Site icon Студреспубліка

Збережемо «Жовтень» — перший крок зроблено!

Save the Zhovten — the First Step Done! (en)

31 жовтня 2014р. під будівлею Київської мерії зібралися близько 500 переважно молодих людей на захист кінотеатру «Жовтень», який горів увечері 29 жовтня. Пікетувальники вимагають розібратися з фактом підпалу цього столичного кінотеатру та виділити кошти на його відновлення. До акції активно долучилася Студреспубліка [+ відео]. 

Учасники пікету зачитали свої вимоги: проведення ефективного та прозорого слідства та притягнення до відповідальності замовників і виконавців підпалу кінотеатру «Жовтень»; виділення коштів на відновлення кінотеатру з міського бюджету; відновлення приміщення згідно з оригінальним проектом та цільовим призначенням кінотеатру; надання ТОВ «Кіноман» можливість укласти договір оренди на прозорих умовах; гарантування, що кінотеатр разом з ділянкою не буде передаватись у власність комерційним структурам; озвучення конкретних кроків щодо захисту культурної й історичної спадщини міста Києва.

Стільки гарних облич, креативних людей, хіпстерів разом на Хрещатику не було з часів Майдану. Небайдужі громадяни тримали плакати з надписами «Збережемо «Жовтень», «Поверніть «Жовтень»! Або ми повернемося у КМДА», «Це більше, ніж кінотеатр», «Владо, покарай рейдерів першими», «Жовтень триває», «Жовтнева кінореволюція», тощо та скандували «Жовтень!» Будь-яка партійна та політична символіка була заборонена. Також під час акції збиралися підписи для того, щоб додати їх до позивної вимоги в КМДА.

На початку мітингу виступив лідер республіканців Павло Вікнянський. Він закликав усіх звернути увагу на дивний ряд пожеж у Києві в тих місцях, на які зазіхали рейдери. «Будинок Мурашка, Гостинний двір, будинок на Щекавицькій, ще деякі будинки і навіть Аграрний університет — усі вони були підпалені, і ніхто не знає чому. Згодом усі вони або були рейдерські захоплені, або були спроби рейдерського захоплення. Раніше таке було при Януковичу, знову відновилося тепер», — зазначив Вікнянський.

Серед учасників акції можна було побачити багато представників влади, як новообраних, так і діючих нардепів, депутатів Київради, культурних і громадських діячів. Також виступала директорка кінотеатру Людмила Горделадзе.

Слово сказав і мер Києва Віталій Кличко. Звертаючись до пікетувальників, він повідомив, що на сьогоднішньому засіданні міських депутатів, де розглядалося питання щодо ситуації навколо столичного кінотеатру «Жовтень», була прийнята резолюція та рішення про створення фонду з відновлення цього об’єкту. Також Кличко дав доручення департаменту фінансів КМДА знайти джерела для фінансування робіт із відновлення кінотеатру. «Ми пропонуємо депутатам Київради звернутися до МВС, Генеральної прокуратури України, щоб ситуація з «Жовтнем», причини пожежі кінотеатру, всі причетні, винні, були встановлені і понесли покарання», — додав київський градоначальник. Однак, не всі його слова були сприйняті дуже позитивно, пікетувальники виказували свою недовіру. Обіцянками вже людей не переконаєш – потрібні реальні справи!

На завершення пікету представники організаторів Зорян Кісь і Сергій Щелкунов нагадали, що це лише початок роботи. Запропоновано приходити пікетувати 12 листопада на 10.00 під будинок ЦВК, де в цей час буде сесія Київради, на порядку денному якої мають знову розглядатися питання збереження «Жовтня».

                   

Нагадаємо, що Студреспубліка ще у вечір підпалу створила спеціальний паблік у Facebook. Паралельно інші активісти також самоорганізувалися і висунули ідею провести пікет під будинком КМДА щодо відновлення «Жовтня» та покарання винних у злочині, вони створили також відповідну подію у Facebook. Вчора у Будинку архітектора відбулася об’єднана організаційна зустріч кількох десятків активістів, кому болить питання пожежі в легендарному кінотеатрі.

Долучайтеся та стежте й надалі за ситуацією навколо розслідування пожежі та відновлення кінотеатру «Жовтень» у нашій спільноті у Facebook «Збережемо «Жовтень» — Київ» і по хештегу #savezhovten всюди в інтернеті.