Site icon Студреспубліка

Німецький погляд на українське питання

У понеділок, 8 вересня, у Харкові, в «Райкарц-готелі» відбулася зустріч у рамках дискусійного клубу «Відкрий світ» із німецьким політиком, екс-президентом Парламентської Асамблеї НАТО, соціал-демократом Карстен Фогтом. Позицію Студреспубліки представив Джамал Корбань.

ВМГО «Студентська республіка» у партнерстві з Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» та Фондом ім. Фрідріха Еберта організували неформальну зустріч для молодих і перспективних студентів м. Харкова. Метою зустрічі було стимулювання дискусії серед молоді щодо майбутньої безпеки країни, регіону та Європи, а також питання напруженої ситуації між Україною та Росією, роль ЄС і США у деескалації конфлікту.


Громадські активісти, студенти, аспіранти, молоді експерти в сфері міжнародних відносин із великим задоволення взяли участь в обговоренні нової моделі поведінки молоді. На яскравих прикладах із історії було показано, як «новий світогляд» молоді може змінювати життя держави.

Карстен Фогт розпочав свою розповідь із маленького екскурсу в історію, нагадавши гостям про події, коли Німеччина зазнавала не найкращі часи в розвитку своєї країни, про той жахливий період в історії, коли Німеччина була ворогом для більшості країн Європи. Аналізуючи події, що відбуваються на даний час в Україні гість заявив, що саме зараз настав той період коли в корні треба змінювати свідомість українців. Однією з проблем України є те, що більшість політичних діячів Російської Федерації бачать нашу державу, як «частину Росії». Він акцентував на тому, що на кожному щаблі ескалації повинні бути перерви для аналізу подій. На даний час Росія не зацікавлена в стабілізації політичної ситуації на Україні.

 

Політик зазначив: «Конфлікт між Росією та Україною змінює координати зовнішньої політики. Ми сподівалися, що Росія – навіть зі своєю авторитарністю – буде нашим союзником в утриманні миру в Європі. Відтак ми не очікували, що з Путіним можуть виникнути розбіжності такого масштабу. Зараз проблема в тому, що комунікація з Президентом РФ майже неможлива. З цією ж бідою зіштовхувався світ перед початком світових воєн».

Карстен Фогт впевнений, що з цього конфлікту Україна вийде сильнішою, а Росія лишиться ізольованою. На пряме питання, що будуть робити ЄС і НАТО в разі прямого і неприхованого вторгнення російських військ на територію України, Фогт чесно відповів: «Наш максимум – санкції й ізоляція, допомагати військами ніхто вам не буде». Відтак наприкінці радить: «Покажіть, що ви – українці. Будьте єдиними, особливо тут, на Сході. Це надзвичайно важливо».

На зустрічі також було гостро підняте питання про розвиток освіти та науки: порівнюючи систему освіти Німеччини та України, Карстен Фогт заявив, що наша держава зараз конче потребує реформ.

Під час дискусії студенти Харкова поділилися своїм баченням політичної ситуації.

За ініціативи директора Благодійного фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» Тараса Михальнюка в залі було проведене міні-соцопитування. Як показали результати, переважна більшість населення занепокоєна подіями, що зараз в країні, а кожен із присутніх якимось чином долучився до волонтерської роботи з метою допомогти відстояти інтереси постраждалих.

Карстен Фогт як політик, а свого часу й молодіжний лідер дав свої поради  молоді Харкова: не соромитися гучно на весь світ заявляти, що ми — українці, не соромитися своєї нації, брати активну участь у вирішенні проблем нашої держави, адже маленькі вчинки свідомих громадян часто змінюють хід історії.