Вважаєш, що ти активний, амбіційний, стійкий, креативний, маєш лідерські якості і зможеш проявити себе в будь-якій стресовій ситуації – не поспішай із висновками! Якщо ти не був на Студреспубліці, то говорити немає про що… Ось, де реально можна перевірити себе, підтвердити чи навпаки зламати певні ілюзії щодо власних можливостей. Робота в режимі нон-стоп, мозкові «штурмовиїдання» та напруга виводять на чисту воду кожного.
Організатори Полтавської ЗиСР свій вибір теми пояснили так: «Як показує практика, усі невдачі нашої країни залежать від її менеджменту, тобто управління, – зазначив Олег Слизько, голова ПОО ВМГО «Студентська республіка». Тому, ми зібралися, щоб дати початок вихованню справжніх керівників високої ланки. Впевнені, що саморозвиваючись, зможемо стати якісними управлінцями, а, разом із тим, змінити напрямок нашої держави на шлях дійсного росту».
64 учасники з Полтави та Кременчука, розбившись на певні групи, за ці дні намагалися розібратися, хто взагалі такий топ-менеджер, жартома називаючи його «менеджером над менеджерами», визначали тренди майбутнього, плутаючи їх з тендерами, говорячи про «коруБцію» та подальше майбутнє України та Китаю. Відчуваючи розчарування від критики експертів, які ідеї студентів спростовували й зводили до 0, не розуміючи підказок модераторів груп і шаленіючи від несподіваних змін правил Студреспубліки, учасники зі стресом боролися спілкуванням із успішними топ-менеджерами, жартами, веселими танцями Gangnam style та війнами у сніжки.
Мозкові навантаження замінювалися релаксами та факультативами, котрі проводили фахівці у сфері менеджменту. Ділилися своїм досвідом із молоддю Володимир Мась, топ-менеджер компанії «Нова пошта» і Тетяна Костишина, професор, завідуюча кафедри управління персоналом і економічної роботи ПУЕТ.
Примітно, що відвідав полтавську гру й Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, що надало їй більшої відповідальності та вагомості. Надзвичайно корисним став його факультатив під назвою «Вплив Студреспубліки на майбутнє України».
За сім пленумів аудиторія побачила справжніх лідерів й оцінила власні можливості. На завершення кожна група приготувала певний проект. Можливо, ставши справжнім успішним топ-менеджером, хтось застосує висловлені ідеї атомної енергетики, профорієнтаційної роботи з людьми, паливної революції чи зміни якостей гібридизації у своїй кар’єрі. Сонні, змучені, проте щасливі від шансу бути почутими, учасники з нетерпінням чекали оголошення результатів. Гра є гра і без переможців не обійшлося. Найбільшу кількість балів за свої виступи отримав Євген Павлов, студент ПУЕТу. Окрім призів від спонсорів, він отримав можливість безкоштовну відвідати «V Зимову Студреспубліку» в Карпатах.
«Перемога – це була моя мета і я показав себе на гідному рівні, – прокоментував Євген. Дякую командам, від них також багато що залежить. Жаль, що гравці інколи не розуміли один одного і тому виникала непродуктивна робота, але робота поза, так званою, зоною комфорту дуже мотивує та бадьорить. Саме в такій атмосфері народжуються геніальні речі. Ці 2 дні стали для мене незамінним досвідом».
У п’ятірку лідерів потрапили: ІІ місце – Ян Малюжко (Національний університет харчових технологій), ІІІ місце – Віталій Литвиненко (Полтавська державна аграрна академія, IV місце – Олександр Єжов (Полтавський університет економіки і торгівлі), V місце – Олександр Білаш (Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління).
На Полтавській ЗиСР ще більш стали всім зрозумілі деякі речі:
1) у більшості вищих навчальних закладів України викладають програму менеджменту, інтегровану практично в усі спеціалізації. Але випускника-менеджера аж ніяк не можна вважати керівником;
2) парадоксально, але факт, більшість українців хочуть керувати людьми, але практично та ж сама більшість майже нічого не робить для того, щоб їх бажання здійснилося;
3) якщо навіть у молодому віці перестаєш серйозно навчатися, тупієш одразу;
4) студенти спеціальності «менеджмент» різних навчальних закладів не можуть «внятно» дати визначення терміну «топ-менеджер»;
5) у молодіжному середовищі є запит на те, щоб над їх мізками добре «познущалися», адже, напевне, не вистачає сьогодні правильних і цікавих навантажень, що пропонує держава.
На завершення хотілося б додати, що зрозуміти це все важко, доки не спробуєш. Шанс є у кожного. Ним варто скористатися.
Організатори й учасники щиро вдячні за підтримку та допомогу Відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської ОДА, Полтавському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Виконавчого комітету Полтавської міської ради, а також нашим спонсорам: компаніям «Телетрейд», «Юліс», «Тріолан» та анти-кафе «Посиделки».