Site icon Студреспубліка

Чи допоможе молодь увійти до ТОП-20?

23 червня 2011 року Державний інститут сімейної та молодіжної політики спільно з партнерами провів науково-практичну конференцію «Молодь і політика реформ». Під час заходу з тезами виступив Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський.

Учасниками конференціями були обговорені актуальні проблеми молодіжної політики. Зокрема, найбільш детально були проаналізовані такі питання:

Молодіжна політика: проблеми формування та реалізації

• Молодіжний парламент як механізм впливу на державотворчі процеси

• Як зробити дієвою мережу молодіжних ініціатив?

• Участь молоді у реформах, що відбуваються в Україні.

Участь у роботі конференції взяли понад 50 представників наукових, навчальних установ, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, представників зарубіжних фондів, експертів у галузі молодіжної політики.

Зокрема, присутні на заході заслухали доповіді першого заступника Міністра освіти і науки, молоді і спорту України Є.Суліми, першого заступника голови Державної служби молоді та спорту України С.Глущенка, Народного депутата України А.Пінчука, директора Державного інституту сімейної і молодіжної політики А.Мішина, президента Центру системного аналізу і прогнозування Р.Іщенка, заступника керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента В.Кулика й ін.

Метою заходу було об’єднання зусиль органів державної влади та інститутів громадянського суспільства заради забезпечення правових, економічних та соціальних умов для реалізації молодіжних ініціатив в контексті державної молодіжної політики.

Жвавого обговорення набули питання, пов’язані зі створенням та діяльністю молодіжного парламенту. Однозначної відповіді поки не має, однак більшість фахівців схильні до думки, що ініціатива створення молодіжного парламенту має належати молоді, а не пропонуватися зверху. Також учасники конференції припустили, що ефективніше будуть працювати подібні структури, якщо їх створювати на місцях.

Багато дискутували про цілі та завдання державної молодіжної політики, наголошували на необхідності її вдосконалення  у  відповідності до вимог часу, зокрема до Програми реформ, що проводяться останнім часом в Україні. Одним із пріоритетних напрямків формування молодіжної політики було названо забезпечення участі молоді у здійсненні реформ у країні.

Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, який виступив під час заходу, виголосив кілька тез, щодо нинішньої не дуже оптимістичної ситуації у відносинах між молоддю та державою. По-перше, Вікнянський наголосив на місії Студреспубліки, яка полягає у виведенні України до ТОП-20 найрозвинутіших держав світу та збігається з напрямком магістрального руху України, який окреслив Президент України. По-друге, реалізація такого масштабного проекту для України потребує відповідно підготовлених кадрів, компетентних і амбітних, здатних мислити без совкових стереотипів — логічно, що єдиним прошарком, який це може — є молодь. На жаль, по-третє, запиту у держави на здійснення таких кроків поки що немає, про що свідчить «закриття очей» на формалізацію та бюрократизацію молодіжного руху, отже в царині молодіжної політики говорити про реальні реформи на даний момент дуже важко.

Серед інших на заході також можна було побачити О.Лозовицького, О.Куявського, А.Горіна, В.Головенько, А.Сабову, А.Делікатного, О.Корнієвського, Л.Кияшко, А.Половинця, О.Смирнова й ін.