Site icon Студреспубліка

Стратегія-2050 підштовхне країну «стати на ноги»

«Новий старт. Сценарії майбутнього» — завершився. Довгих 3 дні учасники з усієї країни брали участь в оргдіяльнісній грі задля написання Стратегії-2050 для України. Представники ігротехнічної групи Олександр Щерба та Сергій Баркар вирішили проаналізувати завдання, саму гру та її результат.

Олександр Щерба, один із лідерів Студреспубліки, ігротехнік:

ра нам подарувала безліч матеріалу для аналізу. На старті гри нам довелося боротися із цілою низкою «штампів», які не давали учасникам включитися у продуктивну роботу, зокрема: модель споживацького суспільства, патріотизм, забуваючи, що без ефективної та комфортної  держави і далі наша молодь виїздитиме з країни, спробу розглядати Україну як закриту систему, без світового контексту. Саме тому розуміння неможливості розбудови України із такими «штампами» у голові варто було проаналізувати кожному з нас.

Перша тема роботи у групах була присвячена цінностям. Спираючись на них, як міркували ігротехніки, учасники зможуть створити сценарії майбутнього. Виявилось, що категорія цінностей настільки складна, що ефективно та швидко працювати з нею досить складно, мотив цінностей так і не відіграв значної ролі у грі.

 

Ціла низка безпекових сценаріїв, які розглядалися учасниками говорить про відчуття, що нам варто приділити увагу безпеці країни, хоча поки що для цього, на перший погляд, немає підстав.

Прагнення бути серед передових країн світу викликало активну дискусію про участь України в розробці робототехніки. Розуміючу потенціал України в ІТ-галузі, варто придивитися до можливості розробки програмного забезпечення для роботів – це реальність, за яку нам потрібно вже сьогодні боротися. 

І головне, коли прорив вже був так близько, учасники  були виснажені і, вже здалося, що майбутнього немає, просто не вистачить сил на його побудову. Однак, воля йти вперед здолала все.

 

Надія є, варто працювати, і станемо лідерами у світі!"

Сергій Баркар, режисер гри:

"Загалом, гра пройшла вдало. Цей висновок можна зробити базуючись на трьох завданнях проекту:

— перевірити здатності учасників до стратегування, схематизації й аналізу базових понять, вдосконалити їх;

— сформувати схему поліваріантної стратегії, де кожен виклик змінює обрані інструменти для досягнення цілі — держави, що генерує нові правила й інновації;

— дізнатися, яким чином можна впроваджувати стратегію в поточному українському суспільстві.

Сподіваємося, учасники зможуть здобутий досвід співвіднести з своїми індивідуальними завданнями, поточною роботою та комунікацією. Потрібно також кожному з учасників особисто відрефлексувати свою поведінку на проекті, аналізуючи себе як сторонню особу.

Остання важлива річ, яку мені здається варто зробити кожному учаснику, включаючи експертів і групу реалізації — це окремо проаналізувати розриви, що виникали: організаційні бар’єри нерозуміння, недостатня енергія, неможливість донести свою думку.

Стратегія-2050 підштовхне країну "стати на ноги", і прокинутись від політико-економічного та суспільного дитинства. У це я вірю".

* * *

ОрганізаториВМГО «Студентська республіка» за сприяння оргкомітету фонду "Стабільна Україна" й оргпідтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Інформаційні партнери: телеканал "Перший діловий", радіо "ЕРА", впливовий діловий партнер "Експерт", інформаційне агенство "ЛІГАБізнесІнформ", газета "День", діловий журнал "Власть денег", діловий щотижневик "Деловая столица", інтернет-видання "Обозреватель", інформаційне агентство "Наголос", "Платформа".

Партнеркомпанія CROCS.