Республіканські пленуми були одним з найцікавіших дійств протягом всієї фінальної Студреспубліки. Вони проходили у різних форматах ток-шоу: від «Ранкового прання» до «Подорожей у минуле». Проте самим бомбовим виявилося фінальне ток-шоу під назвою «Діло майбутнього» за участі справжніх «зірок» політики.
Однак, звісно ж, найцікавіше готувалося на закінчення. Хоча останній пленум і проходив майже вночі, однак він засвітлював присутністю на ньому величезною кількості «зірок»: представників новообраного Студентського парламенту 2010/2011 року та всіх постійних експертів, які пройшли цю Республіку разом із нами. Серед запрошених був присутній Народний депутат України, топ-політик Ярсеній Яценюк. Ведучими були Максим Шевченко (відомий російський телеведучий на «Первом канале») та Павло Вікнянський, Лідер Студреспубліки.
Подія проходила у форматі ток–шоу, яке транслювалося на всю території Студреспубліки у режимі прямого ефіру через внутрішнє телебачення (плазмові екрани). Відбувалася розмова з новообраним Студентським парламентом, а кандидати на посаду Студентського президента презентували свої програми та востаннє закликали голосувати за себе.
А.П.Яценюк ділився своїми думками щодо Студреспубліки та політичної ситуації у нашій міні–державі, також він пообіцяв підтримати нового Студентського президента на найближчих місцевих виборах від своєї політичної сили. Однак прикро, що на запитання: «Яка ідеологія була б корисна Україні сьогодні і в майбутньому?», Яценюк відповів: «Ніяка!..». «Ідеологія — це лише передвиборна балаканина і зовсім ніякого значення немає. Максимум, що має значення — це певна коротка одноразова ідея, яку політик проголошує і виконує. Ідеологія — це лише риторика у передвиборній кампанії», — сказав Арсеній Петрович.
Експерти давали свої заключні коментарі, підводили підсумки майже 5–денної роботи. Головною темою останнього пленуму був аналіз напрацьованого матеріалу та визначення ідеології майбутнього. Також всі намагалися відповісти на запитання, яке поставив ведучий Максим Шевченко: «Чи є майбутнє у молодої держави Україна?»
Як зауважив у відповідь експерт, полковник СБУ у відставці, а тепер громадський діяч Михайло Притула: «Ідеологія має значення. Це не просто риторика, а наш внутрішній світ. На сьогодні людям потрібен народ з багатим внутрішнім світом та ідеологією. Також потрібен лідер, який зможе її передати іншим. На сьогодні ідеологія є надважливою і необхідною. Ідеологія повинна бути, без неї наступає смерть народу».
Чому все відбулося саме так?! Читайте далі…
Все, здавалося, йшло плавно і по сценарію до того моменту, коли розпочалися запитання з залу. Першою своє запитання поставила Елеонора Леонтьєва (претендентка на посаду Студентського президента, яку ЦВК так і не затвердила). Вона висловила обвинувачення щодо Сергія Прожейка (колишнього однопартійця і претендента на посаду Студпрезидента).
Ось тут і розпочалося найцікавіше…
Ведучий ток–шоу Максим Шевченко запросив її на сцену, звідки вона вже висловила всі свої претензії. Елеонора сказала, що Прожейко вкрав її ідеологію та передвиборчу програму і з вкраденим пішов на вибори. Вона вимагала, щоб заяву, яка подана нею до ЦВК (про неправомірне подання кандидатури Прожейка Сергія на посаду Студентського президента і прохання знаття його з передвиборчих перегонів) було погоджено.
Це питання обговорювали всі експерти, свою думку висловлював А.Яценюк, також ситуацію офіційно прокоментували Голова Республіканського суду та Голова ЦВК Студреспубліки. Навіть був запропонований (до речі, Яценюком) варіант дане питання розглянути в суді, вибори Президента перенести, а новообраний Студентський парламент розпустити…
Після довгих обвинувачень, роз’яснення ситуації у голови ЦВК та Голови Республіканського суду вирішено було розглянути дане питання. Рішення оголосили через годину. Кандидатуру Прожейка Сергія було допущено до процесу голосування. А кандидатуру Елеонори Леонтьєвої на посаду Студентського президента України так і не зареєстрували.
Ось так, ніби не за сценарієм, відбулося останнє найгарячіше і найцікавіше ток–шоу «Республіканський пленум». Все — як насправді відбувається на виборах у нашій державі! Спочатку створюємо спільні партії, потім розділяємося, змінюємо лідерів, далі обвинувачуємо одні одних, а крапку в цьому ставить народ своїм голосуванням! Маю надію, що й цього разу народ зробив правильний вибір і обрав собі гідного президента!
Думаю, на таке «ефектне» завершення Студреспубліки не розраховували навіть організатори. Але все стається як повинно було статися. Що ж! Так Студреспубліка і закінчилася! Як мені здеється, феєрично!.. Проводимо аналіз, робим висновки і працюємо далі…