Саме так вважають організатори XVI Міжнародної програми «Студентська республіка», фінал якої проходив 23-27 серпня 2014р. на Миколаївщині. Паралельно з оргдіяльнісною грою проходила мульти-фестивальна частина. Про неї ми і розповіли в програмі «ТелеАкадемія», що виходила в ефір на «Першому Національному». Публікуємо важливі фрагменти стенограми передачі, повну версію просимо переглядати всередині даного матеріалу [+ відео].
Під час перегляду повної версії «ТелеАкадемії» від 18 вересня ви зможете почути думки лідера республіканців Павла Вікнянського, філософа Андрія Окари (Російська Федерація), психолога, священика о. Антонія Рудого, шеф-редактора «ТелеАкадемії» Людмили Джулай, кураторів суб-фестивалів: Юлії Бобир, Інни Масленчук, Юлії Шемет. Також учасниками стали: лідерка Київської Студреспубліки Людмила Рудкевич, переможниці «Першої Леді» 2013 та 2014 років Валерія Прокопенко й Інна Огороднічук і депутат Студентського парламенту України-2014/2015 Микита Кіосєв. Ведучою була бренд-менеджер Студреспубліки Віра Андріюк.
[…]
Що ж таке «Студентська республіка»? Які розваги найбільш популярні цього року були на мульти-фестивалі, Юля?
Юлія Бобир: Ви знаєте, в першу чергу «Студентська республіка» – це об’єднання найактивніших, ініціативних і свідомих молодих людей із усієї України. Тому, відповідаючи таким запитам нашої молоді, була створена і розважальна програма «Студентської республіки». За ці 4 дні пройшло більше 15 різноманітних суб-фестивалей. Це й «Інтелектуальні ігри», це «Дебати», «Своя гра», «Що? Де? Коли?». Це і спортивні змагання з міні-футболу, з пляжного волейболу.
На жаль чи на щастя в Україні не проводиться всеукраїнського конкурсу краси серед чоловіків, останній був у 2011 році. Ми, [ще раніше незалежно дану ініціативу почали і зараз] маю надію, що достойно її продовжуємо, і звичайно, єдиний у нас національний конкурс краси особистості «Перша Леді».
[…]
[…]
Це життя, треба виростати, долати себе, і шлях справжнього лідера – це, якраз, шлях, передусім, подолання себе. Не можна вести людей за собою або поряд із собою (що правильніше), якщо ти сам не подолав ці проблеми, у тебе немає серйозної відповіді, бо інакше ти не лідер, ти – «пустишка».
Віра Андріюк: Мені хотілося б, щоб доповнив Микита Кіосєв, він у нас із Донецька, діючий депутат Студентського парламенту. Як ти можеш порівняти? Ти у нас грав в оргдіяльнісна гру і, напевно, частково брав участь у мульти-фестивальній частині.
А всеукраинская Студреспублика дает возможность почувствовать себя таким себе Джеймсом Бондом, потому что утром просыпаешься (хотя какое там просыпаешься – ты не спишь ночью), идешь на ОДИ, с утра до вечера сидишь и осуществляешь мощный интеллектуальный штурм, общаешься с людьми из разных регионов. К сожалению, например, мне с моими лучшими друзьями из региона [Донецкая обл.] получилось встретиться за три дня раза три. Но мы-то можем с ними потом пообщаться, а вот с регионами другими, со всей Украины наладить связи — отличная была возможность.
И вот заканчивается – ты, дико уставший интеллектуально, отправляешься на «Першу Леді», на Мистера. Ну, я, во всяком случае, на «Першу Леді» старался. И, вот, дальше общаешься с людьми в другом формате… в таком же позитивном. И так проходит 3 дня подряд!
И вот недавно я читал прекрасную статью (я учусь в Медицинском университете, занимаюсь как раз вопросами психической и психологической профилактики и гигиены в нашей стране): есть вещи, которые забирают у нас силы, есть вещи, которые дают нам силы. Когда я прочитал эту статью, для меня это стало новым открытием. Я понял для себя, что многие вещи, которые, мне казалось, утомляют, на самом деле, дают духовные силы. В данном случае даёт духовные силы знакомство с новыми людьми, что-то, что ты никогда раньше не делал. Даже если это сложно, даже если это очень-очень сильно утомляет, это в дальнесрочной перспективе дает огромный, мощный толчок вперед.
