Site icon Студреспубліка

Київська «Студентська республіка» 2011 року. Per Aspera ad Astra

PerAspera adAstra — «через терни до зірок» казали древні римляни. Терніями на шляху до Студентського мера стали зразу дві перешкоди — народ та бруд (точніше, багнюка).

Вже на початку гри над територією держави «Студентська республіка» почали привітливо збиратись хмари. Спочатку вони були дуже дружелюбні — ховали від сонця, давали прохолодний вітер.

«Студентська республіка» Києва цього року відбувалася з 24 по 26 червня, і, як і два останні роки, розмістилася в Парку Дружби народів, біля Московського мосту. Перевершивши рекорд минулого року на вході зареєструвалось… 535 учасників!

Хмарки стали хмарами, а гра ставала завзятішою. В п’ятницю вони чекали коли приїдуть провідні очільники міста в молодіжній і стратегічній політиці, бізнесі. Цього року поважними гостями на відкритті були заступник голови Київської міської державної адміністрації Леонід Новохатько, голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Віктор Жеребнюк, Народний депутат України, відомий спортсмен-олімпієць Ельбрус Тедеєв, голова Слов’янського Фонду — парк «Київська Русь» Володимир Янченко та низка інших провідних міських керівників молодіжної та іншої політики.

Не злякавшись дощу, приїхали і численні представники засобів масової інформації. На відкритті слово взяв і Володимир Філіппов — голова регіонального оргкомітету, випускник Студреспубліки, керівник київського Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту — людина, без якої цьогорічного заходу на такому рівні просто не відбулося б.

Ольга Коваленко, заступниця голови Міжнародного оргкомітету «Студентської республіки-2011», привітала студреспубліканців та оголосила Студреспубліку відкритою.

Під час гри були сформовані коаліції — завжди активні НАУ, КРОК та НМУ ім.Богомольця протистояли не менш активним — НУХТ, що і цього разу привіз найбільше учасників, НПУ, НаУКМА, НУБіП України й іншим. Звернемо увагу, що НУБіП України приїхав двічі підготувавшись — саме вони провели вишівський етап Студреспубліки.

Дочекавшись коли від’їдуть поважні гості, дощ почав лити, як з відра. Варто згадати, казав координатор проекту в м. Києві від ВМГО «Студентська республіка» Сергій Баркар, фільми про в’єтнамську війну (наприклад, «Апокаліпсис сьогодні» Ф.Ф.Кополи) — намети, постійний дощ та багно…

Наступний день ознаменувався черговими домовленостями і від’їздом частини учасників. Як і на війні, не всі змогли витримати протистояння з природою. Тим не менше, саме вночі працював клуб «Мафії», а вдень — харчове підприємство НАУ, столова та інші підприємства.

Звернемо увагу і на дві важливі події — презентацію програм ISIC і Studentland по наданню можливостей знижок та роботи для молоді та громадське обговорення Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року, що була презентована керівником КМДА О.Поповим та керівниками держави за декілька днів до Київської «Студентської республіки».

Траплялись і прикрі випадки — наприклад, конфіскація значної кількості забороненого на заході алкоголю, роз’яснення порушникам щодо заборони тютюнопаління на території. Тому рішенням Ради Прожейко С. — тоді ще діючий Студентський мер — став відповідальним за відкриття законного місця для паління.

Особливо радісними та веселими подіями стало проведення відкритого чемпіонату по КВН серед університетських команд м. Києва, де перемогу здобула жіноча (!) команда від НАУ, трохи потіснивши відомих лідерів — КПІ, НПУ, а також конкурс «Містер Студреспубліки», який організувала Тетяна Хмарук.

При закінченні терміну подачі заявок на мера виявилось, що Ірина Оксенюк — НАУ, кандидат на мера, є аспіранткою (а не студенткою денної форми навчання). Був поданий позов зі сторони діючого Студентського мера Сергія Прожейка. Проте, коаліція відреагувала миттєво — вже наступного ранку — в неділю, 26 червня — був проведений референдум і внесені ним зміни дозволили Ірині Оксенюк балотуватись.

Об 11.00 26 червня відбулися вибори. Три кандидати — Ірина Оксенюк від НАУ, Тетяна Хмарук від НУХТ та єдиний хлопець-кандидат від КПІ провели короткі дебати. Природа і тут зреагувала миттєво — дощ, що не припинявся, полив з новою силою.

З кумедних випадків варто згадати позов Прожейка С. заарештувати регіонального координатора зі сторони ВМГО «Студентська республіка» Баркара С. за розумні думки. Винуватця знайшов сам Прожейко і отримав таким чином велику суму ігрової валюти. Останній, скориставшись можливістю, після арешту не тільки заробив на бажаючих його відвідати, але і втік, згодом був оголошений у розшук, знову за винагороду. Проте другий раз Студентському меру не вдалося отримати гроші за знайдення втікача. Також зі сцени час від часу проголошувались платна політична реклама — за кандидата з номером паспорту 001 Єгора Лупана. Як показало розслідування, такого взагалі не було зареєстровано.

До кінця заходу на війні з природою дожили не багато учасників. Тим не менше, саме через бойовий дух НАУ, що був уособлений Євгеном Панченком (голова студради НАУ) з бутафорським автоматом та бойовою розкраскою саме Ірина Оксенюк перемогла на виборах і стала Студентським мером м. Києва. Друге місце зайняла Тетяна Хмарук (студентка НУХТ).

Вистачило і одного, проте комфортабельного, автобусу щоб доставити до Хрещатику учасників, де на сцені напроти КМДА відбулась урочиста інавгурація Студентського мера, були вручені цінні подарунки.

Варто відзначити внесок Тетяни Хмарук (НУХТ) — організатора конкурсу «Містер Студреспубліки», кандидата на посаду Студентського мери як в Києві, так і Полтаві, спів-координатора по роботі з вишами, просто красуню; Дар’ї Туренко (НАУ) — редактора офіційної газети Київської Студреспубліки (при тому, що НАУ паралельно випускав свою газету); Дмитра Кирилюка — наполегливого міністра юстиції; Олексія Здорова — голову митно-податкової служби та багатьох інших, що зробили цю гру цікавою для учасників.

Також виносимо подяку фірмі Rest Quest (http://rest-quest.kiev.ua) за організацію квесту-змагання між університетськими командами, Слов’янському Фонду — Парк «Київська Русь» за подарунки, організаторам Lazer Tag, Wecanomy за економічну гру, ISIC, компанії VEOLIA (за подарунки та забезпечення екологічної відповідальності заходу) і кожному активному учаснику!

Не все відбулось, як хотілося. «Перша Леді», яка почалась ввечері 25 червня, фактично не відбулась через дощ та вихід з ладу техніки. Так і не була з тієї ж причини проведена «Нічна туса». Тим не менше, вже зараз з новими силами ці заходи в рамках мульти-фестивалю готуються до реалізації, про що буде повідомлено додатково.

Крім того йде робота по підготовці київської команди на фінальну всеукраїнську (міжнародну) Студреспубліку — для цього зверніться до регіонального координатора sergard@ukr.net (Сергій Баркар), щоб отримати всю необхідну інформацію та приєднатися до представлення м.Києва на найбільшому молодіжному заході держави.

Організаторами заходу виступили ВМГО «Студентська республіка», КМО ВМГО «Молоді регіони» та Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту КМДА.