З 26 по 28 червня 2011р. у Полтаві втринадцяте проходило найочікуваніше дійство року — Студреспубліка! Найактивніша молодь на три дні виїхала за місто у НОК “Ворскла”, який для проведення заходу люб`язно надав Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Організаційний комітет ставив перед собою кілька завдань: піднести тему патріотизму як невід`ємної складової сучасної молоді, розвитку такої людської якості як “підприємливість”, підготовка молоді до участі у політичних процесах, проведення чесних виборів мера та депутатів Студреспубліки і гарний відпочинок.
Організаційний комітет ставив перед собою кілька завдань: піднести тему патріотизму як невід`ємної складової сучасної молоді, розвитку такої людської якості як “підприємливість”, підготовка молоді до участі у політичних процесах, проведення чесних виборів мера та депутатів Студреспубліки і гарний відпочинок.
26 червня День молоді відзначився сильним дощем з грозою, але це не засмутило учасників і всі продовжували працювати, щоправда в режимі нон-стоп! На офіційному відкритті слово взяв голова оргкомітету Олег Слизько, який передав привіт усім учасникам від лідера Студреспубліки Павла Вікнянського і урочисто відкрив Студреспубліку — 2011! Заступник начальника відділу у справах сім`ї та молоді Юлія Северин привітала усіх з днем молоді! Далі слово мав голова профспілкової організації студентів ПНТУ Антон Ніконов, який від імені адміністрації університету привітав з початком Студентської республіки і пообіцяв, що проведення мульти-фестивалю на базі НОК “Ворскла” стане доброю традицією. Студентський мер Полтави Ігор Рева подякував Виконавчому комітету Полтавської міської ради за підтримку і побажав гарно і з користю провести час. Заступник голови обласної молодіжної ради Тетяна Бардіна побажала, щоб тринадцята Студреспубліка запам`яталася надовго, а старожил республіки Сергій Шахов, президент Інституту демократичного суспільства закликав усіх відірватися на повну!
Було відкрито «Національний університет Студреспубліки», який готував фахівців з політики. На Студреспубліці існував закон, яким заборонялося балотуватися в мери та в депутати або займати чиновницькі посади без вищої політичної освіти. На ігрових грошах студриках були зображені відомі полтавці.
Ігровий комітет планував спровокувати ситуацію і налаштувати проти діючої влади, яка не мала спеціальної політичної освіти випускників політичного університету. Виборів у розкладі гри не було, планувалося, що випускники самі піднімуть це питання, об`єднаються і створять ТВК, проведуть вибори і вигонять стару владу, яка на загальних зборах тільки й відповідала “усе контролюється”, “бюджет поповнюється”, “ведеться слідство і винні будуть покарані”…
Але усю ніч ішов величезний дощ, намети промокли до нитки. Ранком уся Студреспубліка ліквідовувала те, що наробили розбишаки — природні катаклізми. Гра зупинялася, а ще залишалося декілька блоків навчання до закінчення студентами університету. Тому, було прийнято рішення дати старт виборам, бо лише це підвищення активності могло врятувати саму гру. Студентам вручили дипломи бакалаврів і дозволили балотуватися.
Уночі відбулися вибори депутатів магістрату Студреспубліки за відкритими списками. Балотувалися три партії “Зміни майбутнє”, P.O.R.N.O. і УДАР. Ще одній партії було відмовлено у реєстрації через відсуність у складі фізичних осіб і наявність лише предметів. 15% бар`єр змогли подолати дві партії — УДАР і P.O.R.N.O. А депутатами магістрату стали представники університету економіки і торгівлі, педагогічного, аграрної академії та музучилища: Славен Лайтарь, Ніна Ромодан, Денис Дєдов, Юлія Шаргородська, Єлизавета Мекешкіна, Анатолій Жеребцов, Дмитро Бурлака, Вадим Колобаєв, Артем Віблий і Артем Лимар.
Пізніше пройшли вибори мера Студреспубліки, балотувалися три кандидати Денис Сіроштан, самовисуванець Володимир Чупилко (ЧупаRap) і Антон Супрун. Із 25% перевагою перемогу здобув студент аграрної академії Антон Супрун. Він і очолить полтавську делегацію та повезе перемагати на Міжнародну Студентську республіку!
Насамкінець голова оргкомітету Олег Слизько урочисто закрив Студреспубліку-2011 і провів рефлексію, де учасники поділилися своїми емоціями.
Оргкомітет Студреспубліки щиро вдячний за підтримку Полтавській облдержадміністрації та її голові Олександру Удовіченку, Виконавчому комітету Полтавської міської ради та особисто міському голові Олександру Мамаю, Раді ректорів ВНЗ III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону і ректору Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, професору Володимиру Онищенку, відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації (Н.Шкоденко, Ю.Северин), управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту міськвиконкому (А.Шавиро, О.Ромас), міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (О.Буднікова), Ленінському РВ УМВС (С.Журавльов).
Окрема подяка генеральному партнеру мережі аптек “Ваша Аптека”, Громадському об`єднанню “Наш дім — Полтава”, Благодійному Фонду “Полтавська родина”, обласній організації партії “Народно-трудовий союз України”, засобам масової інформації, фітнес-клубу “Професіонал”, нічному клубу “Спайдер”, ТРЦ “Київ”, ЗАТ “Світанок”, кінотеатру ім.І.П.Котляревського і ТОВ “Фірма “Заря”.
Також Полтавська Студреспубліка і Студентська рада м.Полтава дякує усім організаціям, які долучилися до проведення мульти-фестивалю: студентському профспілковому комітету ПНТУ, органам студентського самоврядування ПДАА, ПУЕТ, ПНТУ, АКУП, УМСА, ПНПУ, Інституту демократичного суспільства, Народно-демократичній лізі молоді, Демократичному альянсу, а також засобам масової інформації ОД ТРК “Лтава”, Студії “Місто”, каналу ІРТ, обласному радіо, Інтернет-виданням “Новини Полтавщини”, “Студклуб”, “Полтавщина”, “Репортер”, “Коло” та усім, хто вклав частину себе у реалізацію проекту, який покликаний виховувати майбутнє України!