«Студентська республіка» у Чернівцях завжди запам’ятовується як найяскравіша подія року, адже вона збирає студентів всіх вишів краю. Цьогоріч таких було шість: Буковинський державний медичний університет, Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича, Буковинський державний фінансово-економічний університет, Чернівецький торгово-економічний інститут КНТЕУ, Чернівецький медичний коледж БДМУ та Чернівецький коледж дизайну та економіки.
Вони разом зі своїми командами робили все, аби здобути перемогу: працювали та заробляли для своїх партій валюту для реєстрації, сплачували податки, терпіли утиски від диктатури правлячої еліти, яка намагалася всіма силами зберегти владу за собою, не допустити демократії та проведення демократичних виборів.
На жаль, команди деяких з кандидатів теж не працювали чесно, що стало
причиною зриву перших виборів. А опісля, через корупцію, було розпущено Центральну виборчу комісію, підконтрольну диктатору Володимиру Палагнюку та створено незалежний Надзвичайний виборчий комітет.
Проте громадяни вистояли та витримали усі знущання над ними: недоїдання, непомірні податки та репресії.
І, нарешті, після величезних хвиль обурення, народ домігся проведення чесних демократичних виборів. Новим мером, сподіваємося не диктатором, стала Олександра Стойка, студентка Буковинського державного медичного університету (БДМУ).
Дівчина бере участь у «Студентській республіці» не вперше: у 2012 вона вже збирала команду, щоправда, тоді ще від коледжу БДМУ. Тому тепер ще впевненіше йшла до своєї мети.
У підсумку команда Олександри “Градус +1” вибороти перше місце в оргдіяльнісній грі. Вже тоді всі суперники зрозуміли, що обіграти студентів БДМУ буде не легко.
А ще за плечима у команди були перемога у Брейн-ринзі, конкурсі МС, ІІ місце в Битві діджеїв і суб-фесті “Прибирання” та третє у відеоконкурсі. Учасниця команди Анастасія Трифаненко виборола титул «ІІ віце-Леді».
«Першою Леді Буковини» стала студентка ЧТЕІ КНТЕУ Оксана Криклива. Дівчина зізнається, що перемога на конкурсі стала для неї дуже неочікуваною, враховуючи складність етапів конкурсу. Саме через цю причину до фінального етапу з 30 дівчат потрапило лише 9.
Титул «Містер Студреспубліки» здобув Віталій Яремчук. Хлопець розповідає, що хотів гідно представити виш: на кожен вихід він готував щось оригінальне для журі. А вийшло так, що тепер матиме можливість представити Чернівці на Всеукраїнському етапі в Криму.
В містечку Че знайшлося місце для кожного: хтось брав участь в інтелектуальних іграх, хтось у «Мафії», квестах, «Нічній тусі». А для шанувальників спорту та молодих майстрів пера організатори підготували оригінальний суб-фест — «Республікада». Новинка, підготовлена до 15-річчя «Студентської республіки» в Україні, представляє собою систему спортивних змагань з футболу та волейболу та тренінгів для журналістів-початківців. Бали за 2 види діяльності сумувалися та вписувалися в турнірну таблицю як за окремий суб-фест. Також при підведенні підсумків програми у Чернівцях визначили трьох майстрів пера. За результатами «Республікади» звання «Золоте перо Студентської республіки» отримали троє студенток ЧНУ.
Захід вдало поєднав як інтелектуальні та спортивні ігри, так і відпочинок. Студенти ніжились під яскравим сонцем і купались у річці. А для всіх закоханих працював РАЦС. Цьогоріч він був особливим, адже за кожну одружену пару команді давали 1 студрик, за креативне весілля — 2, за весілля з організатором — 25, із міністром — 50, а з експертом — 100, що стало важливою частиною командної та партійної каси, враховуючи встановлені диктатурою непомірні податки.
«Студентська республіка» у Чернівцях — це завжди весело. Це командний дух, жага до лідерства та перемоги. Адже тут збуваються заповітні мрії і починається завтрашній день!
Газета: випуск 1, випуск 2, випуск 3