«Не дозволимо владі втягувати студентів у політичні маніпуляції», — заявив Голова НДЛМ, керівник оргкомітету Студреспубліки Павло Вікнянський під час наради Міністра освіти і науки України з лідерами студентів.
17 вересня у Міністерстві освіти і науки України пройшла чергова нарада Міністра освіти і науки України Івана Вакарчука з лідерами органів студентського самоврядування та молодіжних організацій.
Вже втретє головний освітянин обговорює актуальні проблеми студентів разом із лідерами молодіжних та студентських структур України. Цього разу на зустріч Іван Вакарчук прийшов зі своїм заступником Тарасом Фініковим і радником Дмитром Кулібабою.
У порядку денному наради були питання обговорення плану заходів до святкування Дня студента у 2009 році, обговорення пропозицій щодо вирішення актуальних студентських питань, що потребують урядових рішень, питання запровадження студентами моніторингу якості освітніх послуг, що надаються вишами.
Проте найбільш дискусійним було питання створення Студентської ради при Кабміні. Міністр Іван Вакарчук був занепокоєний непрозорістю, пов’язаною з підняттям цього питання з боку Уряду та наголосив, що попросить Прем’єр-міністра зняти з порядку денного засідання Уряду це питання, адже воно йшло, як він сказав, «поза мною і не обговорено».
У підсумку — дане питання було направлене на доопрацювання, а всім бажаючим було запропоновано долучитися до цього процесу.
Лідери студентів також розповіли Міністру про те, що у багатьох українських вишах студенти досі не отримали студентських квитків, а ті, хто отримали, змушені платити за документ від 20 до 50 гривень. Перелік вишів-порушників представники студорганізацій передали Міністру. Не менш актуальна проблема для студентів — забезпечення гуртожитками. Було запропоновано зробити режим проживання більш жорстким, щоб сторонні особи не мали можливості поселятися у студентський гуртожиток.
З приводу того, що багато активістів жалілися на ректорів, Іван Вакарчук зауважив: «Багато студентських проблем не вирішуються через пасивність самих студентів«, і запропонував частіше зустрічатися з ректорами, а вже після цього турбувати міністерство.
«Враховуючи ініціативу громадськості та дотримуючись курсу на запровадження державно-громадського управління галуззю освіти, Міністерством освіти і науки України ведеться відкритий діалог у форматі систематичних нарад з представниками студентських та молодіжних організацій. Одним з основних питань є налагодження партнерських стосунків Уряду та представників молодіжних і громадських організацій. Формалізацією цих стосунків і є створення Студентської ради при Уряді.
Якщо говорити про постійні інсинуації з боку окремих осіб щодо складу та порядку діяльності цієї організації, спроби зробити Раду «маріонетковою» – запевню: Міністерство освіти і науки впевнено відстоює демократичні принципи, ми зробимо усе аби представницький орган став реальним інструментом впливу студентів на прийняття урядових рішень.
Проте, на мою думку, саме позиція членів майбутньої ради стане визначальною. То буде моральний вибір кожного: ставати «сліпим кошеням», або свідомо працювати і розділяти відповідальність за долю українського студентства«.