Як всім відомо, Студреспубліка – це не тільки мульти-фестиваль та вибори студмера та магістрату, але і змістовна дискусія на актуальні для суспільства теми. Не стала виключенням і Студреспубліка-2012 в Че, в рамках якої, 16 червня 2012р. відбувся круглий стіл, де за участі Павла Вікнянського й Олега Петрова обговорили проблеми законодавчого забезпечення студентського самоврядування.
16 червня "Студентська республіка" жила своїм звичним життям – шукала образ мрії міста, змагалися у різноманітних суб-фестах, але субота була розбавлена приємною подією – до громади Студреспубліки завітали поважні гості, щоб поговорити про реалії студентського самоврядування в Україні в рамках круглого столу, який планувався заздалегідь.
Тема дискусії, яка розгорнулася: «Проблеми сучасної молодіжної політики та студентського самоврядування. Законодавство України «Про вищу освіту» та «Про студентське самоврядування» — постійне переписування чи Європейський шлях законотворення» до обговорення долучилися національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, голова правління Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання “Сузір’я”, народний депутат України III—IV скликання, учасник Партнерської ради Студреспубліки Олег Петров, представники студентства, абітурієнти, представники громадських організації та Менської райдержадміністрації, модератором зустрічі виступив один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба.
Як відомо, актуальність теми викликана тим, що вже більше 10 років в Україні точаться суперечки з приводу реформування вищої освіти. Всі погоджуються, що це треба, проте немає консенсусу з приводу змісту цього реформування.
Зокрема, на сьогодні, у Верховній Раді України зареєстровано 3 законопроекти «Про вищу освіту»: від Уряду, від Арсенія Яценюка та Лесі Оробець, від Юрія Мірошніченка.
Дискусійні напрямки законопроектів у розділі студсамоврядування стосуються питань фінансування та обсягів повноважень.
Представника студсамоврядування ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка Ярослава Хромова турбувало питання щодо механізмів, які передбачені у випадках, коли частина вибраних активістів самоврядування пасивна та не виконує своїх функцій, крім того, за словами Ярослава, існує відірваність студсамоврядування на факультетах та центрального вишівського.
Олег Петров, вислухавши проблеми студентства, відзначив, що будь-який, навіть ідеальний закон не здатен повністю вирішити всі проблеми, адже його втілення можливе лише при реальній роботі учасників студсамоврядування, які помічаючи питання для вирішення, докладають зусиль у цьому напрямку. "Безперечно, потрібно і надалі працювати над вдосконаленням законодавства, в т.ч. у розрізі студентського самоврядування, для цього потрібно говорити з учасниками процесу, як це ми робимо сьогодні", – сказав Олег Володимирович.
Підводячи підсумки, експерти та учасники круглого столу зійшлися на думці, що існуючі механізми дають нам певні важелі для реального управління життям у виші, варто лише докласти зусиль, а за підтримкою у важливій справі завжди можна звернутися до небайдужих організацій, у першу чергу, до Студреспубліки.