fbpx
 
ОРГДІЯЛЬНІСНА ГРА
ПАРТНЕРИ
 

ІСТОРІЯ ПРОГРАМИ


«Студентська республіка» — міжнародна програма, яка реалізується по всій території України та проходить одночасно в усіх обласних центрах, АР Крим, містах Київ і Севастополь. На міжнародному рівні Студреспубліка проводилась у Білорусі, ініціативні групи сформовані у Російській Федерації, Грузії, Польщі, тощо.

Проект проходить щорічно з 1998 року: вперше — в рамках святкування Дня молоді в Києві. З 1999 р. «Студентська республіка» проходить як всеукраїнський проект в кожному регіоні України. З 2002 р. програма підтримується профільними органами державної влади, відповідальними за організацію освітньої та молодіжної політики.  З 2004р. у Криму, на узбережжі моря, проводиться фінальна частина програми за участі переможців регіональних етапів.  

«Студентська республіка» проходить у 3 етапи: вишівський, регіональний і всеукраїнський.

Структура і програма проведення «Студентської республіки» зберігається на кожному рівні, збільшується лише масштабність проекту, кількість учасників, рівень гостей.

На регіональному рівні результатом гри є вибори Студентського мера та депутатів Студентського магістрату. Обов’язковим під час регіонального етапу є проведення фінального шоу-концерту на головній площі міста, під час якого відбувається інавгурація Студентського мера та депутатів Студентського магістрату, а також нагородження переможців суб-фестивалів. Переможці регіональних етапів їдуть на фінальну частину.

З 2006 р. всеукраїнський етап «Студентської республіки» відбувається у форматі мульти-фестивалю, тобто кілька молодіжних суб-фестивалів об’єднуються навколо центральної події – організаційно-діяльнісної гри (ОДГ). 

Під час проведення ОДГ створюється квазі-державне молодіжне утворення «Студентська республіка», що має свої закони, органи влади, територію, валюту й інші атрибути держави.
Згідно з законодавством «Студентської республіки» у квазі-державі оголошуються вибори, створюється ЦВК, формуються «політичні партії», проводиться повноцінна виборча кампанія з її кульмінацією — голосуванням. Відбуваються вибори Студентського президента та депутатів Студентського парламенту.

Зміст гри полягає в тому, щоб здійснити моделювання усіх політико-правових та економічних процесів, що відбуваються у суспільстві як під час виборів, так і в «мирний» час.

Гра супроводжується проведенням круглих столів, семінарів, майстер-класів і тренінгів для активістів, ігрових змагань, конкурсів, різноманітних спортивних та інтелектуальних турнірів, єдиного у країні загальнонаціонального конкурсу краси серед студенток «Перша Леді», молодіжних суб-фестів і багатьма іншими подіями.

Також до життя у  «Студентській республіці» долучаються політики, філософи, політологи, психологи, журналісти та спеціалісти інших галузей як з України, так і з-за кордону.
Учасником Студреспубліки може бути кожен, хто поважає та розділяє мету проекту, не порушує правила перебування на території Студреспубліки та громадський спокій, не шкодить іміджу й авторитету програми та його учасникам.

Громадянином «Студентської республіки», як правило, може бути особа віком від 18 до 35 років. Громадяни мають право брати участь у голосуванні протягом виборів: під час регіонального етапу — Студентського мера та депутатів Студентського магістрату, під час всеукраїнського етапу — Студентського президента та депутатів Студентського парламенту.