Предметом жвавого обговорення були перспективи фінансування найважливіших для молоді сфер за рахунок Державного бюджету в 2011р. Подія стала продовженням публічної дискусії з приводу майбутнього молодіжної політики в Україні, яка відбулася трохи раніше, 7 грудня 2010р., також у форматі круглого столу за участі біля 50 лідерів всеукраїнського молодіжного та дитячого руху.
Партнерами в підготовці та проведенні заходу стали ВСМДГО «Український молодіжний форум», ВМГО «Студентська республіка», ВМГО «Українська Студентська Спілка» та ВГО «Молодий народний рух».
Станіслав Куценко, голова ВМГО «Українська Студентська Спілка» та заступник голови УМФ, також проаналізував цифри та зробив висновок, що проект Державного бюджету на 2011 рік передбачає показники приблизно на рівні минулорічних, незважаючи на те, що дохідна частина бюджету зросла на 5%.
Проникливим і алегоричним був виступ президента БФ «Право народу», громадського діяча Михайла Притули: «Ми маємо зрозуміти, що в бюджеті дійсно є мільярди грошей, які йдуть по корупційним схемам. Ми маємо запропонувати інший шлях їх використання владою того ж самого Кабінету міністрів, запропонувати готові постанови Кабінету міністрів і домагатись їх прийняття».
Лідер пулу дитячих організацій України Олександр Стефанович зосередив увагу на тому, що якщо держава хоче, щоб діти та молодь виросли демократично налаштованими, вона має підтримувати дитячий і молодіжний громадський рух, у тому числі і фінансово.
В’ячеслав Богуславський, представник Студреспубліки, наполягав, що потрібно вимагати належні молоді права, а не випрошувати їх у влади, як подачки. «Треба, щоб нас не тільки почули, але й зрозуміли. Ми не просимо — ми говоримо, що ми можемо, і вимагаємо!», — закликав Богуславський. Також він підкреслив, що така лінія поведінки можлива лише за чіткої та постійної координації дій організованого
Досить емоційним був виступ заступника голови ВГО «Молодий народних рух» Сергія Митрофанського: «Молодіжна громадська організація — це коли нас щось об’єднує, об’єднує щось зробити; і це не мають бути виключно державні гроші, коли раптом їх не дали, і організація розбіглася, залишивши лише документи; отож об’єднувати має ідеологія!».
Громадський діяч Іван Ледчак запропонував наступні, перспективні для молоді, напрямки, які, на його думку, потрібно фінансувати за рахунок коштів Державного бюджету: податкові стимули для заохочення підприємств, установ, організацій, що сприяють підвищенню рівня кваліфікації молодих фахівців; надання державою пільгових житлових кредитів для молоді під пільгові відсотки річних; забезпечення житлом молодих фахівців, що отримують перше робоче місце в депресивних регіонах України та в сільській місцевості тощо.
Олег Куявський, перший заступник голови ВМГО «Батьківщина молода» стверджував: «Якщо ми зберемо разом усі наші зусилля, я впевнений, ми зможемо збільшити потрібну нам строку бюджету до потрібних нам меж». І одразу непокоївся з того приводу, щоби потім ніхто з політиків не привласнив собі ці спільні надбання.
У своєму виступі в.о. голови ВМГО «Спілка молодих державних службовців» Анатолій Половинець сказав наступне: «у 2011 році пріоритетними питаннями для вирішення у проектах програм молодіжних та дитячих організацій повинні стати проблеми здорового способу життя молоді та сільської молоді. Організований молодіжний рух досяг певної перемоги, оскільки в результаті першого етапу адміністративної реформи створена Державна служба молоді та спорту. Але чи зможемо ми вплинути на к
Представник МНК Сергій Кузан запропонував висловити негативну оцінку збільшенню видатків на апарат держави, передбачених у проекті Державного бюджету на 2011 рік, і паралельно вимагати пропорційного збільшення видатків на молодіжні програми.
Наприкінці наради Остап Семерак зазначив, що до 19 грудня, початку обговорення проекту бюджету в другому читанні, є можливість оформити узагальнені пропозиції щодо того, де молодь пропонує збільшити фінансування, і одночасно, де зменшити на ту ж суму. «Для цього давайте «виловимо» в проекті бюджету ті статті, які нас не влаштовують, і запропонуємо зняти звідти кошти та віддати їх, наприклад, на вирішення проблеми житла для молоді чи інші принципові речі. Зокрема, адміністративна реформа має торкнутися і скорочення видатків на апарат», — наголошував парламентар.
В цілому, присутні громадські діячі й експерти зазначили, що на реалізацію молодіжної політики в державі передбачено лише 0,004% дохідної частини бюджету, а це, як погодилась більшість, свідчить про подальшу стагнацію цього напрямку державної політики, а значить потрібно вживати невідкладних заходів.
За результатами роботи наради її учасники підготували відозву до Верховної Ради та Кабінету міністрів України. Народний депутат України Остап Семерак пообіцяв усіляко лобіювати збільшення коштів на потреби молоді в Україні та залучати до цієї непростої роботи своїх колег-депутатів.
Незважаючи на те, що значна кількість лідерів українського молодіжного і дитячого громадського руху в цей час знаходилася в Преторії (Південно-Африканська Республіка), на 17-му Всесвітньому фестивалі молоді та студентів, захід зібрав біля 40 активних лідерів громадських організацій, експертів і журналістів. Окрім уже зазначених вище осіб, серед присутніх можна було побачити та послухати Олександра Ярему, Василя Гацька, Володимира Крейденка, Андрія Фіщука, Ольгу Коваленко, Віктора Андрусіва, Сергія Воронова, Ігоря Мельника, Анатолія Марущака й ін.
Відео INTV див. тут:
Відозва [pdf]: