Site icon Студреспубліка

Роль молодіжних громадських організацій у суспільстві та особливості їх розвитку

Саме під такою назвою 2-3 лютого 2008 року у м. Києві пройшов семінар-тренінг, організований ВМГО „Студентська республіка” та Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

 

У семінарі-тренінгу приймали активну участь понад 50 лідерів із різних молодіжних громадських організацій, які приїхали на захід із регіонів України.

 

Відкривали семінар-тренінг з привітальними словами в адресу учасників заходу керівник Регіонального представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії Стефан Хробот, директор Департаменту молодіжної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту  Костянтин Захаренко, голова Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський, голова ВМГО „Студентська республіка” Володимир Крутько.

 

В ході семінару-тренінгу розглядалися наступні теми:

Становище молодіжного руху в Україні

— Ціннісні орієнтири молодіжних організацій

— Як сприяти соціальній орієнтації діяльності молодіжних організацій (вирішення проблем молоді)

Основні проблеми молодіжного руху

 

Молода американка Сара Торенс, фахівець з питань Мирного вирішення конфліктів, розповіла про власний погляд на ціннісні орієнтири молодіжних організації. Вона говорила про важливість такого поняття, як цілісність в діяльності молодіжної організації.

 

Після обіду почалася рольова гра, метою якої було залучення якомога більшої кількості ресурсів на діяльність та реалізацію проекту громадської організації.

 

Учасників було поділено на 6 груп по 5-7 чоловік, кожна з яких представляла окрему молодіжну громадську організацію. Завдання команд полягало у формуванні навичок ефективної співпраці із комерційними партнерами, органами влади, фондами, вироблення навичок написання проектів у громадській сфері та презентації даних проектів.

 

Тренери, які доповідали на тему співпраця з державними органами влади, залучення коштів з комерційного сектору, робота з фондами, уособлювали в собі якраз представників вище названих структур, до яких протягом семінару-тренінгу зверталися команди — молодіжні  громадські організації з різними пропозиціями.

 

Захід також відвідали: голова ВМГО “ФРІ” Олександр Солонтай, акцентувавши увагу учасників на понятті жертовності для членів організацій; керівник Секретаріату Національної Ради молодіжних організацій України Анатолій Половинець говорив про особисту відповідальність та неформальні мережі; виконавчий директор Українського фонду підтримки реформ Олександр Ярема наголосив на низькій активності та відносну безвихідь молодіжних лідерів.

 

На підведенні підсумків виступила заступник голови Українського молодіжного форуму Євгенія Петровська. Вона ознайомила учасників заходу з роботою та з цілями найбільшої парасолькової організації для ВМГО України.

 

З самого ранку другого дня команди представляли свої проекти на розгляд конкурсної комісії. Загалом було розроблено 5 проектів, теми двох з яких були задані оргкомітетом заздалегідь — фестиваль “Студентська республіка” та конкурс “Студент року”. Також учасники розробили власні проекти і захищали їх на рівні з заданими. “Жовтогаряча” група розробила проект з проведення етно-фестиваля, присвяченого історії українського козацтва, “жовта” організація презентувала проект для підтримки сільської молоді шляхом створення центрів молоді в селах, “зелена” команда представила програму „Студентські загони”, ціллю якого стала організація реальної практики для студентів за спеціальністю. 

 

Визначалася переможна команда за кількістю залучених ресурсів на реалізацію проекту. Переможцем стала „зелена” команда, яка називалася „Прогрес”. Проект, який виграв конкурс, мав назву „Студентські загони”, який був направлений на декілька груп студентів: економісти, юристи, залізничники, будівельники. Окрім соціального ефекту та практичної постановки задачі проект вирізнявся працьовитістю всіх членів організації.

 

Під час семінару були роздані методичні рекомендації „Ключі до ефективного фандрайзингу”, які покликані забезпечити інформацією молодих громадських діячів про ефективне залучення ресурсів на реалізацію некомерційних проектів. Дані матеріали формувались людьми зі значним досвідом у сфері фандрайзингу. Сподіваємось, що дане видання підвищить якість та ефективність діяльності молодіжних громадських організацій.

 

Висловлюємо подяку за сприяння та підготовку даного видання Творчому центру „Каунтерпарт”, в особі Володимира Купрія, голові ВМГО „ФРІ” Олександру Солонтаю, лідерам середовища НДЛМ і Студреспубліка Андрію Кавунцю, Євгену Криницькому й Анатолію Стоцькому. Висловлюємо вдячність за модерацію та підготовку заходу Ігорю Підтиканому.

 

Особливо вдячні Фонду Фрідріха Еберта, регіональне представництво в Україні та Білорусії.