Метою обмінів є організація великої кількості молодих людей зі Сходу та Півдня України для поїздок на Захід України для розвінчування міфів про перебільшену загрозу від «бандерівців», «правосеків» та інших байок.
Перший візит студентів донецьких вищих навчальних закладів до Львова відбувся 25–27 квітня 2014р., сьогодні у Львів поїхала наступна група молоді зі 100 осіб.
Учасниця першого обміну, донецька студентка, Валерія Тонкоштанова зазначила: «Нас прийняли у львівських сім’ях дуже тепло, а люди на вулицях віталися, посміхалися й розпитували, як у нас зараз в Донецьку. Я взагалі думаю на один рік на 5 курс перейти на навчання у Львів! Своїх батьків, які є щирими симпатиками Росії, я знайду як в цьому переконати».
Станіслав Куценко, голова Української студентської спілки розповів: «Саме після аналогічних німецько-французьких обмінів після Другої світової війни Німеччина змогла піднятися з колін та стати європейським лідером, а після німецько-польських молодіжних обмінів з кінця 1980-х Польща мала у 2013 році найбільше економічне зростання серед країн Європи.
Нашою ціллю є також організація міжнародних обмінів, тому ми оголошуємо про створення координаційної ради з молодіжних обмінів, яка буде координувати:
— всі поточні обміни та їх учасників в регіонах, які сформуються у мережу прихильників європейських цінностей;
— обміни для мешканців із глибинок Сходу та Півдня України, студентів ПТУ, робітничої молоді;
— обміни для журналістів;
— міжнародні обміни за сферами інтересів: екологія, підприємництво, наука тощо.
Через 3–5 років щомісячних обмінів для тисяч молодих людей ми будемо мати країну, де в кожному регіоні всі будуть знати та дотримуватися європейських цінностей, прав людини та не будуть миритися з корупцією!»
Олександр Щерба, один із лідерів Студреспубліки наголосив: «Під час нашої роботи зі студентами протягом останніх 15 років ми жодного разу не відчували розділення молоді за регіональним принципом. Все це — інформаційна пропаганда проти єдності України. Важливо, щоб сьогодні молодь об’єднувалася навколо образу майбутнього і разом, із усіх куточків України працювала над цим надважливим стратегічним завданням. Тому ми починаємо свою інформаційну кампанію й дійдемо до кожної сім’ї в нашій країні через молодих сина, доньку, близьких родичів».
Павло Гройсберг, ініціатор комітету «Молодь єднає Україну» підкреслив: «Наш комітет задумувався як національна платформа для всієї молоді України, яка готова діяти для об’єднання нашої держави. Завдяки обмінам молодь, яка завжди йде на крок попереду зможе кардинально змінити ситуацію на краще в нашій країні».
Наостанок, організатори подякували всім небайдужим, хто допоміг із першим обміном: Донецькій ОДА за квитки для студентів, Львівській міській раді й Українському католицькому університету за теплий прийом і насичену програму, «Укрінформу» за можливість безкоштовного проведення прес-конференції, донецьким студентам — за сміливість й бажання змінювати країну, львівським друзям — за гостинність.
Контактна особа: Станіслав Куценко, моб. тел.: 067 446 60 77, e—mail: a57@ukr.net