Site icon Студреспубліка

Проект «Республікада» — нове перо та перспективний стрибок

Ніщо так не інтригує, як щось новеньке та цікаве. Цього року у фіналі XV ювілейної Студреспубліки така роль випала «Республікаді». Й хоча спортивні ігри не дивина для республіканців, журналістська частина набрала обертів [+ відео].

Радує те, що знайшлося чимало учасників, охочих проявити себе у різноманітних запропонованих жанрах журналістики, тим більше, що основна увага приділялась спорту… Варто відмітити, що мали місце всі запропоновані категорії журналістики, а саме: журналіст, кореспондент, радіо та телеведучий, спортивний коментатор, редактор, інтерв’юер, відеооператор і фотокореспондент.

Незважаючи на досить щільний графік пленумів, факультативів, галузевих засідань учасникам вдалося досягти певних результатів у інноваційному проекті, а саме: п’ять статей за темою «Сучасні проблеми журналістики» (опубліковані у внутрішній газеті Студреспубліки — «Хроніки»), два випуски підсумкових відеоновин (по днях), один випуск спортивних новин (результати футбольних матчів), два прокоментованих футбольних матчі півфінальних ігор, опис волейбольних результатів, відредаговані статті, фотозвіт і лекція-семінар від Володимира Кондрашова, переможця проекту в журналістській частині, про сучасний стан журналістики, про переваги роботи журналістом із невигаданими розповідями з досвіду роботи.

Дехто з них встиг навіть і в Студпрезиденти балотуватись, і в їдальні талончики приймати, і в «Битві міст» позмагатися.

Особливу подяку ми хотіли б висловити найактивнішим учасникам проекту в журналістській частині, якими ми, в прямому сенсі слова – «захворіли». Це — Олег Півень, Вікторія Тютєрєва (Дніпропетровська обл.), Валентина Василечко (Закарпатська обл.), Олег Гришицький, Богдан Рикульський (Тернопільська обл.), Анна Полока, Анастасія Попова, Вероніка Аксютіна (м. Севастополь), Катерина Батрак (Харківська обл.), Ярослава Харченко, Володимир Шевчук (Полтавська обл.), Вікторія Гофман, Дмитро Рубан, Михайло Руднєв, Аліна Харченко (Сумська обл.), Марія Голуб (Черкаська обл.), Анастасія Бабієнко (Херсонська обл.), Володимир Кондрашов (Кіровоградська обл.).

За результатами проведення «Республікади» в журналістській частині маємо такі підсумки: 3-е місце – Володимир Шевчук, 2-е місце – Аліна Харченко, 1-е місце – Володимир Кондрашов. Вітаємо їх та бажаємо лише гарних новин!

Те, що «Республікада» зібрала чи не найбільшу кількість учасників зі всієї студентської країни, особливо виділося на спортивних майданчиках, більше 150 студентів-спортсменів виборювали звання найкращого в трьох дисциплінах.

В цьому році був започаткований воркаут, який зібрав велику кількість фізично міцних і найсильніших хлопців студентського містечка та ще більшу кількість дівчат, які підтримували своїх друзів.

Найсильнішим і найміцнішим виявився Олександр Шопін із Харківської області, який випередив всього на два бали Олександра Авдеєва з Закарпатської області, третє місце посів ще один представник Закарпатської області Олександр Ваш.

Пляжний волейбол, як завжди, зібрав багато спортсменів, як хлопців, так і дівчат. Уже другий рік поспіль хлопці з Запорізької області Михайло Ткаліч і Микита Сухоцький посідають 2 місце. Після програшу в фіналі-2012 хлопцям із Кіровоградської області Михайло сказав, що в цьому році кубок їде до козацької столиці. Все йшло по плану: впевнена гра в кваліфікаційних іграх зробила хлопців фаворитами. Фінал був надзвичайно фантастичний і лише в третій партії перемогу з рахунком 20:18 вирвали закарпатські студенти Назар Зелінський і Василь Лужацький, яких і підтримали їхні дівчата на чолі з прекрасною Ольгою Бежевець та її подругою Надією Роман, які, до речі, виграли чемпіонат серед дівчат. Друге місце за дівчатами з Вінницької області.

Надзвичайно красивими й емоційними вийшли змагання з футболу. Вже другий рік поспіль немає рівних команді Кіровоградської області, про хлопців із міста К вже ходять байки, що вони забирають усі нагороди в футболі Республіки, як збірна Китаю на Олімпійських іграх.

Довідома скажемо, що Кіровоградщина виставила одразу дві команди й обидві команди добралися до півфіналу. Перша команда, легко перегравши хлопців із Полтавської області, вийшла до фіналу та чекала там на своїх земляків, але збірна Донбасу мала свої амбіції на чемпіонський кубок і хотіла довести, що не дарма Донецьк зараз являє собою футбольну столицю України: в запеклій боротьбі з рахунком 1:0 переграла хлопців із другої команди міста К.

 

Фінал видався надзвичайно красивим: із перших хвилин футболісти з Кіровограда взялися за діло і вже на 5 хвилині Вадим Долованюк вивів уперед команду міста К «Металург», але згодом Олександр Чорний зрівняв рахунок, уже на початку другого тайму Вадим Долованюк зробив дубль і через лічені хвилини суддя змагань сповістив Студреспубліку, що хлопці з Кіровоградщини виграли чемпіонський кубок і, при цьому, «помстилися» за земляків.

Було дуже цікаво і приємно, що за спортивними змаганнями у проекті «Республікада» спостерігали більше двох десятків журналістів із усіх куточків України, які писали статті, знімали відеосюжети та коментували на радіо перебіг змагань. А надзвичайна підтримка вболювальників, ще більше додала спортивних емоцій та драйву!