціонального дослідження „Стан корупції в Україні”. Запекла дискусія тривала і при обговоренні проблеми корупції у ВНЗ. Повторювалась стара історія – студенти обвинувачують в корупції викладачів та адміністрацію ВНЗ, останні ж – студентів.

 

Проект „Антикорупційний молодіжний театр” реалізується завдяки підтримці американського народу, що була надана через агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).

 

Буклет