fbpx
 
 
Чорний Олексій Леонідович
 


Студентський президент України-2005/2006, голова наглядової ради всеукраїнського громадського руху «Спілка ініціативної молоді».

Народився 6 січня 1985р. у сел. Ширяєве Одеської області, в сім’ї лікарів.

В 1991-2000 рр. навчався в середній школі №56, свої лідерські якості почав проявляти ще в школі — був старостою класу. В 2000р. перевівся у вечірню школу №3, яку закінчив екстерном.

Із 2001 по 2006рр. навчання в Одеському державному економічному університеті на факультеті економіки та управління виробництвом. Отримав диплом магістра економічних наук за спеціальністю «Економічна теорія». В університеті був старостою групи, з 2 курсу заступником завідуючого спортивним клубом університету, з 3 курсу голова спортивно-масової та організаційної комісії профкому студентів, у липні 2004р. призначений заступником голови профкому студентів.

У листопаді 2004р. на профспілковій конференції студентів ОДЕУ в напруженій боротьбі переміг на виборах голови однієї з найбільш потужних і розвинених студентських організацій міста (працював на посаді голови до травня 2008р.). ОДЕУ – один із декількох навчальних закладів країни, де профком і самоврядування працюють у тісній співпраці. Головна причина — це те, що з 2005р. Олексій був головним організатором та ідеологом створення студентського самоврядування в університеті. В 2006р. проходить конференція студентів, на якій приймають
положення про студентське самоврядування ОДЕУ і обирають голову студентської ради університету. Профком студентів і студентська рада проводять спільні засідання і разом займаються вирішенням студентських проблем і організацією студентського життя. Започатковані традиції живуть і розвиваються.

З листопада 2004р. – член громадської палати Молодіжної ради при виконавчому комітеті Одеської міської ради. В 2006р. входить до складу ініціативної групи з розповсюдження досвіду роботи Молодіжної ради та Моделі муніципальної молодіжної політики по обласних центрах і містах України. В 2007р. ініціював початок реформування Молодіжної ради, яке успішно завершилось підписанням міським головою нової редакції положення про Молодіжну раду міста Одеси, вибори до якої відбулись восени 2008р.

У 2005р. був обраний депутатом Студентського магістрату м. Одеси під час проведення регіональної «Студентської республіки». У складі команди міста брав участь у фіналі мульти-фестивалю, який проходив у Криму 25-27 липня 2005р., де був обраний Студентським президентом України. З 2006р. був одним із учасників регіонального та всеукраїнського оргкомітетів з організації щорічного мульти-фестивалю «Студентська республіка».

5-8 грудня 2006р. у складі делегації від Одеської області бере участь у III Молодіжному Саміті ООН, на якому відразу працює у двох комісіях з молодіжної політики і студентського самоврядування.

25 грудня 2006р. брав участь у відстоюванні Закону про Студентське самоврядування на засіданні комітету Верховної Ради з питання освіти і науки.
Під час проведення III Всеукраїнської конференції «Студентське самоврядування у XXI столітті: проблеми і перспективи розвитку» (19-21 квітня 2007р.) відбулось IX засідання Колегії ВСР, на якому Олексій був обраний в.о. Голови Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України. За час свого головування займається підготовкою IV Конференції ВСР, подоланням кризи зміни поколінь, яка виникла в організації та непорозуміннями у відношеннях лідерів ВСР і керівництва Міністерства освіти і науки. Спільними зусиллями активістів ВСР кризу вдалося подолати і налагодити гарні робочі відносини з представниками міністерства. На конференції, яка відбулась 15 червня 2007р., був обраний новий склад Колегії ВСР, а під час проведення Х засідання колегії ВСР (18 липня) було обрано нового керівника Секретаріату ВСР, ним став Олександр Чурюкін, голова студентської ради АР Крим, і новий склад секретаріату ВСР.

На V Конференції ВСР, яка відбулась у червні 2008р. обраний членом Колегії ВСР від Одеського регіону.

Був одним із активних членів і лідерів руху студентського самоврядування в Україні. Неодноразово брав участь та організовував різноманітні студентські форуми, конференції та школи. Як організатор брав участь у наступних заходах: форум «Якою повинна бути всеукраїнська студентська організація?», м. Одеса, жовтень 2005р., тренер перших всеукраїнських літніх шкіл зі студентського самоврядування, які проводились в Сонячногірську (АР Крим,
серпень 2006р.) та Учкуєвці (м. Севастополь, серпень 2007р.), тренер школи лідерства в Університеті економіки і права «КРОК» (м. Київ, листопад 2006р., березень 2008р.), організатор першої та другої всеукраїнських шкіл молодіжної та студентської преси, які проводились в сел. Кароліно-Бугаз (Одеська область, липень 2007 і 2008рр.).

У листопаді 2007р. на конференції обраний головою правління всеукраїнського громадського руху «Спілка ініцативної молоді», членом якої є з 2005р., а в березні 2008р. за власним бажання залишив пост голови правління, очоливши наглядову раду Спілки.

Брав участь у написані книги «Студентське самоврядування для чайників», яка безкоштовно розповсюджувалася серед студентських лідерів України.

Нагороджений почесною відзнакою міського голови м. Одеси за розвиток студентського і молодіжного руху в місті.

Своєю активною діяльністю на всеукраїнському рівні в сфері студентського самоврядування і молодіжній політиці примусив поважати м. Одесу як місто, де живе і працює активна молодь, яка приносить користь не тільки своєму місту, а і впливає на розвиток молодіжної політики в Україні.