[…]
Чи були з цим проблеми?.. Це ті самі проблеми, які виникають у людини, коли вона раптом усвідомлює, що вона є вільна людина і відповідальна лише перед Богом і власним сумлінням. Людина бачить море, пляж, дівчат або хлопців, гарних, молодих, із різних регіонів, нові знайомства — і людина бачить дискусію про майбутнє України, як нам перемогти у війні, як досягти миру, як досягти злагоди в Україні, як зробити так, щоб люди, которые говорят по-русски, не ворогували з тими людьми, які говорять українською мовою. І все це було найвищого ґатунку! Звісно, хтось обирав більш простий шлях. Але він ранком міг обрати простий шлях, а ввечері він міг вже… десь дорости і «движнячити» вже в більш змістовних речах. Хтось взагалі нічим іншим не займався, крім відпочинку. Мабуть, і такі люди були, але це їхня, власне, відповідальність, а Студреспубліка дає такі умови, де ми не заставляємо, як у деяких великих таборах у нашій сусідній державі, де, як розказують люди, іноді навіть на лекціях будять спеціально, щоб не спали, раптом не заснули на лекціях. У нас це open space: хочеш – бери участь, не хочеш – не бери. Можемо зробити зауваження, якщо людина може пропустити щось змістовне й цікаве, можемо не зробити. Це той ресурс, який людина або отримує для своєї користі, або не отримує.
[…]
[…]
Віра Андріюк: Чому власне ми збиралися на Миколаївщині і чому важливим був такий фінал XVI Міжнародної Студреспубліки?
[…]
Павло Вікнянський: «Модель України в умовах нового світового порядку» – тема абсолютно запаралелена з тими викликами, які наразі стоять перед Україною. За більше, ніж 20 років, більш жорсткої ситуації в Україні не було, і якщо ми зараз успішно подолаємо ці негаразди, то, сподіваюсь, ї не буде. Але треба подолати! І головна передумова для цього – це, звісно, наша соборність – єднання людей і єднання не на платформі якогось фанатизму, і навіть, там, якогось, не дай Господь, шовінізму, а якраз на розумних взаємовідносинах, на тому, щоб люди різних регіонів України розуміли один одного. Навколо чого? Навколо того, як має бути влаштована Україна майбутнього, в чому їхнє бачення, в чому їхній зиск із приводу того, яка буде Україна, що ця Україна має бути вигідна їм, нам, всім і кожному.
Над цим ми працювали під час Республіки, і саме тому була, в тому числі, ця дозвіллєва частина, де люди мали можливість проявити свої окремі здібності не тільки політичні, не тільки публічні якісь здібності, але й проявити інші якості, які нам всім потрібні в нашому звичайному житті: риторика як суб-фестиваль «Дебати», певні переговори, як це в «Мафії» відбувається, почуття гумору КВНа… «Перша Леді» — це не просто конкурс краси, в нас є окремі, спеціальні вимоги до конкурсу, що це конкурс не тільки красивих дівчат, але це конкурс дівчат, в яких академічна успішність вище доброї оцінки, а наступне – що це дівчата, які мають обов’язково підготувати і реалізувати соціальні проекти. Те саме стосується всіх інших наших напрямків.
Тобто фактично вся палітра життєдіяльності активної людини у нас проявлена. І ця «Модель України в умовах нового світового порядку» показує, що новий українець, новий український громадянин нової якості – це людина висококонкуренто спроможна в суспільстві, ансамблі інших держав, які, як ми бачимо, не дуже хочуть нам допомагати або, навпаки, ворогують із нами. І ми виграємо в цій жорсткій конкурентній боротьбі тільки в тому випадку, коли ми зможемо бути більш яскравими, творчими, розумними, комунікабельними, більш психологічно стійкими, більш «просунутими», скажімо так молодіжною мовою, ніж інші країни. І в Студреспубліці ми це довели. Чи зможе це довести Україна, залежить і від нас, і від всього українського народу.
[…]
[…]
Віра Андріюк: Чи був психологічний тиск гри на суб-фестивалі?
Якщо зараз в суспільстві табу на розваги: Чому ви, там, влаштовуєте ці розважальні програми різні, коли тут є реально військові дії й загроза?», — то ми тут готові відповісти, що якщо ми зараз не будемо займатися різностороннім розвитком молоді, то завтра може бути пізно. І коли ми територіально відстоюємо державу свою, то може бути втрачено покоління, яке не розвивалося інтелектуально, морально, духовно, тому все це має йти в комплексі, і тільки комплексно, різносторонньо розвинена особистість може стати фундаментом для розвитку міцної і стабільної держави.
[…]
Студреспубліка – локомотив українського майбутнього
Інші статті з розділу Аналітика-2014