Під час зустрічі піднімалися надважливі питання. Були окреслені проблеми, з якими стикаються представники столичної громади, зокрема чому студенти й дотепер нормально не співпрацюють і рамках вишів. Деталі — у статті нижче.
Студреспубліканці Києва, готуючись до фіналу Студреспубліки, організували круглий стіл разом зі Студентським магістратом Києва, громадськими діячами, експертами, активними жителями столиці.
Вагоме місце у обговоренні зайняло питання громадської активності як рушійної сили розвитку столиці. Учасники визначили, що сьогодні волонтерам, громадським активістам та іншим соціально-відповідальним громадянам не вистачає умов і державної підтримки для низового поштовху у розбудові громадянського суспільства. Найбільшими проблемами на шляху до активної діяльності учасники вбачають байдужість, низьку активність жителів міста, страх, що хтось за справедливі дії принесе шкоду особистому майну або ж сім’ї, відсутність розуміння причинно-наслідкових зв’язків із питань життєдіяльності міста, мінімальний досвід і відсутність освіченості з певних дисциплін.
Висновок такий — потрібно діяти. Озвучено кілька проектів, які вже зараз реалізуються або вже готові до реалізації: озеленення Києва — збереження наявних зелених зон і поширення т.зв. вертикального озеленення (Олександр Рак), створення ком’юніті-центру для молоді (Ірина Шокотько), проект «Либідь» (Віталій Даниленко), «Інвентаризація власності міста» (Ірина Гуріна) тощо.
Лунало ще багато ідей щодо модернізації нашого міста: екологічний розвиток (промислова переробка сміття, озеленення Києва, очищення річок), Студентський магістрат запропонував проект покращення соціальних ліфтів для молоді, більш досвідчені учасники круглого столу акцентували увагу на необхідності переосмислення досвіду самоорганізації населення, питань комунальної власності та механізмів ефективного керування нею.
Є безліч шляхів, завдяки яким можна осучаснити місто. А за результатами круглого столу було прийнято рішення створити Комітет модернізації Києва.