Site icon Студреспубліка

Future World — уже реальність

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики, пам’яті Леоніда Каденюка, у Києві на Площі знань НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, уперше відбувся Future Fest — футуристичний мультиплатформний фестиваль передових технологій, де можна було безкоштовно випробувати їх на собі, а також послухати філософів й інших експертів на тему космосу [+ відео].

Футуристичний фест 12 квітня 2018р. зібрав молодь столиці, школярів і студентів, а також усіх, хто цікавиться космосом, новими технологіями, хто прагнув продемонструвати власні розробки. Як усе змогли зорганізувата Київська Студреспубліка разом із партнерами — нижче.

Дрони, ракети, роботи, 3D-принтери, біосенсори і все-все-все

У часи, коли світом крокує нова технологічна революція, життєво необхідно бути в курсі технологічних новинок та актуальних розробок, саме це й стало метою заходу — зібрати в одному місці й у такий символічний день те, що пов’язане з майбутнім і прогресом. На події були представлені різноманітні передові технології: роботи, дрони, ракети, 3D-принтери, біосенсори тощо.

 

 

 

 

 

Присутні мали змогу перейнятися космічною тематикою, романтикою підкорення зірок через оригінальні художні витвори (на Арт-майданчику) та музику. У програмі також були майстер-класи з електроніки, робототехніки, ракетомоделювання тощо.

Перед учасниками та гостями Future Fest виступив лідер республіканців Павло Вікнянський, який запевнив, що справу Кондратюка, Корольова, Поповича, Лозино-Лозинського, Янгеля, Глушка, Челомея, Решетнікова, Каденюка та багатьох інших українців, які зробили все, аби людина підкорила космос, ми обов’язково продовжимо: українські марсоходи ще будуть ходити по Червоній планеті, і не тільки по ній.

Сергій Яцков, виконавчий директор УМАКО «Сузір’я», директор Київської філії  Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова, за сприяння яких відбувся захід,  закликав: «Не баріться, гарно вчіться, працюйте, вивчайте науку та готуйтесь до польоту на Марс!» Також виступили декан факультету авіаційних та космічних систем НТТУ «КПІ» Олександр Збруцький й співорганізатор Future Fest, один із лідерів Київської Студреспубліки Артем Ніколенко, який побажав захоплюватись великими задачами.

 

 

 

 

 

На фесті паралельно відбувалися різні активності, іноді на 8 різних локаціях. Все розпочалось із перегонів дронів: студенти змагалися у точності й легкості управління безпілотниками. За допомогою спеціальної платформи Rasberry Pі камери вираховували, наскільки апарат відхилявся від заданої траєкторії. «Уже кілька років поспіль дуже популярна тенденція — зібрати власний квадрокоптер за відеоуроками. І дійсно, це можливо, але далеко не всі розуміють структуру управління, як працюють автопілоти», — розповів учасник фестивалю Євгеній Хижень.

 

 

 

 

Недалеко відбулась битва роботів, де машини змагались у точності проїзду та доланні перешкод. Зі своїми роботами на захід прийшли, як студенти КПІ й інших вишів, так і школярі, що вже зараз практикуються у робототехніці. Поряд проходила Hi-Tech виставка, де демонструвалися різні передові технологічні розробки. Тут можна було знайти 3D-принтери й ультразвуковий кавітатор, що очищує воду. Електрохіміки презентували батарейки й акумулятори для електромобілів власного виробництва.

 

Також студенти показали технологію виготовлення муранського скла власного виробництва, розповіли  про технологію посріблення, позолочення прикрас, створення косметики. «Запатентовані прилади винахідників КПІ сьогодні стоять на проспекті Перемоги, на перетині Прорізної та Хрещатика, а також на підприємствах, у метро, щоб регулювати концентрацію газів», — зазначила заступниця декана хіміко-технологічного факультету КПІ з профорієнтації Юлія Мірошниченко.

Космос і хай-тек мають стати мейнстримом в Україні

Під час Future Fest можна було не тільки наочно подивитись інноваційні розробки та технологічні новинки, але й подискутувати, обговорити перспективи людства й України у підкоренні космосу з інтелектуалами. Так, Факультативний майданчик на базі Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка відкрився крутою доповіддю відомого філософа Сергія Дацюка на тему «Перспективи освоєння Сонячної системи і структури». Мислитель розповідав про відродження космічної експансії людства, можливу роль України в ній, феномен корпоративного прориву в освоєнні космосу, про Мир і Позамирність, а також презентував власну картографію структурності буття.

Наступною спікеркою була Світлана Хутка, професорка Стенфордського університету, яка розповіла про перспективи освоєння космічних технологій із комерційної точки зору, а також про венчурні інвестиції та фінансування стартапів. Далі Сергій Вакарін, голова правління громадської організації UkraineIS, і Монті Міртл, співробітник Науково-дослідної станції Амундсена-Скотта на південному полюсі, говорили про блокчейн і кібербезпеку в космосі та мобільних технологіях і, відповідно, про антарктичні експерименти NASA (екстремальне садівництво та підземний телескоп).

Паралельно у бібліотеці КПІ, але на іншому поверсі ще проходив кіберспортивний турнір із Dota 2 і StarCraft 2. Переможцем зі StarCraft 2 став студент Національного авіаційного університету Іван Салма. А от через велику кількість учасників турніру із Dota 2, встигли лише провести його півфінал, тож переможця не визначено. 

Під вечір пройшов запуск саморобних ракет. А далі можна було розслабитися під кіберпанк і сінтвейву на Техно-рейві, що проходив прямо Площі знань.

Фестиваль Future Fest показав наскільки наші студенти та школярі мають високі здібності, інтелектуальну хватку до створення прогресивних технологій і Hi-Tech новинок. Дані розробки потрібно розвивати та популяризувати, а тему космосу та передових технологій — зробити темою мейнстриму в Україні.

Організатори: Київська СтудреспублікаKPI TV.

Партнери: НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міськради (КМДА), УМАКО «Сузір’я», НЦАОМ ім. О.М.Макарова, Науково-технічна бібліотека ім. Г.І.Денисенка НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, ППОС НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, СП «Колізей» НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, НТСА НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, Kyiv University Cup 2018, Прінтцентр «Політех», Drone.ua й Іntrobots.